Hallo,
Ik heb een sketch ontworpen zodat de Arduino Uno een heel licht festijn kan verzorgen voor de Octopussy van Faller. Ik zou maar zes pinnen gebruiken en hierop zouden er per pin vijf smd Leds van Faller komen. Die gebruiken 5 mA per stuk.
Met vriendelijke groeten
Marcel
Gewoon de documentatie lezen:
https://docs.arduino.cc/hardware/uno-rev3. Er staat duidelijk: MAX 20 mA PER PIN. En dan zijn er nog de maxima per poort en zo waar Perk het over heeft. En die verschillen per gebruikte processor. Als je zo per poort bekijkt, dan moet je wel de processor poort bekijken, niet de pinnummering zoals die door Arduino opgegeven wordt.
Maar met 5 leds van 5 mA (dus 25 mA in het totaal) je zit al boven het maximum per pin dus je moet zelfs niet verder gaan tellen.
Het simpelste is om een buffer te gebruiken. Zoiets als een ULN2803A is het eenvoudigste, kan je tot 500 mA per uitgang schakelen. Enig detail, zo'n buffer schakelt naar massa. Dus als je "1" op je poort van de Arduino zet, dan gaan de uitgang van de buffer een "schakelaar" naar massa zijn. Je moet dus de LED aand de positieve voeding hangen en de andere kant aan de buffer.
Zo'n optocoupler buffer zoals Raf gebruikt is ook een oplossing. Dan heb je nog meer beveiliging van de uitgangen van je Arduino.
Een buffer is ALTIJD een goed idee als je iets wil aansturen dat niet op je printplaat zelf zit. Als er dan iets misgaat in de bekabeling heb je een goeie kans dat je processer het overleeft.