Nieuws:

Nu in MSM 272 MODELBANEN: Havenbaan Kaj-M | La Gleize

Hoofdmenu

Leg uw modelspoor zoals het grote voorbeeld

Gestart door eve, 04 juni 2015, 09:23:44 AM


dani

how the f***  krijg je die sporen zo ?    "oopsie"
De kruik is te water gegaan...
De kruik is niet meer.

Rangeerduivel

Citaat van: dani op 04 juni 2015, 14:55:37 PM
how the f***  krijg je die sporen zo ?    "oopsie"

Door minder hard staal te gebruiken...
In extreem koude landen(bvb Rusland/Siberie) is men daartoe genoodzaakt omdat anders door de koude de rails breken als glas.
De periodes dat het dan iets warmer is krijg je dit!

;)

Tjalling

Heeft meer te maken met de wijze waarop het spoor aangelegd en onderhouden is. je ziet dat de spoorstaven knikken ter hoogte van de raillassen. Als daar een ondersteuning was geweest, of het spoor regelmatig opnieuw onderstopt was, had dit niet opgetreden.

Groet,
Tjalling

 

dani

dit belooft leerrijk te worden.
Laat maar komen die uitleg, ik wil graag nog wat bijleren.
De kruik is te water gegaan...
De kruik is niet meer.

argilla

fantastisch .. probeer dat maar eens in model na te maken........alleen al de rails leggen ... Nadeel de trams op onze schaal 1/87 hebben geen "vering", dus ook niet het nodige adhesiegewicht.....anders  ;D :P
En precies dat de trams nog tegen een aardige snelheid rijden ??
argilla
H0, On30, 1/29, Gn15

Tjalling

Citaat van: dani op 04 juni 2015, 15:49:21 PM
dit belooft leerrijk te worden.
Laat maar komen die uitleg, ik wil graag nog wat bijleren.

Spoorstaven worden aan elkaar gezet met raillassen (twee platen aan weerszijden van spoorstaaf, met bouten erdoorheen). Ter hoogte van de las is de spoorstaaf minder sterk.
Dat betekend dat de dwarsligger het dichtst bij de las zwaarder belast wordt, en daardoor eerder/ verder zal zakken dan de rest van de dwarsliggers.
Dit is te voorkomen/ verhelpen door alle dwarsliggers regelmatig weer op de juiste hoogte te zetten, of door extra dwarsliggers onder de lassen te plaatsen.
Hetzelfde verschijnsel kwam ook voor bij spoorlijntjes die bij oa steenfabrieken gebruikt werden. Ik heb een aantal jaren als vrijwilliger meegewerkt bij musea waar dergelijke treintjes reden, en daar zagen we hetzelfde gebeuren, en kregen we spoorstaven binnen die zo krom stonden.

Kortom: gebrek aan onderhoud.

Groet,
Tjalling
 

dani

De kruik is te water gegaan...
De kruik is niet meer.

knibbelknabbel