VRT + NMBS MS 66-79-stellen

Gestart door Herwig, 13 december 2024, 21:04:17 PM

Floris

t verbaast me eigenlijk hoe weinig uit lima M2's verbouwde motorstelletjes ik tot nu toe gezien heb. Hier te lande was er altijd wel een vrij actieve lima hondekop-ombouwscene om op die manier aan correcte hondekoppen en allerlei ander stroomlijntreinstellen te komen, met inzetwandjes en gegoten stroomlijnneuzen (ok wel stevig lelijk, maar goed), M2's verhakselen tot motorstelletjes is daarbij vergeleken relatief makkelijk volgens mij. Ook zonder gegoten voorzetneusjes is t front van een motorstelletje vrij goed te maken. (goed, t resultaat is niet erg fantastisch naar huidige maatstaven maar 30-40 jaar geleden zou t een vrij populair projectje geweest zijn lijkt me?)

SuSke

Citaat van: doomslu op 16 december 2024, 09:01:35 AM
Citaat van: rgp op 15 december 2024, 11:54:56 AM...
Ter info: de laatste variant 200 DC en 200 AC (minimum voor een rerun) is NIET gehaald.
...
Even herhalen wat Roland hier schrijft, en wat waar is.
Bij de laatste 'actie' voor het opnieuw uitbrengen van de stellen waren er geen 400 voorinschrijvingen. Dus moeten we concluderen dat er momenteel geen grote markt is.
De investering voor een nieuw model is zo groot dat er een veelvoud van die 400 moeten kunnen verkocht worden. Niemand gaat hier zijn vingers aan verbranden.  :-[

Spijtig is dat er dan ook geen AUTOMATISCHE terugbetaling gebeurd wanneer het ehele zaakje om gelijk welke reden niet doorgaat. Ik zit nog steeds te wachten op een terugbetaling, zelfs na 5 herinnering-mails naar de gekende adressen.
Frans - 2R digitaal (tpIII-IV Belgisch - TPV&VI de vrije markt) en wat eigenaardigheidjes :-)
lid van MTD treinenclub vzw Edegem - www.mtdtreinenclub.be
Tentoonstelling MODELSPOOR by MTD - 50 jaar MTD - Hangar 27, Edegem op 18 & 19 Oktober 2025
De trein rijdt nooit op tijd, maar altijd op sporen.

filosoofke

Citaat van: rgp op 15 december 2024, 18:46:00 PMJanie,

Omdat de WERKELIJKE verkochte hoeveelheden te klein zijn.

Roland

ach, je houdt ze in stock. Na enkele jaren breng je er terug enkele op de markt, gegarandeerd dat je ondertussen meer kan vragen  ::)

D_Loc

Citaat van: Floris op 16 december 2024, 10:29:41 AMt verbaast me eigenlijk hoe weinig uit lima M2's verbouwde motorstelletjes ik tot nu toe gezien heb. Hier te lande was er altijd wel een vrij actieve lima hondekop-ombouwscene om op die manier aan correcte hondekoppen en allerlei ander stroomlijntreinstellen te komen, met inzetwandjes en gegoten stroomlijnneuzen (ok wel stevig lelijk, maar goed), M2's verhakselen tot motorstelletjes is daarbij vergeleken relatief makkelijk volgens mij. Ook zonder gegoten voorzetneusjes is t front van een motorstelletje vrij goed te maken. (goed, t resultaat is niet erg fantastisch naar huidige maatstaven maar 30-40 jaar geleden zou t een vrij populair projectje geweest zijn lijkt me?)
Ik heb dit gedaan ergens in de jaren 90, van een flinke afstand ziet het er nog best aardig uit  ;D
Ik had het ding destijds meegenomen naar Jocadis voor een oplossing voor de aandrijving. Andre kwam toen met een Tenshodo aandrijving op de proppen. Hij had ook nog een setje lamphouders (geen idee wat officiële naam is) voor de front- en sluitverlichting.
Filmpjes - Foto's ***(Model)spoor is FuN!!!***
Dirk

rgp

Nog wat info.

@Floris: Wijlen Willy Bonge heeft kasten gemaakt van stelletjes op basis van M2 van Lima.  Het was idd nogal voor ingewijden, want Willy maakte geen reclame.  Voor diegene die indertijd naar de expo van De Pijl in Muizen kwamen, hebben mss de kans gehad Willy te ontmoeten.  Buiten de stelletjes heeft Willy ook kasten gemaakt van HLE20, HLD51, HLD55, HLD62 en de generatorwagen.

@Janie: de investering die Fleischmann indertijd moest doen is peanuts tegenover de huidige hoogte van investeringen om een model uit te kunnen brengen.  Geen enkele producent staat te springen om een getal met 5 nullen te investeren zonder enige zekerheid van return on investment

@Filosoofke: als je comment niet als grap bedoeld is, zou ik je sterk aanraden ofwel om nooit werkgever te worden of om een cursus economie te gaan volgen.  Stock is dood kapitaal ! Kapitaal dat niet meer beschikbaar is om te investeren.  Je zou verschieten hoeveel procentueel er van een run moet verkocht worden voordat er enige winst is.

