Nieuws:

Nu in MSM 272 TREINSAMENSTELLING: Bananen Express

Hoofdmenu

uitbreiding Kapelle op den Bos.

Gestart door erik de noorman, 28 juni 2016, 16:05:54 PM

erik de noorman

#555
De achterzijde van de verdekte remise aangekleed. Het spoor gaat van niv. -1 naar -2 richting grens met Duitsland. Het spoor moet nog  onder draad gebracht worden. Het lijkt raar om plots in de oostkantons te zitten maar mijn baan bestaat eigenlijk uit 4 verschillende delen. Het hoofdthema is het station van Kapelle op den Bos. Van inrit tot uitrit beslaat ze oorspronkelijk een lengte van 18 meter.
Het tweede thema is het overgangsstuk Three times a bridge dat naar het kolendepot Remise en scene en de ondergrondse remise (half open/verdekt schaduwstation) gaat. Het derde thema is remise en scene en A. Dam. Het vierde thema start op niv. -1 waar de lok wissels gebeuren en leid naar niv. -2 richting oostkantons om te eindigen in het schaduwstation op niv. -2.

DSC05031 by erik de boeck, on Flickr

Aftakking naar de verdekte remise (niv. -1) komende van niv. -2.  B.diesels en stomers kunnen rechtdoor. E. loks en D. stomers moeten de aftakking nemen. Op de aftakking worden ze ontkoppelt. D. stomers kunnen naar het kolendepot de E. loks worden op een zijspoor weggezet

DSC05035 by erik de boeck, on Flickr

Onder tussen gestart met het inbedden en wegwerken van de M. rails. Dit is de basis om het spoor verder aan te kleden en te verweren. Het uiterst rechtse spoor is het doorgaande enkelspoor en het linkse het aftakkende spoor komende van niv. -2. het wordt ook gebruikt als omloopspoor. Beide sporen hebben nog D. armseinen de andere sporen worden uitgerust met vereenvoudigde B. stopseinen.

DSC05029 by erik de boeck, on Flickr

DSC05027 by erik de boeck, on Flickr

Erik.

erik de noorman


Begonnen met het aankleden van de uitrit van de ondergrondse remise waar ook de lijn van niv. -2 (oostkanton) toekomt.
De M. rails zijn ingebed en verweerd maar hun herkomst is moeilijk te verbergen.  Ik had de gaatjes waar de puko's door  zitten kunnen verbergen. Dit door middel van over heel de lengte van het spoorbed tussen de rails schilderstape te kleven. Daarna de puko's door de tape te duwen en een roest kleurtje te geven. Maar het kan al eens gebeuren dat een mens te lui is om het werk goed uit te voeren. :-[
Er moeten nog heel wat afgewerkt en gedetailleerd worden maar de aanzet is gegeven.

Wat sfeerfoto's:

DSC05044 by erik de boeck, on Flickr

Het gebouw is van Vollmer en stond al enkele jaren stof te vergaren. Past best in het oostkanton en kan dienst doen als administratief gebouw /slaapplaats enz. dacht ik. Het is reeds verweerd en zal nog een paar kleine aanpassingen en verdere details toegevoegd krijgen. Vooral de achterzijde stoort mij een beetje.

DSC05045 by erik de boeck, on Flickr

Hier de bewuste achterzijde het grote raam en de poort passen niet in het geheel.

DSC05047 by erik de boeck, on Flickr

Zicht komende van niv.-2. Het eerste spoor is het doorgaande spoor. Het tweede is het aankomstspoor (niv.-1) komende van niv.-2 waar de E. loc's en de Duitse stomer worden af gekoppeld. Het is voorzien om beide sporen onder draad te brengen.

DSC05036 by erik de boeck, on Flickr

DSC05040 by erik de boeck, on Flickr

Omgebouwde Duitse waterkolom tussen de twee sporen. Deze heeft een lange arm gekregen om beide sporen te kunnen bedienen. Ik vermoed dat de armen van waterkranen niet altijd dezelfde standaard lengte hadden.


DSC05038 by erik de boeck, on Flickr

Erik.


Pierre

Ik vind het super allemaal. Echt mooi. ;)

Ik heb wel een vraagje Erik. Waarom zijn je foto's zo donker en geel?
Groet Pierre.


erik de noorman

#558
Dag Pierre,

Weinig verlichting in de ruimte. Ik ben ook geen krak in het afstellen van mijn camera.  De foto's hebben bij mij wel een normale kleur op het scherm.

Erik.


doomslu

Even een poging om een foto wat op te krikken.
Doordat het een jpg is en wegens de slechte verlichting (die bovendien van achter komt) valt er helaas weinig aan te doen...

Voor:


Na:


Probeer extra verlichting te plaatsen en hou je witbalans in 't oog...  ;)
luc    * MODEL RAILROADING IS FUN *

Pierre

Het is wat het is. :) Tweede foto is wel een stuk beter hier.

Ondanks dit is het wel gewoon een heel mooie baan en daar gaat het om. ;)
Groet Pierre.


Jappy

Och, het licht geeft wel een lekker guur sfeertje dat ik wel kan appreciëren. ;)
Schaal H0, vooral schaal N. Liefhebber van stoom, diesel en alles wat obscuur en moeilijk te verkrijgen is...

Stoker bij de Miljoenenlijn

erik de noorman

Testje gedaan en wat aanpassingen van de instellingen.
De witbalans op automatisch gezet (stond op daglicht). Sluitertijd op 20 ipv 6 en diafragma op 20 gezet (stond op 18).

Deze opname is achteraf aangepast was nog te donker.

DSC05054 by erik de boeck, on Flickr

Bij volgende opnames is niks aangepast genomen met bovenstaande instellingen.
Deze loc was trouwens mijn allereerste aankoop ooit.

DSC05055 by erik de boeck, on Flickr

Wat gespeeld met waterverf

DSC05056 by erik de boeck, on Flickr

Ik hoop dat de kwaliteit van de opnames verbeterd is.

doomslu

luc    * MODEL RAILROADING IS FUN *

Pierre

Heel veel beter Erik. Goed gedaan. ;)
Groet Pierre.


ERVIN

Je hebt de sfeer weer heel goed weergegeven Erik , ook je verwering is top!!  ;)

Geert

Schaal H0 - digitaal zelfbouw - Favoriete Lok: V200 DB

erik de noorman

 Wat details aangebracht bij het adm. gebouw.

DSC05059 by erik de boeck, on Flickr

DSC05060 by erik de boeck, on Flickr

DSC05061 by erik de boeck, on Flickr

DSC05062 by erik de boeck, on Flickr

DSC05063 by erik de boeck, on Flickr

DSC05064 by erik de boeck, on Flickr


Nog wat sfeer foto's na de inbouw

DSC05070 by erik de boeck, on FlickrDSC05071 by erik de boeck, on Flickr

DSC05073 by erik de boeck, on Flickr

DSC05075 by erik de boeck, on Flickr

Erik.

Michael

Mvg,
Michaël

DCC, Lissy,Lijn154

mahtoska1