op een vorig topic(http://www.modelspoormagazine.be/newforum/topic.asp?TOPIC_ID=9049) hebben we al wat idee?n verzamelt rond het oude lima rijtuig:
imghttp://lh5.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SoWg3oGhKlI/AAAAAAAAACA/56zjs-GEwfE/s640/BILD0283.JPG/img.
nu wat we er willen van maken is dit:
imghttp://www.schlafwagen.be/88_bestanden/image027.jpg /img
nu gaan we over tot de bouw ervan.
we beginnen natuurlijk bij stap1...
img http://lh4.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SowAMfEKXQI/AAAAAAAAAC8/CAyYM_PwjLE/s640/BILD0294.JPG /img
stap1we hebben de wielen, het dak, en alle andere kleine "details" verwijdert en de ramen die er teveel waren afgeplakt.
stap2
we hebben de ramen dicht geplamuurt met speciale lakplamur.
alles een keer afgeschuurt, nog een keer geplamuurt en nog een keer afgeschuurt.
(http://lh4.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SowAMm29GPI/AAAAAAAAADA/kjN_zqlDva8/s640/BILD0298.JPG)
(http://lh5.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SowAM1ENfVI/AAAAAAAAADE/VdtXyl1ub6s/s640/BILD0297.JPG)
Ahhh,men voegt de daad bij het woord[:)] dat zien we graag[:p]
Ik zou zelf niet naar de plamuur gegrepen hebben om die ramen dicht te maken maar er stukjes plasticard in gelijmd hebben.
Ik ga dat trouwens doen als ik aan de ombouw van een Fleisschmann. I1 ga beginnen (in navolging van conducteur -maar dan beter[:D][:D])
Er is zeker wat werk mee gemoeid maar dit soort van ombouw is wel leuk[:p][:p].
Gerrit
Heb je geen raampje teveel dichtgeplamuurd?? Op de foto zie ik 5 ramen, de jouwe telt er precies 4 ... of bekijk ik het verkeerd. Alleszins een deftige start!
citaat:
Geplaatst door chef garde
Heb je geen raampje teveel dichtgeplamuurd?? Op de foto zie ik 5 ramen, de jouwe telt er precies 4 ... of bekijk ik het verkeerd. Alleszins een deftige start!
ja en nee tis te zeggen
deze ramen zijn groter
als je de wagon voorbij zou zien rjiden valt dat minder op
het was kiezen tussen 5 ramen en dus minder plaats voor het logo
of 4 ramen en iets meer plaats
we hebben dan toch gekozen voor de 4 ramen[:D]
citaat:
Geplaatst door Rochevalien
Ik ga dat trouwens doen als ik aan de ombouw van een Fleisschmann. I1 ga beginnen (in navolging van conducteur -maar dan beter[:D][:D])
Er is zeker wat werk mee gemoeid maar dit soort van ombouw is wel leuk[:p][:p].
Gerrit
Over wat heb je het?
ik denk dat gerrit het heeft over mij , hij gaat van I1 een hersporings trein maken [:)]
I1 van Fleischmann ?[?]
Je bedoelt waarschijnlijk de I2 van Fleischmann, Gerrit ?
Ben ik ook mee bezig geweest, interessante ombouw-objecten !
Terug on-topic, snoert Stephen (binco) hier, als nieuwkomer nota bene, even al zijn kritikasters de mond ! [}:)][;)]
Ik ben benieuwd naar de afloop van dit leuke projectje !
Go for it, man !!
Modelspoorse groeten,
Eric.
Ja die bedoel ik dus[:I] maar het is eigenlijk helemaal geen I2 maar een Franse look-alike.
Ik zal daar een dezer eens mee beginnen...
