Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Algemeen => Topic gestart door: Roderik op 05 januari 2009, 18:26:45 PM

Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Roderik op 05 januari 2009, 18:26:45 PM
Even een vraag: Hoe goed zijn de handen van jullie lijf?
Hoe ver ga je zelf bij het opbouwen van je baan?
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: prulleman op 05 januari 2009, 18:35:02 PM
op mij zij ze alle vijf van toepassing[:o)] althans voor een stukske[;)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: dirkske op 05 januari 2009, 18:46:10 PM
citaat:
Ik koop mijn modellen en maak zelf mijn scenery


[;)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Mr-tsjoektsjoek op 05 januari 2009, 18:53:55 PM
Voor mij is het ook een mix van de vijf punten.

Belgische loks koop ik en zet ze ongewijzigd (of een beetje geweatherd) op de baan.  Bvb : type 12, 210.019, 201.011 expo58,...

Soms koop ik iets dat ik aanpas : een BR 50 bouw ik om naar een belgische 25, een S6 naar type 66, een Br57 moet een type 90 worden.
Sommige kits van huizen worden aangepast, bvb worden in sommige Duitse kits de bepleisterde muurdelen vervangen door baksteenplaten om een belgisch gebouw te maken.

Soms bouw ik zelf met behulp van gekochte onderdelen.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: hobbyist op 05 januari 2009, 18:54:31 PM
voor mij is het 30% kopen en 70% zelf maken
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Greg op 05 januari 2009, 19:16:44 PM
Voorlopig kopen ,maar binnekort ga ik zelf ook beginnen prutsen. Want ik vind niet wat ik wil. En ook de prijs speelt een rol.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: martintje op 05 januari 2009, 19:32:29 PM
citaat:
Ik koop onderdelen en maak hiermee mijn modellen en scenery
even ervan uitgaande dat messing kits en platen styreen vallen onder onderdelen [:)], zoniet, dan No. 5, want ik moet de eerste nog tegen komen die zijn eigen styreen platen bakt [:D]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Rochevalien op 05 januari 2009, 21:48:46 PM
Ik heb nog nooit een bouwkit (gebouw)ongeschilderd of nabehandeld op de baan gezet,soms wijzig er wat aan.
Vroeger kocht ik regelmatig 2de hands materieel en veranderde of verbeterde daar dan wat aan .In de jaren 90 ben ik overgestapt op rails code 75 en dan heb ik veel assen moetn omwisselen of afdraaien.Ook de normschachten ontbraken meestal dus die zette ik er ook zelf onder.Tegenwoordig doe ik dat niet meer en koop alleen nog maar materieel dat normschachten,lage flenzen en veel details heeft.
Absoluut alles zelfmaken heb ik nog niet gedaan maar ik heb wel al modellen gebouwd op bestaande chassis en met  gebruik van kant -en klare onderdelen. Er is dus een zekere vooruitgang waarneembaar[:)]

Gerrit
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: modelbaanHO op 05 januari 2009, 23:12:41 PM
Aan het rollend materiaal kom ik (voorlopig) niet aan.

Scenery materiaal is deels bouwen volgens plan, maar ook kitbashing en zelfbouw. Uiteraard verweren. En dit zowel voor gebouwen als ander scenery materiaal (autootjes e.d.)


Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: ERVIN op 05 januari 2009, 23:16:42 PM
Hey wat leuk een poll , ik koop mijn modellen ( locs e.d) die verweer ik dan, voorlopig heb ik nog niet zoveel huizen, maar als de tijd er rijp voor is, dan koop ik die ( bouwdoos koper[:I] ) maar die ga ik dan proberen te verbeteren.
Scenery, die koop ik, maar ook deze probeer ik zoveel mogelijk te verweren.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Kees-Jan op 05 januari 2009, 23:57:13 PM
Laat bijna niets origineel [:D] (das ook een mogelijkheid).

Als ik het zelf kan (ver)bouwen dan doe ik dat(als het al betaat is het onnodig om het weer zelf te gaan bouwen).

