Zo, tijd om maar weer es wat te laten horen. Afgelopen weekend druk zitten klooien om met het "halletje met de vrachtwagens" naar een show voor statische modelbouw komend weekend te gaan, een collega van me zit in dat wereldje en dat leek hem wel een leuk idee. Dus even een goedkoop A4-fotolijstje opgescharreld, wat zand, bestrating en rails erop, van alle bruggetjes en leidingen die dit gebouwtje in gaan ook een afgezaagde versie maken met in het geval van de bruggetjes ook interieur en met een maat van me wat groen klooien. De hele baan moet straks lekker mottige herfstsfeer krijgen, maar ik had ooit uitgevogeld hoe je vlinderstruiken moet maken en speciaal daarvoor een paar euro uitgegeven aan paarse woodlandvlokjes en als gierige hollander moet je daar dan toch wat mee, dus op dit kleine stukkie is het wat meer zomers en bloeit de zaak nog vrolijk.
Diorama in aanbouw, of eigenlijk voor het spuiten, aanbouw is feitelijk al gebeurd hier.
DSC_1685 by
Floris Dilz, on Flickr
dan wat details... electriciteitskabels op een stuk ladderbaan. Paar draadjes 0,4mm en eentje 0,6mm erop geknoopt met een stukje enkele kopervezel uit een stukje snoer.
DSC_1677 by
Floris Dilz, on Flickr
en proefpassen met een lopende band die er ook nog bij moest...
DSC_1678 by
Floris Dilz, on Flickr
en nadat iemand al die kabels netjes heeft aangelegd pleurt een ander er natuurlijk altijd nog een draad heel zorgeloos half overheen...
DSC_1679 by
Floris Dilz, on Flickr
wat detail aan de lopende band... motortje, andrijving, noodstopdraad.... de lopende band is een versmalde versie van de band met drie rollen naast elkaar, gewoon middelste rij rollen eruit gezaagd, nu misschien niet heel lekker in verhouding allemaal maar goed, dit ging lekker snel.

DSC_1681 by
Floris Dilz, on Flickr
En het hele zootje ingebouwd... er zit straks een dakje boven natuurlijk maar dan krijg je dr geen licht meer in voor de foto.
IMGP7473 by
Floris Dilz, on Flickr
IMGP7475 by
Floris Dilz, on Flickr
en iedereen die weleens iets aan urbex deed kent dit gruis met knisperende glasscherven, de verdwaalde brandblusser en het eromheen gewaaide vieze stuk afzetlint, want dat vind je in elke fabriek. (in nederland is het ook nog een bepaalde Gispen-stoel die altijd als laatste meubelstuk overblijft, maar goed, ik dwaal af)
IMGP7472 by
Floris Dilz, on Flickr
vlinderstruiken in het zonnetje...
DSC_1686 by
Floris Dilz, on Flickr
als volgt gemaakt: neem een bosje kwastharen-achtig spul dat als riet voor op modelbanen verkocht wordt, lijm dat onderaan aan elkaar met secondelijm, rits de haren met een mesje zodat ze wat gaan buigen en krullen, d, haarlak erop, grasvezels, meer haarlak, spuiten met revell 87 (warm grijsbruin), haarlak, blaadjes van Noch erop, beetje bleekgroene en volgroene door elkaar, meer haarlak , meer blaadjes, topjes van de takken wat houtlijm geven en paarse woodland-vlokjes erop die ik uit een stukje paarse woodland foliage geborsteld had.
de bekende tanks tussen de vlinderstruiken
DSC_1704 by
Floris Dilz, on Flickr
DSC_1698 by
Floris Dilz, on Flickr
deze kreet vind je her en der in seraing....
DSC_1694 by
Floris Dilz, on Flickr
Goed, hierna weer verder met het echte werk. Uiteraard staat het gebouw los op het diorama en gaat dat dus straks weer uit elkaar, maar omdat ik het gebouwtje destijds wel aan alle kanten redelijk gedetailleerd gebouwd had is het wel leuk om het zo tijdelijk eens van alle kanten te kunnen bekijken. Zal mij benieuwen wat de tanks en vliegtuigen-jongens ervan vinden. Dit is toch wat anders dan het gebruikelijke één heel gedetailleerd voertuigje waar nog een klein beetje omgeving omheen zit dat je daar vaak ziet.