Gerrit
stap3
het dak heeft een nieuw kleurtje gekregen.
humbrol nr. 64 (mat)
[img=right]http://lh3.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SpV34QhwXpI/AAAAAAAAAD0/X-xCPSNWqcg/Foto's-0002.jpg[/img=right]
[img=right]http://lh5.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SpV34VjSlWI/AAAAAAAAAD4/oXNB_-lSSVA/Foto's-0001.jpg[/img=right]
voor de kleur van de zijwanden weet ik het ni goed bij de winkel waar ik de verf voor het dak ben gaan halen wisten ze niet direct iets buiten mengen heeft er soms iemand een nr. van bv. humbrol of revell of ... die overeenstemt met de kleur die k zoek[8D][:D][?]!
stap4
we hebben de zijwanden geschilderd met acrylverf we hebben gemengt tot da we de juiste kleur haddeen dat geeft toch een goed resultaat.
(geen fto maar die komt er wel bij de volgende stap[:D])
heeft iemand soms een idee hoe je dat blauw b-logo er moet op zette[?]
ik denk dat je daar voor een decals nodig heb
je kan deze zelf maken of kopen
stap5zo de wanden zijn ook in een kleurtje gestoken:
[img=left]http://lh5.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SqU3-eVGumI/AAAAAAAAAEk/GMlZjAa8WDU/s512/Foto's-0012.jpg[/img=left]
[img=left]http://lh5.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SqU3-X6uB7I/AAAAAAAAAEg/klpfrxGjYVM/s512/Foto's-0013.jpg[/img=left]
voor de mensen die het verloop nog eens van het begin tot nu willen bekijken kunnen latijd de foto's vinden op deze site: http://picasaweb.google.be/stephen.vandenbrande/lWQvyF#
op de achtergrond mn 2 nieuwe m4 tjes[:p]
met de borstel geschilderd?
citaat:
Geplaatst door chef garde
met de borstel geschilderd?
ja[:)]
beschik niet over een airbrush of iets anders
maar met de penseel gaat dat ook[:D]
citaat:
Geplaatst door binco
citaat:
Geplaatst door chef garde
met de borstel geschilderd?
ja[:)]
beschik niet over een airbrush
Heb je dremel of deftig snij- en vijlmateriaal??? Dan zou ik die boord (onderaan, donkergrijs) onderaan ook meteen bijwerken. Dat rijtuig van u heeft een lange "flap", terwijl het originele rijtuig er twee kortjes heeft ...
citaat:
Geplaatst door chef garde
citaat:
Geplaatst door binco
citaat:
Geplaatst door chef garde
met de borstel geschilderd?
ja[:)]
beschik niet over een airbrush
Heb je dremel of deftig snij- en vijlmateriaal??? Dan zou ik die boord (onderaan, donkergrijs) onderaan ook meteen bijwerken. Dat rijtuig van u heeft een lange "flap", terwijl het originele rijtuig er twee kortjes heeft ...
ik denk wel dat ik die flap ga laten hangen het stoort niet wat me wel stoort zijn die "bakken" zijn die er ook in werkelijkheid want dat is redelijk donker op de foto
Die bakken maken een model net mooi en afgewerkt. Ik heb datzelfde rijtuig staan, maar dan van LS Models, en qua afwerking vind ik het ??ntje van mn mooiste rijtuigen! Om uw model realistischer te maken zou je er in feite moeten kunnen voor zorgen dat die bakken niet evenredig lopen met je zijflanken, maar een stukje naar binnen geschoven zitten, onder het rijtuig.
Enfin, zou en moet en kunnen, ge versta wel h?!? Weer een pak werk, terwijl het eigenlijk gaat om een modelletje om eens "te proberen". Het resultaat mag er zijn en we zien dat jij jou amuseert, en das 't belangrijkste!!
stap6
we hebben de deuren een kleurtje gegeven en ook de blauwe lijn is aangebracht.[^]
[img=left]http://lh4.ggpht.com/_Pk-btciD9uU/SqztmB47dJI/AAAAAAAAAE0/c-lYfROEwTU/s512/Foto's-0002.jpg [/img=left]