Upcomming project is: Berlijn voor de wende in modulevorm om tentoon te stellen op beurzen ed.

Kees-Jan

Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: marc goovaerts op 06 januari 2009, 01:57:33 AM
Hallo Roderik,

Ik hoop met heel wat zelfbouw en ombouw onze hobby wat verder te krijgen.
Daarvoor bestudeer ik momeneel boeken, het web, en natuurlijk dit forum om meer te weten te komen over productie- en ombouwmethoden zoals vacuum, resin, plotter, gipsgieten, decals... Het lijkt wel oneindig.

En ja, droom o droom, op een dag hoop ik er in te vliegen op het niveau van Marklinrijder, Gerco, jezelf en vele anderen.

Marc
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Roderik op 06 januari 2009, 08:00:12 AM
Even zelf ook deelnemen:
Ik koop onderstellen, rails en scenery-details maar al de rest is zelfbouw.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: janjozef op 06 januari 2009, 08:26:14 AM
voor rijdend materiaal is het bijn enkel weatheren, scenery en huizen worden volledig zelf gebouwd uit plasticard en een boel andere materialen
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Gerolf op 06 januari 2009, 09:45:54 AM
Het "stilstaande gedeelte" van de baan: zelfbouw en kitbashing, van wissels tot de baanelektronica tot gebouwen.
Rollend materieel: (ver-)bouwen indien nodig, en voorlopig ligt daar nog heel wat materieel op te wachten. Mijn eerste messingkitje wacht ook op "tijd" om het te maken.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Peter op 06 januari 2009, 11:11:28 AM
Een beetje van alles eigenlijk. Ik koop zowel kant en klare loks en wagens als dat ik ze bouw uit bouwdozen (Jocadis, PB) en ben nu bezig zo'n wagen uit MSM zelf te bouwen.
Ik vind: je moet doen we je kan en tegeljk een oogje op je financien houden. Maar vooral: je moet er plezier mee hebben en je ontspannen.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Michiel op 06 januari 2009, 11:29:31 AM
Door tijdsgebrek: kopen en aanpassen. Ik zou liever meer zelf kunnen bouwen, maar dat zal voor over 18 jaar zijn. [;)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: krispy op 06 januari 2009, 12:15:43 PM
Het rollend materiaal koop ik aan ( en pas aan indien nodig )
Scenery zelfbouw en aankoop modellen die dan worden aangepast naar mijn tevredenheid.
Kruipt veel tijd in , maar hier geld niet het spreekwoord : " time is money  " , men doe het tenslotte voor zijn plezier

voor de besturing probeer ik zoveel mogelijk zelfbouw te gebruiken voor digitaal rijden ( enkel sound-decoders en loc-decoders worden aangekocht als tevens in het verleden enkele wissel-decoders in bouwpakket )
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: conducteur op 06 januari 2009, 16:33:51 PM
Meeste in bouwpakket-vorm, maar wil beginnen aan zelfbouw staakmolen, uitvoerig beschreven in MSM 56. Maar wat is een motor uit een UFO lamp -Gebruikt door Tony Cabus(Die ken ik goed[:D]) staat er nog bij-Of zou ik het beter gaan vragen aan Tony himself? Mijn lampen hangen toch nog altijd gewoon aan het plafond en draaien niet rond!
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: DelticPower op 06 januari 2009, 16:51:17 PM
Hallo Conducteur, Dit is een ufo-lamp. onder de lichtgeleiders zit een lamp met een gekleurde schijf die door een motortje rondgedraaid wordt en zo kleureffecten geeft.
(http://i44.photobucket.com/albums/f45/DelticPower/10678858-nieuwe-ufolamp-met-blauwe-.jpg)(http://i44.photobucket.com/albums/f45/DelticPower/msm2.jpg)Groeten van Jan
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: T03 op 06 januari 2009, 20:14:15 PM
Mijn rijdend materieel koop ik, scenery (huisjes) bouw ik voor 80% zelf. Behalve het bedieningspaneel koop ik de electronica (bezetmelders,ompolers, enz...)

