Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Algemene praktijkvragen => Topic gestart door: eddy op 05 december 2007, 21:40:54 PM

Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: eddy op 05 december 2007, 21:40:54 PM
beste forumleden,bestaan er normen voor ho,die de breedte van een dubbelsporig baanvak bevatten.Ook graag de afstand tussen het buitenspoor en de bovenleidingsportalen.

vriendelijke groeten Eddy
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: rixke rail op 05 december 2007, 21:58:18 PM
Beste Eddy, daarvoor gebruike U volgende normen/87.

(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/documents/pvr01.jpg)
E?n van die zeer leerrijke bijdragen uit "Het Spoor" destijds, door de grote Phil Dambly zaliger !
Hopelijk kan dit ook voor anderen dienen.[:I]
Erwin was er in ieder geval blij mee voor zijn nieuwe plannen.[;)]
Modelspoorse groeten,
Eric.
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: Klaas Zondervan op 05 december 2007, 22:06:03 PM
Je kunt natuurlijk ook eens bij de MOROP kijken.
http://www.morop.org/de/normes/index.html
Daar staat alles bij elkaar wat je weten moet.
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: loebaske op 05 december 2007, 22:36:06 PM
In feite allemaal simpel, 3cm- uw spoor(weer 3cm) -ruimte 3cm -uw spoor weer 3cm en dan nog eens 3cm en alles kan je ook terug vinden op de bijgeleverde folder van de bovenleiding..... en niet moeilijk doen over vrije en zo, zoals in een vorig draadje over de vrije ruimte tussen geluidsmuren, je kan hier blijven zeveren [:(] is dit modelbouw of ga men in het echt gaan rijden [:D][:D][:D][:D][:D][:D]
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: El Greco op 06 december 2007, 13:31:17 PM
CiteerGeplaatst door rixke rail

Beste Eddy, daarvoor gebruike U volgende normen/87.


Ook ik heb al eens op de Morop-site gaan kijken, maar buiten de normen voor een enkelspoor (NEM-122) vind ik norm-85 (dubbelspoor?) niet direkt terug. Ik dacht nogthans deze afmetingen al eens ergens gelezen te hebben.
Mvg,Gert
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: Rochevalien op 06 december 2007, 15:42:41 PM
kijk hier eens,nem 112 :http://www.nproject.nl/diversen/nem-normen.html

af -en-toe eens googelen kan soms wonderen verrichten[:)][:)]

Gerrit
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: El Greco op 08 december 2007, 21:39:17 PM
citaat:
Geplaatst door Rochevalien

kijk hier eens,nem 112 :http://www.nproject.nl/diversen/nem-normen.html

af -en-toe eens googelen kan soms wonderen verrichten[:)][:)]

Gerrit


Tja,die site staat bij mij nog thans bij de favorieten. Het gaat hier wel allemaal over enkel sporen en niet over dubbelsporige afmetingen, maar hetgeen Lobaske schrijft zal wel dicht in de buurt liggen zeker.
Gert
Titel: breedte spoorwegbedding
Bericht door: Michiel op 08 december 2007, 22:21:44 PM
Eddy, als leidraad zou ik de combinatie maken van NEM102 (vrij profiel) en NEM112 (spoorafstand dubbelspoor). Samen bepalen ze de minimum breedte van een dubbelsporig baanvak. Bovenleidingsmasten worden dus in elk geval buiten deze minimum normafstand geplaatst.

Ik praktijk zou ik het niet te nauw nemen, en vooral doen wat estetisch verantwoord lijkt, en dan regelmatig proefrijden om problemen tijdig op te sporen.

succes,
Michiel