Loc met Uhlenbrock decoder, koplampen knipperen. Is daar een remedie voor?
Ja, nieuwe decoder, dat weet ik. ;D
Citaat van: Huugooke op 06 september 2014, 10:07:26 AM
Loc met Uhlenbrock decoder, koplampen knipperen. Is daar een remedie voor?
Ja, nieuwe decoder, dat weet ik. ;D
Dafalgan, aspirientje met vit c. ;D ;D ;D
Enkel koplampen? Slecht contact ergens?
Citaat van: Huugooke op 06 september 2014, 10:07:26 AM
Loc met Uhlenbrock decoder, koplampen knipperen. Is daar een remedie voor?
Ja, nieuwe decoder, dat weet ik. ;D
Nou dat laatste denk ik niet.
Maar je moet even controleren of de retour van de velichting
niet aan de massa ligt.
De blauwe draad (bij de meeste UH's) is de licht retrourleiing.
Om welke Uhelenbrock gaat het?
grt Piet.
Ik heb verscheidene Uhlenbrock's in gebruik.
Met geen enkele heb ik problemen.
Het enige waarvan een Uhlenbrock zich onderscheidt van een ESU is,(althans bij mij)
Bij het aanzetten van de stroom(Multimaus),brandt de verlichting van de loc's,zelfs zonder dat je ze inschakelt.
Het symbool van de verlichting is dan ook niet te zien op de MM.
Dan schakel je de verlichting aan,die blijft branden op de loc,en als je ze dan uitschakelt is alles uit,symbool en lichten.
Hugo,ligt jouw probleem niet eerder bij slechte stroomafname door de loc?
Heeft hij ook geen schokkerig rijgedrag(aan lage snelheid)?
Zo ja,dan zou dit eventueel op te lossen zijn met een Power-Pack,zoals standaard op de ESU Class 66/77 gemonteerd is...
;)
Ik heb met 1 lok een probleem (nou ja, niet echt een probleem)
Ik zet de lok (Brawa V320) op de rails, tik het adres in mijn IB, schakel funktie toets in, licht gaat aan, en bij het opendraaien van de regelaar rijd de lok normaal weg.
Tot dusver alles ok.
Bij de eerst volgende keer dat ik van rijrichting wissel, knipperen de lichten even. En dat blijft zo telkens ik van rijrichting wissel, tot de lok van de rails geweest is, en dan begint alles van voor af aan.
Dat komt soms voor omdat de lok word aangestuurd met 128 stappen terwijl de decoder is ingesteld op 14 trappen , dan heb je dit fenomeen, ook soms dat de lichten branden en enkel bij opendraaien regelaar gaan ze uit tot de lok terug stopt dan gaan ze terug branden.
Kijk eens na op hoeveel trappen de lok is ingesteld en op hoeveel trappen de lok in de centrale opgeslagen zit.
Dit moet hetzelfde zijn.
Groet Tom
Citaat van: reeves op 06 september 2014, 12:44:19 PM
Kijk eens na op hoeveel trappen de lok is ingesteld en op hoeveel trappen de lok in de centrale opgeslagen zit.
Dit moet hetzelfde zijn.
Groet Tom
Gelijk even een vraag van mij, wordt dit niet gelijk ingesteld tijdens het programmeren?
Klopt, je kan een lok programmeren op 128 stappen en deze besturen met 28 stappen of 14
Je moet gewoon op letten dat beide dezelfde zijn, kan door uitlezen decoder
maar ik heb dit een voor gehad met een Piko 28'er deze gezet op 128 stappen, en met de ecos laten rijden , toen dit voorviel van de lichten, dus gekeken in het boekje en daar stond de uitleg ivm de rijstappen, ik hed de lok dus geprogrammeerd maar de ecos instelling van de lok bleef 28stappen, dus na dat aangepast te hebben deed de lok het perfect.
Je kan natuurlijk eerst de lok programmeren en daarna de lok uitlezen via de centrale, dan heb je altijd dezelfde instellingen voor lok en centrale
citaat handleiding:
7.2.1.1. DCC-rijstappen. ('licht flikkert')
'Het licht werkt niet' met de DCC systemen : DCC locomotieven kunnen met 14, 28 of 128 rijstappen bestuurd
worden. De decoder biedt alle drie mogelijkheden aan maar moet 'weten' met welke variant de digitale
centrale de decoder bestuurt. De digitale centrale moet ook de gewenste modus beheersen en behoorlijk
ingesteld zijn. Als dit niet het geval is, kan dit tot de volgende problemen leiden:
Het licht wordt met F0 absoluut niet ingeschakeld.
