De Fyra-Saga...

Gestart door Michiel, 18 januari 2013, 10:05:30 AM

argilla

Uiteindelijk gelooft ieder het artikel dat hij/zij wil.
Verder wil ik aan deze discussie niets meer toevoegen. Voor mij zegt het DM artikel meer dan genoeg met de voor mij juiste feiten/argumenten aangehaald door het bewuste artikel.
De rest van welke kanaal ook is blablabla.

argilla
H0, On30, 1/29, Gn15

Michiel

#76
Ik feite is het vrij simpel: feiten uit het verleden zijn over het algemeen "natrekbaar" en makkelijker uit te maken wat waar is en wat niet, met voorbehoud van hier en daar een detail. Maar van zodra me het heeft over de toekomst, "wat komen gaat" of "wat zou kunnen", dan begint dikwijls het gezwans. Dan blijkt dat er vele glazenbol-kijkers zijn.
groetjes, Michiel ...een modelbaan bouwend: het station Brussel-Luxemburg in 1:160, en een paar videos.
TPIe - Belgische Staatsspoorwegen - DCC(Lenz) - Koploper - N(1:160) - code55(Peco) - zelfbouwer(50%)

OlivierV

- Verkoper van kwalitatief gezever en ander gelul.
- H0 - 2-rail DCC - Flickr. - Bouw AMSAC Modulebaan

janieburton

#78
RGP schreef: "gaan sommigen (en dat worden er iedere dag meer en meer) zich voordoen als specialisten in alle materies, hun kennis baserend op "cafepraat" en hierbij kan ik me volledig aansluiten bij de uitspraak van rgp; niet dat ik van sommigen de kennis in vraag stel maar ik wil bedoelen dat wij als "gewone" mensen bepaalde regels en gewoonten niet kennen waarom sommige beslissingen in een bepaalde richting moeten genomen worden om dat daar wettelijke voorschriften en regels voor zijn.

rgp schreef ook het volgende:
"Het blijkt namelijk dat er buiten Anseldo Breda slechts één andere kandidaat was, namelijk Alstom.  Deze laatste wou enkel dubbeldeksmaterieel leveren (in die periode liepen de Duplex TGV van de band bij hen voor de SNCF).  Uiteindelijk bleef dus enkel AnseldoBreda over".
Als men een aanbesteding uitschrijft voor iets en uiteindelijk is  er maar 1 firma( de firma ABC) die overblijft; dan kan men toch niet firma DEF nemen als die er niet is of de firma DEF dwingen om iets anders te bouwen als die firma alleen maar dubbeldeks treinen wil bouwen(en men heeft geen dubbeldeks treinen nodig).
Lees: Het bewijs dat Alstom de bestelling niet nodig had en dat ze werk genoeg hadden met het maken van de Duplex TGV voor de SNCF

Als "toemaatje" heb ik de volgende bedenking in de marge:

Argilla schreef:

PS als je bepaalde woorden kracht wil bijzetten onderlijn deze dan. Op het internet staan hoofdletters voor roepen t'is maar dat ge t'weet.      En mensen die roepen om hun argumenten kracht bij te zetten......hou ik niet van   . Uw argumentatie stijgt niet met het aantal decibels. Even goede vrienden anders.

Waarom is schrijftaal op het internet verschillend van DE schrijftaal? In  de schrijftaal staan hoofdletters voor "om iets belangerijk aan te duiden". Zodus zie ik geen graten in hoofdletters, schrijftaal is schrijftaal en volgens mijn bescheiden mening, ik kan misschien verkeerd zijn decibels ZIJN enkel mogelijk op een festival, dancing, straat, enz.... of zie ik dat verkeerd
 

dgrr57

Citaat van: janieburton op 23 januari 2013, 01:17:07 AM
Ik heb een bedenking in de marge:

Argilla schreef:

