Wat is bv. de invoer als ik een bouwset van bv. 50,00 euro in Zwitserland koop
Peter
Buiten EU. In NL is dat vanaf 22 euro inklaring (13 euro) plus btw. België kan anders zijn.
Is die bouwset alleen in Zwitserland te koop?
Inderdaad Klaas
Specifieke SBB details in H0 is enkel in Zwitserland verkrijgbaar
Volgens wat ik weet:
Waarde artikel incl. verzendkosten: X euro
Kosten van douaneformaliteiten: 21,5 euro
Invoerrechten: 0 euro (want < 150 euro)
Toepasselijk btw-tarief: 21%
Maatstaf van heffing voor btw: waarde artikel incl. verzendkosten + 21,5 euro douaneformaliteiten
Verschuldigd btw-bedrag = waarde artikel incl. verzendkosten + 21,5 euro douaneformaliteiten + 21% (btw-percentage) = XXX euro btw
Te betalen aan bpost: ( XXX euro btw + douaneformaliteiten: 21,5 euro)
Zoek een verkoper welke het pakket even in bv Deutschland of Italië wil en kan posten, dat scheelt behoorlijk, zo merkte ik.
Heb antwoord van de Zwitserse handelaar.
Is er mee gestopt nog verzendingen naar het buitenland te zenden wan hij heeft er veel
te veel problemen met douane papieren mee (niet enkel naar Belgie)
Dan doet ie iets niet goed of handig of is gewoon wat lui.....
Wel Peter, ik woon hier en doe al eens verzending naar België voor het plezier van vrienden.
't is feitelijk simpel, ik doe het via de site van de De Zwitserse Post, CN-formuliertje (douane) en verzendingskosten alles op één etiket die jezelf print en plakt, kan de handelaar ook als commercieel klant. Enkel de verzendingskosten naar de EU zijn duur, gemakkelijk 15 -20 chf.
Dus ik begrijp de handelaar niet, als hij gewoon zijn shop registreert op het IOSS-platform is zelfs btw regeling voor hem simpel.
info@amiba.ch;
Guten Tag Verlooy
Nach über 32 Jahren haben wir uns entschlossen, ab 01.06.2024 keinen Versand mehr ins Ausland zu machen.
Nach den neuen Regelungen der EU ist der Aufwand für die ganze Administration mit Zollpapieren usw. einfach zu gross geworden.
Es können auch keine Bestellungen vom Ausland getätigt werden.
Mit freundlichen Grüssen
Erich Brechbühl
Citaat van: Boemeltrein op 17 juni 2026, 08:30:51 AMWel Peter, ik woon hier en doe al eens verzending naar België voor het plezier van vrienden.
't is feitelijk simpel, ik doe het via de site van de De Zwitserse Post, CN-formuliertje (douane) en verzendingskosten alles op één etiket die jezelf print en plakt, kan de handelaar ook als commercieel klant. Enkel de verzendingskosten naar de EU zijn duur, gemakkelijk 15 -20 chf.
Dus ik begrijp de handelaar niet, als hij gewoon zijn shop registreert op het IOSS-platform is zelfs btw regeling voor hem simpel.
Kunnen jullie dan niet samenwerken om het pakketje tot in Belgié te krijgen ?
Citaat van: 59erke op 23 juni 2026, 17:40:29 PMKunnen jullie dan niet samenwerken om het pakketje tot in Belgié te krijgen ?
Geen probleem, Peter stelt maar voor in PM
Vraagje mag afgesloten worden. Model is/was niet voor mij bestemd maar voor neef uit Axel
en die heeft ook het model via Nederlandse handelaar niet gevonden