ik zit hier met een klein probleemke.
ik heb mijn bouwwerken verweerd met krijtpoeders en verweerpoeders en heb dit volgens mijn insziens gedaan volgens de regels van de kunst (gelezen in msm).
nu mijn vraag : als ik de verweerpoeders wil fixeren, gebruik ik matte vernis uit een spuitbus (heb namelijk nog geen airbrush), maar na uitdroging beginnen mijn bakstenen lichtjes te blinken.
hoe los ik dit op ?
dry brush ? en dan ben ik wel het effect kwijt van mijn poeders.
wie heeft hier ervaring mee, en kan mij enige tips geven hieromtrent.
kijk al uit naar jullie reacties,
alvast bedankt bij voorbaat,
sloefken.
Niet genoeg geschud met de spuitbus. Hetzelfde krijg je als je bv. Humbrol matt vernis of matte verf gebruikt en het potje niet voldoende opgeroerd hebt. Dus...schudden!!!![:D][:D][:D]
beste peter,
bedankt voor de tip.hoe simpel kan het zijn h?,staat er nochthans op,schudden voor gebruik.
kan ik die blinkende steentjes nog met iets camoufleren?
SLOEFKEN[:I]
Nog een (miniem) laagje vernis is afdoende.
Het beste alternatief is overschilderen met matte vernis van Superscale. Verkrijbaar in GOEDE modelbouwwinkels, hier in Antwerpen bv. bij Verschooten of Ballien (voor zo'n produkt wel[}:)]). Deze vernis zowe de glanzende, de satijn als de matte zijn zo dun als water.
zal eventjes zoeken in het gentse of ik dit type vernis vind.
hou u op de hoogte van het behaalde resultaat.
zal de volgende keer wel schudden met die bus!!!
m.v.g. sloefken
Probeer eens matte fixatief van Schleiper (tekenspullenwinkels)
beste tony,
ik ga dit morgen gaan halen.is het nu de bedoeling dat ik dit over die blinkende steentjes aanbreng,of ik dit in de toekomst gebruik om mijn modellen te fixeren ?
weet jij de oplossing, dan lees ik het graag hier op het forum.
laat je alvast iets weten over het behaalde resultaat.
tot een dezer dagen,
sloefken[:)][:D][:o)]
fixeren van pigmentpoeders doen ik altijd met terpentijn. eerst poeder aanbrengen en dat aanstippen met een vochtig fijn penseel en de terentijn laten het poeder opslorpen.
(//)http://www.modelbouw1.be/forum/photoplog/images/2/large/1_SIMG3360.jpg
hier zie je het op de wielen van de tank.
Ik fixeer nooit iets,tenzij je met huisjes en/of wagens gaat staan knuffelen zit de poeder vast zat,ook op wagens.
En laat er eens iets los,nou dan zit er snel weer nieuw op.
Schoonmaken is ook al geen probleem,onder de lauwe kraan,drogen en schoon.
Probeer dan maar eens met vernis er op.
En zelfs matte vernis,goed geschud,laat een laag na die je onder bepaalde lichtval toch ziet zitten.
Zeker als je ook maar iets te veel spuit.
Nee zonder gaat prima.
wim