Een paar foto's genomen tussen 10.40 en 11.10 in het station Berchem (Antwerpen) terwijl we wachten op onze trein naar Hoboken.:):):)
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170011.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170010.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170009.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170005.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170001.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170004.jpg/IMG
IMGhttp://i7.photobucket.com/albums/y284/Peter74/Belgische%20treinen/P8170003.jpg/IMG
Hoi Peter, dan stonden wij beiden in Berchem op dat tijdstip , want ook ik heb de Rail4Chem zien voorbij komen, ik stond toen te wachten op de trein naar Brussel.[;)]
Jammer dat we mekaar niet gezien hebben.
Bedankt voor de foto's.[;)]
Ik ga morgen eens met onze harley trapperson een plaatsje gaan zoeken tussen Brugge en Zeebrugge en kijken wat daar passeert.
citaat:
Jammer dat we mekaar niet gezien hebben
Hallo Erwin,
Ja, inderdaad spijtig. Wij stonden meestal op het perron van spoor 7-8 zoals je uit de foto's kan opmaken.Er stonden trouwens nog 2 "treinfanaten" blijkbaar die foto's aan het nemen waren, maar wel op het perron van spoor 5 en 6
Hoi Peter, ik hoop dat je het niet erg vind dat ik hier even mee door ga, ik heb vandaag een marathon spottersdag achter de rug, in Berchem aangekomen om 09.00u. en terug naar huis gereden om 19.00u., gevolg, 184 foto's, waarvan 170 foto's van goederentreinen ( geen 170 verschillende goederentreinen h?), man man, komt daar iets doorgereden zeg, nog even zeggen dat ik kennis heb mogen maken met een Nederlandse en een engelse treinspotter.
Een super dag geweest dus, ik ga die foto's hier nu niet allemaal posten, maar deze wilde ik jullie toch niet onthouden.[;)]
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/PICT0034.jpg)
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/PICT0078.jpg)
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/PICT0045.jpg)
En ik die dacht dat ik mijn kolenwagons te vuil gemaakt had, en ik die dacht dat ik mijn belading te hoog had gemaakt....
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/PICT0076.jpg)
Tja,
Er komt wel wat voorbij in Berchem.
Is dit ook niet het drukste spoorwegknooppunt van heel Belg?e ?
Kan er iemand daar uitsluitsel over geven ?
Wat het wegverkeer betreft kan het er ook tellen.
Mvg
Olivier
Station Berchem is inderdaad een zeer belangrijk knooppunt, en dan bedoel ik niet in oppervlakte, maar wel in trein-bewegingen.
Voor goederen zou je ook naar Antwerpen-oost kunnen gaan maar dan mis je natuurlijk heel wat reizigerstreinen.
Alle bewegingen uit/van richting Nederland en de Antwerpse haven (rechteroever), en naar/van Brussel-Hasselt-Gent en Antwerpse haven (linkeroever) komen door Berchem.
Goede fotostandpunten heb je ook op de voetgangersbrug over de Antwerpse ring, vlak naast spoor 1, of even buiten het station (langs de kant statiestraat buitengaan), links de straat volgen richting Mortsel. Op de brug over de ring en verder door loopj je net naast de sporen. Heerlijk om treinen te spotten.
Ja, ja, je bent Antwerpenaar of niet h?[:I][:D][;)][:)][8D]
citaat:
Geplaatst door Peter
... brug over de ring en verder door loop je net naast de sporen. Heerlijk om treinen te spotten...
.. en daar fiets ik zowat dagelijks langs [;)]
citaat:
en daar fiets ik zowat dagelijks langs
Staan daar regelmatig vlak bij die voetgangers tunnel, parkeerruimte genoeg, of wandelend vanaf het station.
En tussen de treinen in wat kamions fotograferen
Volgens info die ik vandaag te lezen heb gekregen, passeren er dagelijks zowat 190 goederentreinen door die flessenhals van Berchem.
Het is inderdaad het knooppunt voor alles wat van linkeroever komt en naar een zuidelijke of oostelijke bestemming moet.
Wanneer de Liefkenshoekverbinding operationeel wordt,zullen dat er nog een kleine 80 zijn.
In de spoordriehoek tussen Berchem en A'pen oost staat een GSM-mast van BASE waar ik geregeld ns moet zijn voor mn werk. Daar liggen de sporen ook fraai verkant en dan is het gewoon prachtig om ze van A'pen OOST of Berchem te zien naderen. Bovendien maken de flenzen ook altijd een ferm geluid in die toch wel krappe bocht.
Als ik dan in de mast klim (40m) dan is het uitzicht nog aparter, maar op die momenten heb ik zelden een degelijk fototoestel bij de hand.
