Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Algemene praktijkvragen => Topic gestart door: dingske op 01 juni 2005, 20:10:29 PM

Titel: Watervallen
Bericht door: dingske op 01 juni 2005, 20:10:29 PM
Ik ben bezig met de bouw van een bergdorp. Dit bergdorp wordt in 2 delen verdeeld met er tussen een waterval. Heeft er iemand tips i.v.m het bouwen van een waterval?

Titel: Watervallen
Bericht door: karthuizer op 01 juni 2005, 20:34:44 PM
Je moet eens een kijkje nemen in het boek: "Groetjes uit Ferbach" van Jacques Le Plat. Daar staat de bouw van een klein watervalletje in beschreven.
Titel: Watervallen
Bericht door: Fretbol op 01 juni 2005, 21:15:45 PM
Hallo dingske,

Op mijn modelbaan heb ik ook een waterval gebouwd.
Na het modelleren van de gipsen rotsen heb ik eerst het bergmeertje gemaakt waar de waterval in zou stromen. Na  het afwerken van de vijver heb ik smalle reepjes uit plastic waterfolie gesneden en deze met heldere contactlijm vastgekleeft zodat ze de ruwe vorm van de waterval vormen. Daarna  heb ik met diezelfde contactlijm beetje bij beetje een laagje lijm van boven naar beneden langs de folie laten druipen. Beneden aan de waterval werd het bruisende water ook met enkele laagjes lijm weergegeven. Eens de lijm droog was  heb ik het geheel afgewerkt door met wat witte plakaatverf op mijn vinger langs de waterval te wrijven en hier en daar met de verf het 'schuim' na te bootsen.

Hieronder een foto van de waterval op mijn modelbaan :

(http://www.anthony.wouters.easynet.be/modelbaan/images/pics/bergbeklimmers1.jpg)
Titel: Watervallen
Bericht door: Steven86 op 01 juni 2005, 23:13:18 PM
Mooi!
Titel: Watervallen
Bericht door: dingske op 02 juni 2005, 19:19:09 PM
Mooie waterval. Bedankt voor de tips. Kan de bootvernis ook gebruikt worden voor het maken van een waterval?