Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Algemene praktijkvragen => Topic gestart door: Ebansita op 15 januari 2008, 19:23:55 PM

Titel: Railsysteem
Bericht door: Ebansita op 15 januari 2008, 19:23:55 PM
Ik ben toe aan een nieuw railsysteem (nieuwe baan). Voorheen had ik Rocoline zonder bedding in gebruik. Ik overweeg ernstig om Tillig Elite HO aan te schaffen: fraai om te zien. Is dat raadzaam? Zijn er ervaringen? Adviezen?

Jos
Titel: Railsysteem
Bericht door: SuSke op 15 januari 2008, 20:03:23 PM
Is een kwestie van smaak.
Beide zijn technisch wel in orde, maar ik val wel voor de wissels van Tillig Elite omwille van de verende tongen en niet dat scharniertje.[;)]
Ook de mogelijkheden met de flew-wissel van Tillig zijn OK.
Titel: Railsysteem
Bericht door: doomslu op 15 januari 2008, 21:09:41 PM
Ik ben, net als SuSke, ook gevallen voor de Tillig wissels. Mooi slank en verende tongen. [:p]
Ze bestaan ook in bouwpakket. Ik heb er een tijdje geleden een 8-tal gebouwd. Het voordeel is dat je ze gebogen kan maken volgens je eigen wensen.

Hiermee wil ik niet gezegd hebben dat er geen andere, even elegante wissels bestaan. [;)]
Titel: Railsysteem
Bericht door: Gerolf op 15 januari 2008, 23:53:04 PM
Ik vind de RocoLine zeker niet slecht en zal ze zeker nog gebruiken.
Toegegeven, op mijn minibaantje heb ik Tillig-profielen gebruikt. [:I]
Titel: Railsysteem
Bericht door: janjozef op 16 januari 2008, 08:58:08 AM
Voor mij blijft het peco, sterk en altijd werkend, iets minder mooi dan tillig, maar een stuk robuuster
Titel: Railsysteem
Bericht door: erik de noorman op 16 januari 2008, 10:55:09 AM
Ik heb op mijn mini baantje Piko A spoor gebruikt. Zeer fijn van uitvoering en goed gedetaileerd en vooral budget vriendelijk. Ga ik in de toekomst verder mee werken.

Erik
Titel: Railsysteem
Bericht door: ruben13 op 16 januari 2008, 12:57:12 PM
ik gebruik ook piko A wisels zeer mooi gedaaieert
voor de prijs , deze zijn goed koper dan die van peco