Ik zou de goederenloods willen nabouwen -zoals te zien in de rubriek snijplotter- maar heb niet voldoende ruimte meer vrij.Daarom zou ik ze willen halveren ( ze komt op de zijkant van de baan) maar dat vraagt natuurlijk om een gedetailleerd interieur.
Aangezien het duidelijk om een niet meer in gebruikzijnde loods gaat moet ook het interieur duidelijk heel stoffig en vuil zijn. Kan er iemand helpen met technieken om bv 'stof ,spinnenwebben enz' te maken in H0 zodat het lijkt of de nog opgeslagen goederen er al jaren liggen te verkommeren?
spoorse groeten
Jan
Stof kan je volgens mij het beste nabootsen met kleurpoeders.Dat is tenslotte ook stof. Voor het nabeelden van stof en spinnewebben zou ik zeer fijne nylonkous gebruiken, je weet wel, het type dat dames dragen. Bestaat in verschillende kleuren van grijs via bruin tot zwart. Doordrenk eerst een stukje met vloeibare lijm (houtlijm of sekonden lijm maar wel zeer dunne) Na droging kan je het zo makkelijker knippen of snijden zoder dat het helemaal doorritst.
Een miniskuul stukje ergens in een hoekje gelijmd is zeer effektvol.
Spinnenwebben kunnen gemaakt worden van uitgerafelde staalwol, watten of foliage van woodland.
Gesponnen suiker kan ook maar dat is iedereen niet gegeven om dat te maken. [:D]
Voor een stoffig interieur kan je zeer fijn gemalen peper gebruiken. Gemalen peper heeft een goed dekkings en hechtingspercentage.
Mijn werkwijze: een lege knijpfles (dreftfles of iets anders). Steek een drankrietje in de spuitmond. Verdeel een beetje peper op een stukje karton. Blaas de peper (met de dreftfles, gebruik deze zoals een blaasbalg) over het interieur.
Erik
HaaaTsjie [:D][:D][:D]
en hoe ga je de peper fixeren, nog een matte laag vernis erover ?
Ik zou het gewoon met air-brush spuiten heel weinig verf, heel veel verdunner en spuiten met veel lucht zodanig dat je maar een druppel verf verbruikt en een fijne never over je werkstuk legt.
Jan
Bizon spuitlijm heeft de eigenschap om het uitzicht van een spinnenweb te geven nadat het vestuifd is. Misschien ligt het ook aan de speciale spuitkop die een platte verstuiving geeft.
mvg
Luc
@Jean-Luc: gezondheid
Spinnenwebben genoeg bij ons op de zolder,kom ze maar halen![:D][;)]
bedankt allemaal
ga de diverse methodes eens uitproberen (als ik tijd vind) misschien hoor je wel een of andere dag hoe het is afgelopen
Jan
Jean-Luc was natuurlijk al aan 't snuiven langs dat rietje [:D] [:D]
Voor stof zou ik precies toch ook voor de airbrush kiezen (veel lucht, weinig verf)
Spinnewebben, da 's een ander verhaal. Decovlies? H??l fijne staalwol of een ander soort (textiel-)wol?
Etsen? [:o)]
Hij is dan ook onze drugspecialist, h?[:D]