Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Algemeen => Topic gestart door: Roderik op 14 juni 2009, 17:05:58 PM

Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: Roderik op 14 juni 2009, 17:05:58 PM
Heeft iemand ervaring met het veranderen van de houding bij een modelbaanfiguurtje?

Ik heb een groot deel figuurtjes die gemaakt zijn om op een bankje te zitten maar ze dienen van houding te veranderen zodat ze op hun achterwerk kunnen zitten.
Ook zou ik een kudde dieren willen plaatsen maar spijtig genoeg staan ze allemaal in ongeveer dezelfde houding? Kan ik bijvoorbeeld een koe naar achter laten kijken?

Mijn eigen idee was om gebruik te maken van warmte, door middel van een soldeerbout of een ander heet metalen voorwerp dat de plastiek zacht maakt. Of ben ik beter van het mes er in te zetten om alles opnieuw te lijmen?

Alle suggesties zijn welkom.
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: PeterC op 14 juni 2009, 18:05:16 PM
Volgens mij moet je zagen, plooien en bijwerken met een putty.  Met warmte help je je figuurtjes gegarandeerd om zeep!  Eventueel kan je nog wat warmte gebruiken om na een spie te zagen het overgebleven deel van de styrene te verwarmen om zo te plooien (werkte in elk geval bij mij op 1/35?).
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: doomslu op 14 juni 2009, 20:55:07 PM
In MSM 67 (Honden in H0) beschrijft Jacques Timmermans dat je figuurtjes van pose kan veranderen door onder andere opwarmen met een haardroger of in de oven (niet laten smelten h?).
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: rixke rail op 14 juni 2009, 21:30:29 PM
Idd. met een haardroger heb ik ook al geprobeerd !
Lukt aardig !
Niet te hard laten opwarmen !
Modelspoorse groeten,
Eric.
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: Roderik op 14 juni 2009, 21:58:36 PM
Ik had ook het idee om het te proberen met kokend water...
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: ysbeer op 14 juni 2009, 22:52:49 PM
citaat:
Geplaatst door buckfast_beekeeper

Kokend water is waarschijnlijk fataal voor je verf.



En voor je vingers.
wim
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: Rochevalien op 14 juni 2009, 23:10:13 PM
CiteerGeplaatst door buckfast_beekeeper

Zeker en vast geen contact met de warmte bron. Een warme plaat of soldeerbout helpt met zekerheid het figuurtje naar de bliksem.

Volgens mij dien je te proberen met een elektrische verfbrander. Liefst natuurlijk met een regelbare warmte.

Je kan maar een paar figuurtjes verknoeien. Wat houdt je tegen



>>>> Is dat dan geen warmte bron???
Dit soort van 'operaties' wordt doorgaans dmv een brandende  sigaret
gedaan (nog nooit geprobeerd want ik rook niet) maar met een warme punt van een soldeerbout moet dat te doen zijn.Gewoon eens proberen.

Gerrit
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: Gerolf op 15 juni 2009, 00:59:17 AM
citaat:
Geplaatst door buckfast_beekeeper
Kokend water is waarschijnlijk fataal voor je verf.
Eerst in vorm brengen en daarna pas schilderen, h? [;)]
Kleine verplaatsingen: warmte (hete solderbout in de buurt - NIET er tegen)
Grote ombouwwerken: snijden en plakken (en je houdt dan overschotjes aan losse rompen en ledematen over [^] )
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: janjozef op 15 juni 2009, 15:32:24 PM
je moet ze bijna altijd terug schilderen na verplooien van armen of benen, bij opwarmen met een verbrander wordt gans je ventje verwarmt en vervormt volledig vanzelf, ik zou eerder een regelbare soldeerbout gebruiken en eerst wat uittesten naar de juiste temperatuur, als die niet te hoog is zal de kunstof niet beschadigen.

Jan
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: Mr-tsjoektsjoek op 15 juni 2009, 20:13:30 PM
De Dremel Versatip ? ...zonder tip.
Titel: Preiser-mannekes (en -vrouwkes) verplooien
Bericht door: KoenD op 16 juni 2009, 07:43:42 AM
Ik gebruik een gassoldeerboutje, vulbaar met aanstekergas. Perfect regelbaar ?n je kan een klein plastic oppervlak probleemloos verwarmen.