Roland
Ergens tussen Vlaams Brabant, Ardèche en Zuid Frankrijk
NMBS en SNCF Sud Est
H0 en 0

vanmiegroet

Citaat van: Alan On Track op 15 december 2024, 22:11:20 PMIk heb gisteren deelgenomen aan de laatste rit, en het was een mooi afscheid van deze iconische stellen langs de mooiste stations van het land. Het was goed georganiseerd door TrainWorld. Mooi ook hoe bijna elke trein die we kruisten een toeterconcert gaf, en er op elk perron wel een troep spotters stond om afscheid te nemen. Een fijne ervaing. 

Het was inderdaad zéér plezant :D. Er was ook een zekere poëtische ironie dat we nog tegen hoge snelheid op L124 richting Brussel-Zuid reden, als laatste meters als sneltrein op het traject waarvoor de klassiekjes werden ontworpen.

En het was ook weer typisch dat de VRT mij er uit pikte voor een interview  ::)

janieburton

Citaat van: rgp op 16 december 2024, 20:45:24 PM@Janie: de investering die Fleischmann indertijd moest doen is peanuts tegenover de huidige hoogte van investeringen om een model uit te kunnen brengen.  Geen enkele producent staat te springen om een getal met 5 nullen te investeren zonder enige zekerheid van return on investment

Roland

Dat een model vanaf nul ontwikkelen geld kost dat weet ik ook, en Fleischmann, Lima, Jouef, Märklin, enz.. moesten vroeger ook investeren en dat het nu een bedrag met 5 nullen is dan was het vroeger ook een bedrag met een aantal nullen of het nu in Duitse Mark, Italiaanse Lire of Franse Franc was het was steeds een investering.

En die firma's moesten ook toen "return on investment" hebben want die deden dat toen ook niet voor onze "schone" ogen.

Misschien is de oplossing dan ook dat men bij een aankondiging van een nieuw model de geïnteresseerden laat intekenen en een aanbetaling laat doen van 25% tot 50%, met de verplichting het model aan te kopen of men vraagt het volledige bedrag en de geïnteresseerden zijn deels of volledig de investeerders, bij niet behalen van het minimum aantal gaat het niet door en wordt alles terugbetaald.   

Mag ik dan concluderen dat een bepaalde firma in Vlaanderen multi miljonair is of ga ik misschien te kort door de bocht.

Ik heb het ergens in een andere posting geschreven dat onze ooit zo mooie hobby op sterven na dood is.

 

 
 

Floris

als je inflatie etc meerekent was t destijds echt wel veel duurder dan nu om een nieuw model te ontwikkelen, daarom waren er minder verschillende modellen dus de verkoop per stuk hoger en ging de rekening toch op.
Nu zijn er elk jaar net zoveel nieuwe modellen als vroeger in 10 jaar, elk model komt in in 800 versies per stuk, en toch geklaag dat net dat éne ding er niet is.... de hobby is niet dood, de hobbyist is verwend.

krispy

Citaat van: Floris op 17 december 2024, 13:59:24 PMNu zijn er elk jaar net zoveel nieuwe modellen als vroeger in 10 jaar, elk model komt in in 800 versies per stuk, en toch geklaag dat net dat éne ding er niet is.... de hobby is niet dood, de hobbyist is verwend.

nagel op de kop , men heefd geen geduld ni meer ( alles moet tegenwoordig NU )
MVG
Kispy
Modelbouw Foto-album op flicker
https://flic.kr/s/aHsmTwwZ6m

Peter

Raar is wel dat buitenlandse merken zoals bv.Piko wel Belgische modellen op de markt brengen (dieselloks, stoomloks, eloks aan een redelijke prijs op de markt brengen en toch goed verkopen. Waar is dan hier het probleem?
Met vriendelijke groeten
Peter

stefanic

Citaat van: Peter op 17 december 2024, 14:45:26 PMRaar is wel dat buitenlandse merken zoals bv.Piko wel Belgische modellen op de markt brengen (dieselloks, stoomloks, eloks aan een redelijke prijs op de markt brengen en toch goed verkopen. Waar is dan hier het probleem?
Simpel: Piko brengt op redelijke termijnen, zoals beloofd, zijn produkten in de winkels, EN die zijn dan ook nog eens technisch betrouwbaar.
Stefan,
'specialist' in grootspoor, amateur in modelspoor: HO= dig NMBS | I dig NMBS | O~ analoog GILS
http://www.berail.behttp://spooreen.berail.be | http://gils.berail.be

rgp

Peter,

Daarom dat Piko een stock aan Brossels heeft moeten braderen
Idm HLE120 en HD 97
Ergens tussen Vlaams Brabant, Ardèche en Zuid Frankrijk
NMBS en SNCF Sud Est
H0 en 0

janieburton

#27
Citaat van: rgp op 17 december 2024, 18:57:46 PMPeter,

Daarom dat Piko een stock aan Brossels heeft moeten braderen
Idm HLE120 en HD 97

En toch zal Piko nog winst gemaakt hebben op hun gebradeerde stock aan Brossels en locomotieven.
 

Floris


Peter

Is dat dan alleen in Belgie dat ze gebradeerd zijn of ook in Duitsland want daar worden ze toch noch
blijkbaar goed verkocht. Kijk maar op de website van bv. MSL of Hünerbein
Met vriendelijke groeten
Peter