Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Modelspoor digitaal => Topic gestart door: n/a op 15 juni 2005, 18:46:40 PM

Titel: vraagje s88
Bericht door: n/a op 15 juni 2005, 18:46:40 PM
vraagje:
als je marklin mobile systems heb naar waar gaat je s88 dan naar toe? rechtstreeks naar de pc of kunje op de s88 zelf al zien welk blok de trein zich bevind
Titel: vraagje s88
Bericht door: n/a op 15 juni 2005, 19:11:32 PM
Een S88 gaat bij het Marklin New Systems aan een speciale adapter, die aangesloten wordt op de systeem bus. Er is op dit moment dus nog geen aansluitmogelijkheid voor een S88

Een S88 is een domding, en heeft alleen een shiftregister en een aantal flip-flops, daar kun je weinig op of aan zien, dan alleen vrij of bezet van een stukje spoor, via een software besturingsprogramma of eventueel het display van het systeem.

Wim
Titel: vraagje s88
Bericht door: marimon op 16 juni 2005, 20:23:49 PM
Hoeft een S88 terugmeldersteeds in combinatie met PC gebruikt te worden?

Groeten,
Marc
Titel: vraagje s88
Bericht door: n/a op 16 juni 2005, 20:53:23 PM
Marc,

Een S88 is bedoeld om bezetmeldingen te detecteren en dan een signaal terug te sturen naar uw control unit (al dan niet via een adaptor).  Op de display van uw control unit is dan af te lezen welk stuk rail er bezet is. Nu heeft u daar op zich niet zoveel aan want dat die loc daar reed had u zelf natuurlijk ook al gezien, daar heeft u dus niet zo'n priegelig displaytje voor nodig.
Bij handmatig digitaal rijden zijn, over het algemeen, S88en dus niet benodigd.

Bezetmeldingen zijn echter wel cruciale informatie zodra men met een PC gestuurde baan rijdt. Dit kan men dus via een of meerdere S88en organiseren, de control unit doet zelf niets met een bezetmelding maar geeft het van de S88 ontvangen signaal gewoon door aan de PC.
Titel: vraagje s88
Bericht door: marimon op 17 juni 2005, 11:56:01 AM
OK Henk, nu ben ik weer mee met de situatie. Dat was een duidelijk antwoord. Alle begin is moeilijk h? voor een neofiet!!

Groeten,
Marc