Het licht schakelt (afhankelijk van de snelheid) in en weer uit, in en weer uit, enz.
In dit geval zorg ervoor dat de instelling van de decoder en de digitale centrale overeenkomen
Bron:http://www.tsdbvba.be/handleidingen/LoPi4NL.pdf (pag22)
groet Tom
Welk type weet ik niet zo direct; hij is multiprotocol.
De lichten gaan normaal aan en uit.
Knipperen bij stilstand en bij rijden.
Op de Ecos alle rijstappen uitgeprobeerd; geen effect.
Heeft het te maken met dat het LED's zijn en gedimd?
de decoder staat op 28 stappen, de centrale ook.
Gaat het om DCC signaal? Dan blijft er maar één conclusie over: haperende stroomafname.
Citaat van: Klaas Zondervan op 06 september 2014, 19:52:14 PM
Dan blijft er maar één conclusie over: haperende stroomafname.
Bij stilstand, Klaas?
Hugo, heb je de lampen retour (blauwe draad) al gecontroleerd?
grt Piet.
Stop maar met verder zoeken, het gaat om leds en die zijn gedimd. En in dat dimmen zit het probleem.
Groetjes
Dus: niet meer dimmen maar extra weerstand?
Andere Decoder?
Wim, kun je uitleggen wat er dan fout gaat bij het dimmen?
Voorzichtig idee: dimmen gebeurt door fase aansnijding?
Faseaansnijding is niet het juiste woord. Het gebeurt door pulsbreedtemodulatie, ook wel PWM genoemd.
Citaat van: Klaas Zondervan op 07 september 2014, 15:59:29 PM
Faseaansnijding is niet het juiste woord. Het gebeurt door pulsbreedtemodulatie, ook wel PWM genoemd.
Juist! Dat bedoelde ik!
Maar niet op te lossen?
Ik weet niet hoe het op te lossen is. De PWM frequentie is normaal zo hoog dat je van knipperen niets merkt. Maar kennelijk doen ze dat bij Uhlenbrock op een slordige manier. Uit de reactie van Wim (INFO) kun je afleiden dat hij dat probleem herkent, maar hij heeft nog niet verteld hoe het ontstaat.
Citaat van: Klaas Zondervan op 07 september 2014, 16:45:56 PM
maar hij heeft nog niet verteld hoe het ontstaat.
Ik zou eerder benieuwd zijn naar een oplossing.
Weerstand in serie met de led en een kleine elco er parallel overheen?
De puls afvlakken, dus?
grt Piet.
De simpele oplossing is niet dimmen, en een weerstand in serie van een zodanige waarde dat de gewenste lichtsterkte ontstaat.
De elco is dan niet nodig, zo'n onderdeel neemt veel ruimte in.
Niettemin vind ik het vreemd dat het dimmen oorzaak is van het knipperen.
En verder zijn er nog een paar onbeantwoorde vragen: hoe zijn de lampen aangesloten, en met welk protocol wordt er gewerkt?
en misschien is "flikkeren" een beter woord, er zit ook geen regelmaat in. De loc is een roco Type 62 van wel wat jaren oud. Ergens is beschreven in "I did it my way" hoe de Led's zijn aangesloten: met aparte weerstand. Verder is de aansluiting met draad uitgevoerd volgens de regelen der kunst. Voorheen zaten er lampjes in, die gaven geen probleem (logisch?).
De loc wordt aangestuurd door een Ecos met DCC 28 stappen zoals gezegd (en nagekeken).
Dan kom ik toch weer terug op mijn eerste vraag, Hugo.
Is de verlichting verbonden met het chassis of is die daar vrij van?
grt Piet.
Nog eens extra nagemeten: geen contact met chassis.
Licht vol open gezet: heel fel licht uiteraard, maar nog steeds geflikker.
Is die zo oud dat hij niet voor LED's geschikt is?
Ik had onlangs ook zo'n raar probleem met een "zingende" Roco. Ik ga mijn Mobile Station eens boven halen denk ik.