Modelspoormagazine forum

Modelspoor, andere schalen dan H0 => Smalspoor => Topic gestart door: argilla op 16 juni 2009, 14:46:26 PM

Titel: verlichting
Bericht door: argilla op 16 juni 2009, 14:46:26 PM
ik heb een paar dingetjes om te vragen
1) omdat een veldspoor loc toch geen tgv snelheid heeft, dacht voor de verlichting ( analoog rijden) een led van 4.5 v toe te passen zonder voorschakel weerstand. Waarschijnlijk toch geen goed idee ! Maar ik wil wel dat de loc verlichting zichtbaar is bij deze lage snelheid. Dus och maar een voorschakelweerstand maar dan lage weerstand bv 300 ohm. Kan dit ? Wat dan wel ?
2) het altenatief was een lampje van 1.5 v en dit voeden via een ni-cad oplaadbaar baterijtje ( je weet wel 20 ohm weerstand een brug B30C500 en laden maar terwijl we rijden, maar kan dit bij lage, zeer lage snelheid wel laden ??) dus constante felle verlichting.
3) heeft misschien KIS een oplossing ??

Wat denkt U ?????
Titel: verlichting
Bericht door: Gerolf op 16 juni 2009, 15:52:54 PM
Steeds een voorschakelweerstand (of constante stroombron) bij een LED gebruiken.
Heb je een gewone analoge voeding of een PWM-regelaar? Bij een pwm laadt je batterijtje wel op, ook bij lage snelheden.
Een grote elco (bvb een goldcap) is ook een optie, maar let er dan wel op dat die laatste niet meer dan 5v voor de kiezen krijgt.
Titel: verlichting
Bericht door: Michiel op 16 juni 2009, 16:28:29 PM
Misschien kan je hier wat inspiratie halen?
http://people.zeelandnet.nl/zondervan/frontsein.html

groeten,