SpGr[;)]
Marc
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: n/a op 06 januari 2009, 23:23:05 PM

Mijn handigheid is nu niet meteen fantastisch te noemen, en bovendien heb ik gekozen voor schaal Z.  Dat maakt dat ik niet zo heel veel zelf kan bouwen.  De bouwpaketten in elkaar zetten, dat lukt nog wel, maar ik heb toch al verdomd veel last om mijn havenkraan van Artitec deftig in elkaar te zetten !

Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: bumper op 07 januari 2009, 21:04:07 PM
Op het ogenblik is het bij mij nog kopen, maar ik ben toch van plan om te proberen in de toekomst zoveel mogelijk zelf te maken. Wat het wordt zal dus de toekomst uitwijzen.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: guy holbrecht op 07 januari 2009, 23:18:01 PM
Een gezonde mix van alles lijkt mij de beste optie. Ik koop dus, of bouw zelf (zie af en toe in MSM) of verbouw rollend materiaal. Dat kan gaan van een kant en klare stoomloc kopen, tot het ombouwen van een Duits exemplaar, tot bouwdozen van Jocadis en zelfs plastikard materiaal. Voor de gebouwen is het nog eenvoudiger. Daar wordt niets gekocht, enkel de plastikard platen, strips en profielen. Op mijn baan dus geen enkel bouwdoosgebouw.

Groeten,
Guy
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: jacques timmermans op 08 januari 2009, 00:03:39 AM
Vast staat, dat je zonder enige aankopen bij de alom gekende firma?s  je nu eenmaal geen modelbaan kunt bouwen. Of deze materialen voldoen licht geheel aan je individuele wensen en eisen. Wil je een enigszins acceptabele en zo mogelijk modelgerechte modelbaan bouwen, ontkom je om het ombouwen van het fabrieksmaterieel nu eenmaal niet.

Dus zul je na voldoende voorbeeld materiaal bijeen gezocht te hebben veel van het rollend materiaal naar je eigen individuele maatstaven moeten ombouwen; dit varieert van een nieuw of veranderd aandrijfconcept, een betere detaillering, een nieuwe verfbehandeling tot het digitaliseren toe.

De statische gebouwen zijn op een paar uitzonderingen na allemaal te veel gecomprimeerd, waardoor er hier veel werk noodzakelijk is om deze tot voorbeeldige schaal modellen te transformeren. In sommige gevallen kun je beter alles in eigenregie bouwen.

Bij de bestendige materialen voor de landschapsbouw ziet het er niet beter uit; ook hier zijn de bomen op enkele uitzonderingen na teveel gecomprimeerd en vaak van een te opzichtige loofkleur voorzien. Met het strooimateriaal is het ook al niet beter gesteld. Hier is de soms erg onnatuurlijke kleur van het materiaal vaak de grootste handicap om het te gebruiken; de fijnheid is meestal voldoende.

Ergo: om een mooie modelbaan (met de absolute nadruk op het woord model) te cre?ren ontkom je nu eenmaal niet aan individuele aanpassingen en veel zelfbouw, wat echter ook zeer veel tijd, geduld en in enkele gevallen ook een grote financi?le aderlating verlangt.

Jacques Timmermans
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Stefan Appelmans op 10 januari 2009, 11:34:47 AM
Ik doe een beetje van alles, in rollend materiaal sommige kopen en er niet aankomen, voor andere alles zelfbouwen.
Wat de baan in zichzelf betreft, kopen en soms aanpassen (wissels) en de huizen meestal "kitbashen" om iets andres te hebben dan "from the box".
Maar de baan gaat traag vooruit, ik giet te veel resine![:D]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: rixke rail op 11 januari 2009, 17:59:31 PM
Ik ben het volledig eens met Stefan, dat is ook mijn recente manier van werken.
Zo heb ik bijvoorbeeld op de achtergrond kit 8222 van Kibri 2x op deze manier in half reli?f samengebouwd tot "Residentie De Wacht 1 & 2" :

(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/73d.jpg)

En ??n maal geremixt , met enkele delen karton bijgevoegd om stukken in beton na te bootsen :

(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/73a.jpg)

?t is dezelfde bouwdoos, maar toch anders.

