Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Modelspoor digitaal => Topic gestart door: Iebor op 08 december 2007, 13:10:30 PM

Titel: Digitale spanning
Bericht door: Iebor op 08 december 2007, 13:10:30 PM
Ik werk met het Twin-center en op het center staat een spanning van de trafo van ongeveer 16 volt. De uitgaande (digitale) spanning die ik meet met een analoge multimeter is 32 Volt, hoe ken dit. Kan ik deze spanning wel meten met een normale multimeter????
Titel: Digitale spanning
Bericht door: INFO op 08 december 2007, 13:51:31 PM
Ja, je kunt de digitale spanning meten met een normale multi-meter, alleen niet rechtstreeks, want dan krijg je niet de juiste waarde.
Eigenlijk moet dit met een scoop worden gemeten, maar niet iedereen  heeft die.
Hoe het wel moet staat bij Klaas Zondervan op zijn site.

http://people.zeelandnet.nl/zondervan/digitaalmeten.gif

http://people.zeelandnet.nl/zondervan/digispan.html


Titel: Digitale spanning
Bericht door: Iebor op 08 december 2007, 17:24:42 PM
Dank je wel Wim, ik wist dat er ooit eens een vraag over was geweest maar ik kon de topic niet vinden. Ik had een hele discussie met iemand die beweerde dat dit zonder die extra aanpassing wel kon. Dank zij jouw snelle en volledige reactie weet nu ook hij beter. Nogmaals dank!![:)]
Titel: Digitale spanning
Bericht door: tonycabus op 09 december 2007, 01:00:25 AM
Iebor, het kan met een 'gewone' multimeter. Maar geen 'doodgewone', wel in de betere klasse: een type dat 'True RMS' meet en dat is de echte effectieve spanning ongeacht de golfvorm. Daar houden 'gewone gewone' multimeters namelijk geen rekening mee, ze meten de 'gemiddelde spanning'.
Het truukje van Klaas (al lang bekend bij alle electronici, dus zeker ook Klaas) is het alternatief dat je een goed idee geeft van de re?le spanning.