Ik ben een baantje aan het ontwerpen in de periode 1940 in Duitsland. Gezien ik hier een gemiddeld station voor personenverkeer wil inplanten ben ik op zoek naar geschikte figuurtjes.
1) Weten jullie misschien welke sets van Preiser, Noch, ... het best geschikt zijn voor die periode?
2) Vooral wat stationspersoneel, baanpersoneel en lokpersoneel betreft, tast ik helemaal in het duister!!! Graag wat tips. Ik heb al op verschillende sites gesurft en vind wel foto's van de werkelijkheid, maar weinig info over modellen.
Bedankt alvast voor alle nuttige tips.
P.S.: houden jullie je ook bezig met het zoeken naar "juiste" figuurtjes of mixen jullie gewoon?
Hoi Pol, ik heb hier 3 dozen liggen van preiser, deze figuurtjes moeten allemaal zelf geschildert worden, er zitten enkele voorbeelden in van de tijd die jij wil uitbeelden, oudere mensen, lange jassen, lange rokken, ook baanpersoneel, stationspersoneel enz.., maar het is mss een beetje gek om die dozen aan te schaffen, want deze zijn in de minderheid, maar ik geef je toch graag even de art.nrs. mee,
Art.nr.16352( Am Bahnhof) niet geschilderde figuutjes.
Art.nr.16328( Sitzende personen) niet geschilderde figuurtjes.
Art.nr.16337( Reisende und passanten) niet geschilderde figuurtjes.
En ik zet alles door mekaar hoor, dus ik let niet echt wat ze aan hebben.
Hopelijk heb je er wat aan?[;)]
Das just Erwin, het is geen kat die daar op let...
enkel maar met micro opnamens, en dan nog....
sebiet vraag men nog welke das men droeg in 1988 [^][^]
In ieder geval Pol, je mag er van uitgaan dat in die tijd veel kostuums werden gedragen, de vrouwen tot op de teen gekleed met nen ferme hoed op......
dus niet teveel hedendaagse figuurtje....met GSM bijvoorbeeld [:)]
@Loebaske: Sommige figuurtjes komen echt wel vooraan op de baan te staan en zullen dus echt wel opvallen. Vooral het personeel op het station moet wel een beetje passen. Liefst zou ik dus zo'n vrouwelijke Reichsbahn-medewerkster hebben met van die ouderwetse blonde krullen [;)] of een ander typisch figuurtje dat de sfeer van de tijd aangeeft.
@Ervin: Merci alvast. Ik ga die setjes eens zoeken en bekijken of er iets mee te doen valt.
citaat:
Geplaatst door Pol
@Loebaske: Sommige figuurtjes komen echt wel vooraan op de baan te staan en zullen dus echt wel opvallen. Vooral het personeel op het station moet wel een beetje passen. Liefst zou ik dus zo'n vrouwelijke Reichsbahn-medewerkster hebben met van die ouderwetse blonde krullen [;)] of een ander typisch figuurtje dat de sfeer van de tijd aangeeft.
Zoiets ?
(http://www.tassignon.be/trains/t%20sdc%20044.jpg)
Hallo Patrick (dgrr57) vlgs mij staat de jongedame zich af te vragen hoe ze met deze rok nog elegant de lok op kan klimmen.[:D]
Groeten Jan
@Patrick: Ongeveer, maar dat rokske moet dan een halve mm langer zijn (in H0 natuurlijk!)[:D]
Beste dgrr 57,
Het uniform dat deze mooie jonge dame is beslist niet conform met de uit 1940 en later geldende normen. Ik vermoed dat deze foto ergens in het naoorlogse Oostduitsland genomen is en wel in het begin van de zeventiger jaren van vorige eeuw.
Als je goed kijkt, kan je op de tender (onderste regel) de datum 14 of 16 . 1 . ?75 lezen.
Jacques Timmermans
Ik zou toch ook w?l letten op de juiste figuurtjes en kleding, zoals je al schreef. De (overigens mooie) foto lijkt mij ook zeker niet in 1940 gesitueerd.
Dus kostuums, mantelpakjes en jurken, lange jassen, sobere tinten,...
(http://i97.photobucket.com/albums/l211/T03A/1067.jpg)
(http://i97.photobucket.com/albums/l211/T03A/1066.jpg)
Pol, ik ben ook is op zoek geweest naar figurines jaren 30-40 en heb er toen geen "ongeschilderde" gevonden. Als je er vind geef mij een seintje. Thx. Marc.
@iedereen : dat de foto niet van 1940 dateert, dat wist ik al [:D]. De mini-jurk bestond niet, die anorak ook niet en ja, het is een kleuren foto en in 1940 waren er zeker niet veel fotografen met kleuren films [;)].
Deze foto was alleen bestemd als knipoogje voor "zo'n vrouwelijke Reichsbahn-medewerkster hebben met van die ouderwetse blonde krullen" (einde citaat).