Onderstaande fietsenstalling en bushokje zijn ontstaan uit kitbashing.

(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/36d.jpg)
(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/52.jpg)

Het reclamebord op voorgaande foto en de onderdoorgangen hieronder zijn zelfbouw
(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/38f.jpg)


Wat betreft rollend materi?l, blijft het bij kopen, maar indien nodig zelf aanpassen of bijwerken, ik heb desbetreffend toch een aantal draadjes lopen ?
Zelf in epoxy gieten, daar begin ik niet aan, respect Stefan !
Modelspoorse groeten,
Eric.
Edit : plaats ook eens wat foto's van jullie verwezenlijkingen, mannen, ik voel mij nu een pretentieuze zot ! [:I][:o)][:0]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: loebaske op 11 januari 2009, 18:46:56 PM
pretentieuze zot[?][?] ik zie dat belange zo niet, je heb mooie dingen gemaakt...
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: ERVIN op 11 januari 2009, 18:52:14 PM
Amaai Rixke, mooi hoor, je blijft mij verbazen.[;)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: teessee op 11 januari 2009, 20:37:42 PM
Schoon dingen rixke, zeer goede inspiratiebron die fotokes!
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Greg op 11 januari 2009, 22:12:51 PM
Mooi werk[:)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Gerolf op 11 januari 2009, 22:20:29 PM
Knap, Rixke.
We wijken wel wat af van het onderwerp, maar resin gieten is niet zo moeilijk, hoor! Het is vooral handig als je meerdere keren hetzelfde onderdeel moet maken.
Toevallig, maar ik ben er op dit moment mee bezig [:)]
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: arkema op 12 januari 2009, 10:42:21 AM
Resin gieten, daar doe ik niet veel mee. Enkel eens van een paar wielen siliconenmallen gemaakt (van siliconenkit wat k nog had staan [:D] ) en een paar afgietsels gemaakt, meer als experiment, dan als serieus project.
Maar het zal u duidelijk zijn dat ik opteer voor * 4; ik koop enkele onderdelen (materiaal, draaistellen, wielen, koppelingen), maar maak verder zoveel mogelijk zelf.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: mahtoska1 op 16 januari 2009, 12:36:03 PM
Ik gebruik een mengeling van de 5 mogelijkheden.

Daar ik in schaal Z werk, ben ik aangewezen op veel zelfbouw als het geen Duits, Amerikaans of Zwitsers thema is.

Locomotieven en wagons koop ik. Ik pas ze dan aan naar een meer realistisch model indien nodig.
Gebouwen, bruggen, tunnels, seinen,... maak ik zelf met allerhande materiaal.
Sporen koop ik aan. Deze verouder ik door ze roetbruin te schilderen.
Hier enkele foto's ter ilustratie:
(http://i277.photobucket.com/albums/kk60/mahtoska1/Minibaan%202008/SANY0421.jpg)
(http://i277.photobucket.com/albums/kk60/mahtoska1/Minibaan%202008/SANY0416.jpg)

De beste Z groeten,

Pieter
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: Greg op 16 januari 2009, 15:57:50 PM
Woooow, prachtig. Je zou niet zeggen dat dit Z is, zo goed gedetailleerd.
Echt zeer mooi.
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: domie-o2 op 16 januari 2009, 19:16:11 PM
Aan de foto's te zien;heel knap gedaan man, zeker in Z schaal!!!

Dominiek
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: doomslu op 16 januari 2009, 20:46:34 PM
Niet vergeten dat Pieter met zijn mini-baantje een vijfde plaats heeft behaald in Mechelen !
Titel: Ga je voor geld of je handen uit je zakken...?
Bericht door: René op 20 januari 2009, 21:15:16 PM
Voor het rollend materieel is het wel kopen en daar komt nu bij het aanpassen en vervuilen. Op een nieuw te bouwen baan ga ik bij de scenery voor volledige zelfbouw uit hout en styreen met zo hier en daar gegoten items.