Nieuws:

Modelspoormagazine, 100% modelspoor

Hoofdmenu

Sporen reinigen

Gestart door n/a, 06 december 2005, 21:47:10 PM

Jurgen

Er zijn volgens mij 2 draadjes over sporen reinigen, ja. Dit en nog een ander. Dit is trouwens ook al een oud draadje. [;)]

@ tunnelmotor2000: Als een loc geen antislipbandjes heeft, verliest die toch zijn trekkracht. En zoals Ervin reeds zei, alle locs hebben minstens 1 antislipband.
Hoe los jij dit dan op?
Mvg, Jurgen
De trein, da's altijd een beetje wachten.
Fietssporen, fietsen over oude sporen.

janjozef

Met de railgum, en daarna de stofzuiger is voor mij de beste manier. Met producten moet je oppassen als je de rails geweatherd hebt of tussen de biels gestooid.

Jan
Jan Provinciael lid van MTD treinenclub vzw
Omer Van Ommerplein 15 2650 Edegem
Modelspoor 2021 23 en 24 oktober 2021
Hangar 27 Parklaan 161 - 2650 Edegem

Jurgen

Ik heb hier de reinigingswagen van Lux, de set van 2.
Maar die decoder had het na 2 dagen al begeven, dus is die vervangen. Ik denk dat hij nu, nog geen half jaar later, alweer kapot is. Normaal moeten de beide wagens gekoppeld zijn vooraleer ze werken. Dat is bij mij niet meer het geval. Gebeurd na een noodstop.
Over de werking van de wagens ben ik tevreden, maar over de decoder alles behalve.
Nog iemand die problemen heeft daarmee? De decoder die erin zit is er 1 van Tams volgens de handleiding. Zijn dat goede decoders?
Mvg, Jurgen
De trein, da's altijd een beetje wachten.
Fietssporen, fietsen over oude sporen.

Anarchy

Over Tams heb ik toch al veel goede reacties gelezen. Ik weet wel niet voor welke type decoders dit geldt.

Koen

Jurgen, neem het voor wat het waard is. Ik raad je een Viessmann decoder aan. Ik heb dezelfde ervaring met een decoder die in mijn break zat. Deze heeft enkele maanden gewerkt en op een gegeven moment slaat deze tilt, daarna niets meer. Ik heb deze vervangen door een Viessmann decoder en sindsdien heb ik geen problemen meer.
Wellicht zullen er nog andere decoders zijn die behoorlijk wat stroom kunnen leveren maar eerlijkheidshalve dien ik te vermelden dat ik daarmee geen ervaring heb.

mvg
Koen
Nooit te oud om te leren

n/a

Regel matig rijden houd de sporen ook zuiver.
Af en toe eens een grondige beurt (eens om de 3 maand)met een ROCO gom.
Ik rij tweerail.

Mvg
Flip

ERVIN

Nou Flip, die gom zou ik persoonlijk niet teveel gebruiken hoor, dit maakt hele kleinen krasjes in je sporen en dan kan er nog meer vuil inkruipen.
Ik gebruik die gom enkel als ik mijn sporen verweerd heb.

Klaas Zondervan

Ik vind dat het railgum ten onrechte in een kwaad daglicht wordt gesteld. Ik gebruik uitsluitend zo'n railgum en nog nooit nadelige gevolgen bemerkt.
En dat van die kleine krasjes, heeft iemand die wel eens daadwerkelijk gezien, of papegaaien jullie elkaar gewoon maar na?

ERVIN

citaat:
Geplaatst door Klaas Zondervan

Ik vind dat het railgum ten onrechte in een kwaad daglicht wordt gesteld. Ik gebruik uitsluitend zo'n railgum en nog nooit nadelige gevolgen bemerkt.
En dat van die kleine krasjes, heeft iemand die wel eens daadwerkelijk gezien, of papegaaien jullie elkaar gewoon maar na?




Je mag altijd eens komen kijken bij mij thuis hoor.
Ik spreek hier niet over krassen die je in een auto kan maken h?,dit zijn microscopische kleine krasjes,met de juiste lichtinval zie je ze heel goed zelfs.
En het is niet omdat iemand anders zegt dat een railgum slecht is,dat ik dat dan ook maar zeg,ik spreek wel degelijk uit ervaring.
Maar ga gerust verder met je gommetje hoor.

eric

Hangt er allemaal vanaf welke grofte van gum je gebruikt.
Ik heb er vroeger een drietal verschillende gekregen van Tyrolit maar moet er wel bijzeggen dat de opgedrukte groftes intussen afgesleten zijn.
Tussen haakjes,
Tyrolit is Oostenrijks en de kans dat die van Roco daarvandaan komen is wel groot.
Maar mijn Fleismanngummeke geeft het beste resultaat.

n/a



Ik gebruik die gom van ROCO al 20 jaar zonder nadelige gevolgen.

Flip

ysbeer

Ervin

Ik heb een half uur lang staan pielen in de zon om de rails zo te houden dat je krasjes kom zien.
En inderdaad die zijn er.
Het meest l.... is echter dat die zelfde krasjes ook op splinter nieuwe rails (van roco) voor komen,
Je hoort mij niet zeggen dat een railgum ideaal is maar wat is wijsheid.
Rijden met vonken is in ieder geval veel en veel slechter.
Wie heeft er ook verschil tussen oude en nieuwe rails gezien.

wim ysbeer

janjozef

Ik heb naar aanleiding van al de discussies die er hier reeds over gehouden zijn een aantal zaken geprobeert en eerlijk de railgum en daarna gewoon eens stofzuigen geeft voor mij nog steeds het beste resultaat. Produkten lossen beschadigen uw scenery en kuiswagens zijn hun geld niet waard,  

Jan
Jan Provinciael lid van MTD treinenclub vzw
Omer Van Ommerplein 15 2650 Edegem
Modelspoor 2021 23 en 24 oktober 2021
Hangar 27 Parklaan 161 - 2650 Edegem

Peter

Jan daar ben ik het volledig mee eens. Ik gebruik de railgum van Roco (de wagen en de aparte gom) al jaren zonder nadelige gevolgen.
Dat van die krassen is fel overdreven. Neem eens een nieuwe rail van Roco, Fleischmann, Piko, Tillig enz. en bekijk die eens onder een vergrootglas of microscoop, en je zal zien dat alle rails krasjes hebben. KRASSEN heb je als je er met schuurpapier over gaat (ja, ja, zelfs met nr.500)
Dus ik blijf trouw aan de gom (zolang hij nog te koop is tenminste)
Met vriendelijke groeten
Peter

janjozef

Koop een paar reserve, uiteindelijk gaan ze jaren mee

Jan
Jan Provinciael lid van MTD treinenclub vzw
Omer Van Ommerplein 15 2650 Edegem
Modelspoor 2021 23 en 24 oktober 2021
Hangar 27 Parklaan 161 - 2650 Edegem