Sorry als ik iemand gestoord heb met deze foto [:I]
De minijurk bestond wel degelijk tijdens de vooroorlogse periode, denk maar aan de Charleston. Het waren wel geen rokken, maar met en beetje verf is dat zo aangepast
citaat:
Geplaatst door Peter
De minijurk bestond wel degelijk tijdens de vooroorlogse periode, denk maar aan de Charleston. Het waren wel geen rokken, maar met en beetje verf is dat zo aangepast
De eerste mini-jurk is gepresenteerd geweest door Mary Quant in haar mode winkel van London in 1965.
Een goede website voor modebewuste uit de periode 1900 tot 1947 is:
http://www.costumes.org/history/100pages/1920links.htm
citaat:
Geplaatst door dgrr57
[/i]" (einde citaat).
Sorry als ik iemand gestoord heb met deze foto [:I]
Mij alvast niet! Ik vond het wel een grappig tussendoortje vandaar ook de [:D]! Het was ook duidelijk dat de foto niet in de jaren '40 thuishoorde, maar die blonde krullen waren in elk geval perfect als voorbeeld voor wat ik zoek!!!![;)][:D]
Op deze site vind je trouwens heel wat foto's van hoe passagiers en vooral het personeel van de DRG eruitzagen.
http://h1336311.stratoserver.net/bg/?action=galery&thema=64
Ik denk dat Marc zijn foto's daar ook gehaald heeft.
Die uniformen zijn toch wel heel specifiek en geven een mooi beeld van de tijdgeest weer: strak en tot in de puntjes georganiseerd, maar wel mooi om te zien. Indien dus iemand figurensetjes weet die deze "werkelijkheid" sterk benaderen dan zijn tips welkom. Laat het duidelijk zijn dat het DRG-personeel geen stropdas droeg en dat de kraagjes onberispelijk tot aan de nek toe waren dichtgeknoopt! De tijd van de pluimpjes en lintjes zoals dat bij de landerbahnen nog het geval was, was echter ook al voorbij.
@Marc: Ik ben ook al lang op zoek en er bestaat een prachtig setje van een stationschef en zo'n vrouwelijk conducteur van Preiser, maar wel in schaal 0 of zo en niet in H0 of N.
@Ervin: Zijn er in die sets die jij hebt figuurtjes die op deze jongedames (zie foto's van Marc) en heren lijken? De passagiers zullen wel kloppen, daar twijfel ik niet aan gezien de mode in al die jaren eigenlijk niet zo hard veranderd is en de figuurtjessets bewust nogal tijdloos zijn gefabriceerd.
Grappig vond ik die foto ook, en ze heeft verdomd mooie benen imho[:o)][:p]
citaat:
Geplaatst door tonycabus
Grappig vond ik die foto ook, en ze heeft verdomd mooie benen imho[:o)][:p]
Dat vinden die mannen in die lok ook volgens mij en wie weet wat zien ze nog [:0][:D][:D][:D]
Pol, in de, in het andere draadje, vernoemde boeken staan plenty foto's genomen op perrons enz. waar altijd mensen op staan. Dus een ware "fundgrube" voor wat de mensen toen droegen.
Helaas, ook al eens foto's met het haknekruis op de loks en wagens.
We mogen niet vergeten dat fotograferen toen (jaren 1930 tot 1945) niet zo eenvoudig was, en dat je daar toestemming voor moest hebben.
Dus werden er dikwijls foto's gemaakt waarop ook het hakenkruis te zien was omdat ze zo konden zeggen dat het ook "publiciteit" was.
Op foto's die buiten stations genomen zijn zal je dan ook zelden dit hakenkruis tegenkomen.
@Peter: Ik heb op http://h1336311.stratoserver.net/bg/?action=galery&thema=64 heel wat foto's gevonden van hoe het eruit zou moeten zien (passagiers op stations en zo...) Verder heb ik zelf ook een collectie boeken rond geschiedenis waar heel wat in te vinden is evenals DVD-documentaires met origineel beeldmateriaal. Ik weet dus wel ongeveer hoe het eruit moet zien, maar ik weet niet goed welke sets van figuurtjes ik daarvoor moet gebruiken vooral voor het spoorwegpersoneel dan!
Ik denk anderzijds dat ik toch eens ooit naar Hoboken moet komen om uw collectie boeken te bekijken, maar momenteel (3 kleine kindjes + renovatiewerken in huis) komt het er even nog niet van. Mag ik je hiervoor ooit eens een PM sturen?
Pol
Heb je al eens een kijkje genomen op deze website www.epoche2.de ?
Zelf heb ik niet heel de website afgezocht maar volgens mij staat er bruikbare informatie op.
citaat:
Geplaatst door modelbaanHO
Heb je al eens een kijkje genomen op deze website www.epoche2.de ?
Zelf heb ik niet heel de website afgezocht maar volgens mij staat er bruikbare informatie op.
Klopt, het is een van mijn favorieten!!! Hier vind je heel wat affiches, regelgeveging, ... van de voormalige DRG! Heel interessant!