PS als je bepaalde woorden kracht wil bijzetten onderlijn deze dan. Op het internet staan hoofdletters voor roepen t'is maar dat ge t'weet.      En mensen die roepen om hun argumenten kracht bij te zetten......hou ik niet van   . Uw argumentatie stijgt niet met het aantal decibels. Even goede vrienden anders.
Waarom is schrijftaal op het internet verschillend van de schrijftaal? In schrijftaal staan hoofdletters voor "om iets belangerijk aan te duiden". Zodus zie ik geen graten in hoofdletters, schrijftaal is schrijftaal en volgens mijn bescheiden mening, ik kan misschien verkeerd zijn decibels enkel mogelijk op een festival, dancing, straat, enz.... of zie ik dat verkeerd
Hoofdletters op het internet staan inderdaad voor schreeuwen. Is een van de belangrijkste regels van de Netiquette  ;)

janieburton

#80
Het gaat hier over de FYRA.

Even goede vrienden dgrr57, maar als het u toch graag over het taalgebruik wil hebben, dan de volgende uitsmijter:

Volgens mij is DE schrijftaal de enige etiquette. 8).

Als morgen één of ander groot licht met NetNetiquette komt waarin hij verklaard dat onderlijnde tekst voor schreeuwen staat dan kan men zo bezig blijven, en de volgende kan dan misschien zeggen dat we een soort Enigmacode  ::) moeten gaan gebruiken in onze forums en mails.

Laten we het leuk houden en onze tenen niet langer maken dan ze in het echt zijn :o

No hard feelings ;)
 

itchy

Citaat van: janieburton op 23 januari 2013, 02:10:49 AM
Het gaat hier over de FYRA.

Even goede vrienden dgrr57, maar als het u toch graag over het taalgebruik wil hebben, dan de volgende uitsmijter:

Volgens mij is DE schrijftaal de enige etiquette. 8) .

Als morgen één of ander groot licht met NetNetiquette komt waarin hij verklaard dat onderlijnde tekst voor schreeuwen staat dan kan men zo bezig blijven, en de volgende kan dan misschien zeggen dat we een soort Enigmacode  ::) moeten gaan gebruiken in onze forums en mails.

Laten we het leuk houden en onze tenen niet langer maken dan ze in het echt zijn :o

No hard feelings ;)
Tja... da's erom vragen natuurlijk: verklaart is met een t. 
Auw! No hard feelings. En nu terug on topic graag?  :)
Rollend materieel in België anno 1995-2004 • 2-rail

Michiel

Vanochten op de radio hoorde ik een haast slapstick-achtig verslag over de Fyra. Het ging ongeveer zo:
"De Italiaanse techniekers hebben alle Fyra-treinstellen onderzocht en hebben geen constructiefouten gevonden. De oorzaak van de problemen liggen bij het extreme winterweer. Ze denken dat de Fyra-treinstellen over een paar dagen weer zullen kunnen rijden."

En dan denk ik erbij: "Wanneer het weer beter wordt, zeker?"

Ik vermoed dat er ergens een heel vrije interpretatie van het verslag is gegeven, want ik kan me niet voorstellen dat dit werkelijk zo besloten is. Het zou te hillarisch zijn.  ;D

PS: een klemtoon kan met met een accent weergeven: zoals in dít woord. Ik ben er mee eens dat  het niet echt opvalt.
groetjes, Michiel ...een modelbaan bouwend: het station Brussel-Luxemburg in 1:160, en een paar videos.
TPIe - Belgische Staatsspoorwegen - DCC(Lenz) - Koploper - N(1:160) - code55(Peco) - zelfbouwer(50%)

PietB

Dit is vandaag op NOS teletekst te lezen.

Het lijkt allemaal erg naiëf.

grt Piet.

Steam.N

Citaat van: Michiel op 23 januari 2013, 08:39:59 AM
... een klemtoon kan met met een accent weergeven: zoals in dít woord. Ik ben er mee eens dat  het niet echt opvalt. ...

Daarom kun je de belangrijkste woorden vetjes en/of onderlijnd schrijven. 
Indien met mate gebruikt, werkt dit goed.