Er zijn touwens veel interessante plekken waar we Masten hebben staan: (Stelplaats Merelbeke, Het Schijn, De haven, ...).
Je mag echter geen hoogtevrees hebben ;-)
Ja, ik ga het nog geloven dat Antwerpen het middelpunt van de aardbol is hoor ...[;)] Maar kga er niet meer terug wonen, Gent is veel te plezant!
citaat:
Geplaatst door chef garde
Ja, ik ga het nog geloven dat Antwerpen het middelpunt van de aardbol is hoor ...[;)]
Nee, andersom, de aarde is het middelpunt van Antwerpen [:D] [:D] [;)]
citaat:
Ja, ik ga het nog geloven dat Antwerpen het middelpunt van de aardbol is
Nee, nee, nee, Ik zei het station van Berchem[:D][:D][:D][:D][:D]
Peter, Erwin, leuke foto's van treinen die ik in Nederland niet te zien krijg, is er een mogelijkheid om meerdere foto's te downloaden?
Zou erg leuk zijn aangezien ik een Belgisch baan wil gaan bouwen.
Aan alle spotters.
Ik volgde een maand cursus in de gebouwen van De Lijn in Antwerpen. Deze liggen pal naast de sporen aan Antwerpen-Oost. Wat daar niet allemaal passeert! Elke dag zie je daar wel iets unieks of een unieke combinatie!
Ik denk dat dit stationnetje ??n van de beste plekken is om goederentreinen te spotten in Belgi?.
Het was dan ook elke dag moeilijk om me bij de les te houden! [:I] Maar ik ben gelukkig wel geslaagd.
citaat:
Geplaatst door chef garde
..., Gent is veel te plezant!
tZal wel zijn !!![:p][:p]
Geert
citaat:
Geplaatst door MickeyMouse
citaat:
Geplaatst door chef garde
..., Gent is veel te plezant!
tZal wel zijn !!![:p][:p]
Geert
Laat die van over t water maar geloven dat ze daar het drukste en beste en grootste en weet ik veel wat hebben!! Na Brussel-Centraal en Brussel-Zuid is Gent-Sint-Pieters 's lands 3de grootste spoorwegknooppunt, zowel wat reizigers als goederenvervoer betreft ...
Hela Hela , ik ben twee weken geleden in Gent-St.Pieters geweest ( ook Gent Centrum, mooie stad hoor) maar heb daar maar 1 container-trein zien voorbij komen, ik heb er dan ook maar een klein half uurtje staan wachten h?.[;)]
Maar dit zag ik verleden nog in Berchem...
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/PICT0003.jpg)
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/treinen060.jpg)
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/treinen045.jpg)
(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/treinen033.jpg)
Goedenacht, ik ben sinds vanavond nieuw op dit forum maar volg het al wel een tijdje. Mijn oog viel o.a. op dit topic omdat de foto's alleszins de moeite waard zijn en omdat ik op een boogscheut van het station woon. Voor zij die in een minder stedelijke omgeving veel cargo's van en naar Antwerpen op foto willen zetten kan ik nog een plekje aanraden aan de luchthaven van Deurne. Enkele voorbeelden:
(http://www.railmedia.be/09/324.JPG)
(http://www.railmedia.be/09/225.JPG)
Enkele mensen zullen me waarschijnlijk wel herkennen omdat ik namelijk niet van die plek ben weg te slagen [8D] nu ja, met een korreltje zout te nemen natuurlijk! En beleefdheidshalve zal ik dadelijk ook wat meer over mezelf vertellen in een ander topic ;)
@John: aan de andere kant van de brug (Krijgsbaan) ligt waarschijnlijk ??n van de bekendste spotplaatsen uit de streek [;)]
citaat:
Geplaatst door Gerolf
@John: aan de andere kant van de brug (Krijgsbaan) ligt waarschijnlijk ??n van de bekendste spotplaatsen uit de streek [;)]
Bedoel je groene wandelberm of effectief achter de brug waar lijn 27a overgaat in lijn 27?
Ik bedoel die "verkeerswisselaar"
Eigelijk is dat al geen Berchem meer, maar eerder Mortsel. Maar ik zal maar ruimdenkend zijn want beide horen tenslotte onder Antwerpen[:D][:D][:D]
Mortsel niet!
citaat:
Geplaatst door Peter
Eigelijk is dat al geen Berchem meer, maar eerder Mortsel. Maar ik zal maar ruimdenkend zijn want beide horen tenslotte onder Antwerpen[:D][:D][:D]
Tja, voor diegenen die de plaats kennen: de privaatweg van de NMBS plus een deel van de spoorlijn ligt op grondgebied Deurne, terwijl het straatje achter St.Aamadeus (Leemputtelaarbaan) al Mortsel is. Legt da maar eens uit aan iemand met ne GPS[:D]