Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Algemeen => Topic gestart door: B-Modelbouw op 08 december 2008, 17:29:00 PM

Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: B-Modelbouw op 08 december 2008, 17:29:00 PM
Ja, misschien een domme vraag ...

Maar hoeveel kilometers rijden jullie zo af op een avondje op je zolder, kelder, living ... Eventueel op je clubbaan.

Ik verschoot namelijk van mijn eigen locs ... Op een avondje rijden die zowaar bijna 100km (schaalkilometers wel te verstaan) af, en mijn baan is nu niet noemenswaardig groot te noemen.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Pol op 08 december 2008, 19:57:08 PM
Tja, snel uitgerekend ... Zowel in schaal als in echt hetzelfde getal: 0,00 km! Jammer, maar mijn favoriete treinen staan nog altijd opgesteld op een zestal spoorstukken van een meter lengte. Ze staan wel op m'n bureau dus ik kijk er geregeld naar. Als de rest van de renovaties hier klaar zijn dan beginnen we aan de hobbykamer anex zitput. De zitput voor de kids en't vrouwke om TV te kijken en de hobbykamer voor mezelf met eventueel ge?nteresseerden (M'n dochter is momenteel m'n grootste hoop om de hobby verder uit te bouwen!)

Groeten!
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Greg op 08 december 2008, 20:50:13 PM
Treinen dienen om te rijden, en niet enkele om naar te kijken.[:D][:D][:D] Al is dat laatste natuurlijk ook altijd aangenaam[;)]

Mijn ronde is ongeveer 65-70M (eerder 70M) lang.(als het volledige traject wordt bereden).
Dit geeft dus:
65x87=5655
70x87=6090

Dus iets rond de 6 km per ronde in schaalkilometers.
Dus 100 km wil zeggen 16.67 rondjes.
Daar kom ik meestal ook wel aan.

Al is er de laatste tijd niet echt veel meer gereden.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Gerolf op 09 december 2008, 10:18:02 AM
Mijn omloop is zo'n 2 x 100m, dus 2 x 8,7 km. Het zou dus wel kunnen dat mijn treinen russen de 50 en 100 schaalkilometers op een rijbeurt rijden.
Echter: dat is nu zowat een jaar geleden [:(]
De werken waar ik nu mee bezig ben dienen om dit binnen een maand of zo terug te kunnen doen.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: bumper op 09 december 2008, 12:18:59 PM
Voorlopig nog 0,0 Km.
Maar ik doe enorm mijn best om daar in de korste keren verandering in te brengen. Zodra ik iets klaar heb laat ik het julie bekijken.

Groeten.
Ludo
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: conducteur op 09 december 2008, 13:23:16 PM
Mijn rondje is ongeveer 5 m[^], waar halen jullie zoveel plaats?[xx(]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: loebaske op 09 december 2008, 18:59:01 PM
oesje, in de club is de baan 100m (4 X 25m )en als men eens een rondje doet zit men al rap aan 1000m dus 1 km op 1/1 gedeeld door 1/87 [;)][;)] hier thuis is het zover nog niet, maar volgend jaar zal dat 72m (4 X 18m) zijn per rondje op schaal 1/1 zal ook rap aan enkele kilometers zijn op nen namiddag[:)][:)]
Men zou verschieten hoeveel kilometers ons locjes en wagons afleggen, dus niet verschieten als die al eens gaan piepen van droogte[;)][;)]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Anarchy op 09 december 2008, 19:10:02 PM
Ze staan hier mooi stil in de vitrine de laatste maanden [:)]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: domie-o2 op 09 december 2008, 20:11:12 PM
Ook hier staan ze in de zelfbouwvitrine,en dit wegens de verbouwwingswerken aan de woning.Maar in Februari kan ik mijn ijzeren paarden terug loslaten op het spoor!!!!!

Dominiek
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: ERVIN op 09 december 2008, 23:53:02 PM
Is eigenlijk moeilijk te zeggen, ze kunnen hier langs alle kanten een omloop maken, de langste is 382km.(op schaal h?)
De kortste is 187 km.

