Modelspoormagazine forum

Modelspoor, andere schalen dan H0 => Schaal N => Topic gestart door: n/a op 11 oktober 2009, 12:31:12 PM

Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: n/a op 11 oktober 2009, 12:31:12 PM
Hoe kan ik steentjes op de schuinen zijde van kurk leggen? De methode met verdund houtlijm werkt niet op de schuinen kant omdat de steentjes daar neit op blijven liggen.
Is hier een methode voor?
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: Stefan Appelmans op 11 oktober 2009, 14:17:01 PM
Eerst niet verdunde houtlijm op de schuine kanten aanbrengen, en er dan "de eerste laag" op duwen. Daarna, wanneer het goed gedrogen is, en als er niet genoeg steentjes liggen, het overschot aanbregen met verdunde houlijm + een druppel afwas-zeep, anders gaat de verdunde lijm niet (of moeilijk) tussen de steentjes.
OK, chef?[:)]
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: conducteur op 11 oktober 2009, 19:08:05 PM
Ik heb een vraag die ook over aanleggen van ballast gaat:
Hoe kan je gemakkelijk vermijden dat er bij sporen zonder prefab bedding (peco streamline, rocoline zonder bedding) geen steentjes liggen op de dwarsliggers, en tegen de rail. Heb geprobeerd met een verfborsteltje alle overtollige steentjes weg te doen. (wat een gepruts, 2 ? 3 uur bezig geweest voor 30 cm)
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: ysbeer op 11 oktober 2009, 22:01:13 PM
Lars

Geen verdunde houtlijm gebruiken maar latex lijm,dat wordt niet zo hard en dat geft beter rijeigenschappen en minder herrie

Ik strijd al jaren tegen die verdunde (verdo....de)houtlijm maar helaas nog al eens tevergeefs ,het is net griep het steek steeds de kop weer op.

Rain
Eerst de zijkant doen zoals boven geschreven,kleine steenjes gebruiken van een goed merk,dus geen busch of preiser zand.
Er in strooien en met kwast naar een kant weg borstellen,
En veel oefenen ,ik doe 3 meter per uur met gemak,gelijmd en al.
Belangrijk,koop goede ballast van b.v asoa niet te groot dat is alles.
wim
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: conducteur op 11 oktober 2009, 22:05:53 PM
...ook als je geen geluidsisolatie gebruikt eerst de kanten doen?
P.S. Ik hou niet zo graag van regen (rain-Rian)
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: ysbeer op 12 oktober 2009, 00:10:33 AM
citaat:
Geplaatst door conducteur

...ook als je geen geluidsisolatie gebruikt eerst de kanten doen?
P.S. Ik hou niet zo graag van regen (rain-Rian)



sorry Rian [:I](komt door die enorme regen buien van van middag denk ik)
Bedoel je plat op de plank,nou dan lijkt me dat niet nodig.
Maar dat is niet natuurgetrouw ,er hoort echt wat onder 5mm bij Ho is oke.

wim
Titel: Steentjes op kurk
Bericht door: n/a op 12 oktober 2009, 07:49:13 AM
Bedankt ;)