Woorden/zinnen volledig in hoofdletters wordt inderdaad als "roepen" geïnterpreteerd, en kunnen we best vermijden.

Maar het is net als DT- en andere fouten: we struikelen er hier op 't forum niet over, want de essentie is het (model-)spoor, en het plezier dat we er aan beleven.
Dus laten we niet overgevoelig doen, en genieten van de hobby.
Knutselgroeten !  Jean       TP-I (B) & TP-II (DR) - N - DC - Handbediening - Zelfbouw  { Sedelocus - De Feniks - Pira-N's Crossing - Turnhout NEEB - Scrap Yard }

Jurgen

Dus als ik het goed begrijp zegt de constructeur het volgende:

Onze treinen zijn perfect in orde, het is door de koude en de sneeuw dat onze treinen niet kunnen rijden."  ??? :o


Tja, wie laat er nu ook treinen in de kou en door de sneeuw rijden hé!  ::) :-\
Mvg, Jurgen
De trein, da's altijd een beetje wachten.
Fietssporen, fietsen over oude sporen.

Klaas Zondervan

Citaat van: Michiel op 23 januari 2013, 08:39:59 AM
"De Italiaanse techniekers hebben alle Fyra-treinstellen onderzocht en hebben geen constructiefouten gevonden. "
Daarvoor hadden ze niet naar hier hoeven komen. Constructiefouten zie je op de tekeningen, en die hebben ze in Italië ook.

Maar het feit dat bodemplaten beschadigd raken, en er zelfs afvallen, geeft aan dat er wel degelijk constructiefouten in zitten. Het verschijnsel van brokken ijs die loslaten en dan tussen het spoor en de treinbodem een paar keer heen weer kaatsen heb ik in een vorige winter gehoord en gevoeld in een VIRM dubbeldekker, maar nooit gehoord dat daardoor de trein onderdelen verloor. Dit zijn dingen waar een trein gewoon tegen moet kunnen.

Decapod

Helemaal akkoord Klaas, nog meer omdat je toch zou verwachten dat een toestel dat moet functioneren op een bepaalde plek, waarvan bv. klimatologische parameters bekend zijn, enigszins aangepast zou mogen zijn aan die klimatologische parameters, niet?
't Is weer zo van die holle praat die tegenwoordig overal gespuid wordt: als we een schuldige kunnen aanwijzen of een oorzaak kunnen vinden is het probleem voor velen klaarblijkelijk opgelost. als één van mijn leerlingen zijn handboek kwijt is, heef een medeleerling dat gepikt, als het met het klimaat scheefloopt, is het de schuld van de Chinezen en de Brazilianen, als er in Vlaanderen wat misloopt is het de schuld van ... gemakzuchtig en zielig, toch?
De Fyra functioneert gewoonweg niet in ons klimaat, dat valt nuchter vast te stellen. Of dat nu te maken heeft met een constructiefout, slordigheid of dommigheid, het maakt niet uit. Het ding doet het niet.
NMBS IIb, IIIa, IIIb
Trots op het spoorwegverleden van ons kleine landje.

chef garde

Jammer dat constructie van treinmateriaal altijd aan het buitenland wordt gegeven, terwijl de werkloosheid in ons land gestegen is in vergelijking met het jaar ervoor en dat er steeds meer bedrijven over de kop gaan. 

Klinkt misschien populistisch dit soort uitspraak, maar kijk naar de loc's 11, 12, 15, 16, 18 (I), 20, 21, 22, 23, 25, 26, ...  en de motorstellen 2 en 4 ledig, breaks en AM96, allen op Belgische bodem gemaakt, miljoenen kilometers gereden en sommige na 50 - 60 jaar pas uit dienst terwijl ze nog rijvaardig zijn.


Klaas Zondervan

Wouter, op zich een goed standpunt, maar is er in België een fabrikant die in staat is om een hogesnelheidstrein te bouwen?
Ansaldo had er ook geen ervaring mee.