Dus een avondje rijden levert, ook hier, dus heel wat kms. op, ik sta er zelf van te kijken.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Gerolf op 10 december 2008, 00:26:28 AM
[:0] 2 ? 4 km voor een 'echt' rondje, Erwin?
Ben je zeker dat je juist gerekend hebt?
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Michiel op 10 december 2008, 09:11:48 AM
Ervin, onlangs aan het bouwen geslagen een paar kilometer H0 spoortjes liggen leggen? [:D] Je bent een bezige bij, maar toch [:o)]

Een rondje Saraan komt neer op ongeveer 20 meter. In schaal N worden dat ongeveer 3 virtuele kilometers. Jammergenoeg is de baan nog niet rijdensklaar, en blijft de gemiddelde afgelegde afstand van mijn dierbaartjes per avond... 0 km.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: jarikd op 10 december 2008, 12:48:20 PM
We hebben hier op kantoor een modeltrein onder de kerstboom rijden. Die rijd ruim 1,5 km per dag.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: conducteur op 10 december 2008, 12:59:18 PM
Ervin, mag ik uw zolder hebben? Ik kom wat plaats te kort[:D]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: conducteur op 27 december 2008, 15:14:08 PM
Een domme vraag bestaat niet...
hooguit een dom antwoord.
Maar hebben jullie dan zoveel plaats...
...of eerder een ingewikkeld sporenplan? MIjn treinen rijden hooguit 5m per rondje...
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: modelbaanHO op 27 december 2008, 17:22:40 PM
Binnenkort zal de aansluiting van de zijlijn 'rond' zijn, zodat de treinen ook effectief rondjes kunnen rijden. Zij zullen dan zo'n 25 meter per ronde kunnen afleggen.
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: T03 op 27 december 2008, 20:25:43 PM
Momenteel niet veel, baan is voor 1/4 gebouwd.
Als de baan afgewerkt is de omloop zo'n 5km voor de hoofdbaan en 4km voor de nevenbaan.

SpGr[;)]
Marc
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Gerolf op 28 december 2008, 11:27:01 AM
Ik dacht al dat je met je oorspronkelijke posting verkeerd geteld had [;)]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Peter op 28 december 2008, 11:56:40 AM
Als ik met mijn treinen rij, duurt een volledige omloop (schaalsnelheid) ongeveer 1 minuut, en is de afstand ongeveer 26 meter.
Meestal staan ze echter gewoon stil omdat ik wel zit te knutselen, of aan de baan te werken (scenery, verlichting enz.)[:D][:D][:D]
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: quf op 28 december 2008, 12:17:39 PM
Op mijn baan liggen iets meer dan 214m spoor (HO).
Dus 214x 87 = ~ 18,618km.
Maar ik zit meer te knutselen dan te rijden; dus een afgelegde afstand is moeilijk te bepalen.

Groeten

Frank
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: krispy op 28 december 2008, 16:45:36 PM
Eens alles rijdend is zal een omloop ongeveer 120 meter bedragen ( van hoofdstation naar bijstation tot opnieuw in hoofdstation (andere richting verder naar bijstation tot opnieuw in hoofdstation ( startpossitie )
( 120 x 87 = 10875 m in scaal 1/1 )

Momenteel wachten ze echter nog op de start , daar er nog een klein stukje van 2 meter ontbreekt , maar hier wordt dus tot nog toe enkel gewerkt ipv gereden , hopelijk veranderd dat in 2009 ( ben ik druk mee bezig , mijn wissels zijn bijna allemaal aangesloten, dan de baanvakken aansluiten )
'T ja ik denk wel dat ne keer er gereden gaat worden het wel enkele honderden km per avond zullen zijn ( alle treinen samen geteld dan he ), maar zeg nu zelf , een paar rondjes voor een IC of vrachttrein per avond is zeker niet teveel denk ik en dan beginnen de km te tellen he
Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: T03 op 29 december 2008, 11:27:55 AM
Ja inderdaad Gerolf, dat zou nogal een droombaan zijn geweest[:)]
Marc
citaat:
Geplaatst door Gerolf_Peeters

Ik dacht al dat je met je oorspronkelijke posting verkeerd geteld had [;)]

Titel: Hoeveel Kilometers leggen jullie locjes af ?
Bericht door: Willems op 01 januari 2009, 14:29:50 PM
wel mijn loks, de grootste omloop 158meter, dat lukt in 1min x 60 x12 (we gaan smorgens om 11:00 uur open  tot meestal 23:00) x 6 dagen per week in het seizoen en 5 dagen in de winter.
dus 158mtr per min x 60 x 12 x 5.5 dgn x48 weken :1000=30032.64km p/jaar
Maar ik heb gelukkig LGB die kunnen er best goed tegen behalve jaarlijks de stroomafnemers en tandraderen die dan vervangen worden en veel smeren.