Hebben de in België rijdende Traxxen en Vectrons allemaal 4 panto's op het dak staan?
Ja
En welke is dan geschikt voor de in België gebruikte rijspanningen (3kV= en 25kV~)
Deze is minder eenvoudig te beantwoorden: dit hangt namelijk af van de configuratie van de locs:
- De TRAXXen met landenconfiguratie B-D-NL-A beschikken over twee panto' voor gelijkspanning (3000V in B en 1500V in NL), dit zijn inderdaad de twee binnenste. De locs van de reeks 28 hebben zo'n configuratie. Ook enkele oudere RailPool-locs zoals de 186 293 (in Lineas-kleuren) en de 186 295 (met groot RailPool-opschrift) zijn zo opgebouwd.
- De reeks 29, alsook de 186 van ECR en DB hebben de configuratie B-F-D en hebben maar één panto voor 3000V, namelijk de binnenste boven stuurpost 1. Ook de RailPool-locs in dienst bij Lineas met nummers 186 251 tot 255 en de SNCF Fret 186's behoren tot deze groep. Deze locs zijn niet toegelaten in Nederland!
- De RailPool-TRAXXen met de rode band over de koplichten hebben nog extra landenpakketten en beschikken ook maar over één panto voor het Belgische 3000V. Dit is de binnenliggende boven cabine 1 (dus diegene die
niet boven de blauwe RailPool-band ligt)
Bij de Vectron is het de binnenliggende panto boven cabine 2