Vandaag is mijn Desiro eens uit de kast gehaald.
Na een vijftal minuten al hortend rijden de motor in panne .
Is er iemand die weet waar ik een nieuwe gepaste motor kan vinden.
Afmetingen zijn 10mm diameter. 20mm lengte. En as dikte 1mm.
ligt het niet aan de aandrijving ? Tandwielen ? Heeft er in de MSM ook niet al een art. van dat Model gestaan? Ik dacht dat ongeveer het eerste art. in MSM was waar er kritiek op deze fabrikant stond/kwam. Mijn 55 stond opeens ook stil maar daar waren het de tandwielen en aandrijvingen van de motor weg die de reden van niet meer rijden was en niet het motorgedeelte
Is zeker de motor .
Motor uit gehaald en getest.
Geen leven meer in.
Is hier op het forum niet een Nederlander die regelmatig zijn assortiment aan motoren ten toon spreidt? Ik weet niet wie, maar als je het terug vindt, kan je hem vragen of hij een vervangmotor heeft met het gewenste toerental. Hij zal je bijna zeker kunnen helpen.
@Peter,
Ik vermoed dat dit Micormotors is. Hierbij de gegevens:
www.micromotor.eu
H3D-Art
Cellostraat 4
4876 VP Etten-Leur
Nederland
KvK 73737879
BTW NL002048613B25
PayPal info@micromotor.eu
IBAN NL69KNAB0258378921
BIC KNABNL2H
bij ome Ali,
https://nl.aliexpress.com/item/1005001983295914.html?spm=a2g0o.tesla.0.0.54d28wjz8wjzpX&pdp_npi=6%40dis%21EUR%21%E2%82%AC4.99%21%E2%82%AC4.69%21%21%21%21%21%40211b876717663944819308366e502a%2112000040027340223%21btfpre%21%21%21%211%210%21&afTraceInfo=1005001983295914__pc__c_ppc_item_bridge_pc_same_wf__K6nvpMT__1766394482153&gatewayAdapt=glo2nld
Of hier: https://tramfabriek.co.uk/ (https://tramfabriek.co.uk/)
Is een Nederlander die in Engeland woont en werkt.
Citaat van: edemul op 22 december 2025, 07:31:18 AMIs zeker de motor .
Motor uit gehaald en getest.
Geen leven meer in.
Kan Van Biervliet zelf je niet verder helpen....?
;)
@ Koen,
Via micromotors eens gekeken , maar ik kan daar als particulier niet bestellen.
@Rudy
van Biervliet kan misschien helpen,ik zal na nieuwjaar eens langs gaan.
@ Klaas,
De motor bij Ali express is denk ik dezelfde als die er in zat.
Enkel denk ik dat hij misschien even snel gaat begeven als de originele.
Misschien is er hier iemand die zo'n motor reparatie al uitgevoerd heeft.
Ik heb lang geleden een artikel voor Rail Magazine geschreven over klokankermotoren.
Toen heb ik zo'n motor geopend om voor het artikel foto's van het inwendige te maken.
Daarna weer in elkaar gezet en die motor functioneert nog. Maar die was niet defect, dus dat kan je geen reparatie noemen.
Motor van Ali express?? >:( En dan kost dat stel nog zoveel!! Man man...het is om te :'(
Eddy ik ben vooral benieuwd wat men in Ingelmunster gaat vertellen, mijn Desiro (DCC) rijd tot nu toe goed, maar dat is geen garantie.
Citaat van: ERVIN op 22 december 2025, 20:25:13 PMMotor van Ali express?? >:( En dan kost dat stel nog zoveel!! Man man...het is om te :'(
Wat is er mis met "Motor van Ali express??" ?
Ik leer graag nog iets bij.
Mvg, Erik.
Niks mis met Ali Express , maar staan die niet bekend om hun relatief goedkope produkten??
Citaat van: ERVIN op 22 december 2025, 20:25:13 PMMotor van Ali express?? >:( En dan kost dat stel nog zoveel!! Man man...het is om te :'(
Een treinstel is meer dan alleen maar een motortje.
Mijn Desiro reed plots ook niet meer, enkel de lichten werkten nog. Van Biervliet heeft mij verder geholpen. Blijkbaar waren de eerste motors te zwak die erin zaten, nu zit er een nieuwe in, en rijdt hij terug goed.
@Klaas
Weet u misschien in welk nr.van railmagazine dit verschenen is.
Misschien heb ik dit liggen.
Uw artikel dat u schreef over tandwielen heb ik gelezen.
Ondertussen heb ik een motor (3x)besteld bij Ali express.
Voor de prijs van 18,00.eur. Verzending in begrepen.
Zal iets voor januari worden.
Citaat van: ERVIN op 22 december 2025, 22:56:44 PMNiks mis met Ali Express , maar staan die niet bekend om hun relatief goedkope produkten??
Dat zegt dus niets over de kwaliteit van het product.
Mvg, Erik.
Citaat van: Klaas Zondervan op 22 december 2025, 23:13:22 PMCitaat van: ERVIN op 22 december 2025, 20:25:13 PMMotor van Ali express?? >:( En dan kost dat stel nog zoveel!! Man man...het is om te :'(
Een treinstel is meer dan alleen maar een motortje.
Maar het is wel het essentiële! De meesten onder ons kopen het niet als vitrine-model..en het is weer eens een model van een gekende handelaar ::)
Denken jullie nu echt dat een Chinese fabrikant zijn motoren aankoopt bij AliExpress of zo? Die worden aangekocht bij de fabrikant.
Wie niks afweet van hoe zo'n model tot stand komt zou beter zwijgen...
Ja mannen, Luc vreest een nieuwe besmettingsgolf van Ingelmunsteritis en begint al mondmaskers uit te delen.
Prettige feestdagen.
Citaat van: doomslu op 23 december 2025, 08:39:43 AMDenken jullie nu echt dat een Chinese fabrikant zijn motoren aankoopt bij AliExpress of zo? Die worden aangekocht bij de fabrikant.
Wie niks afweet van hoe zo'n model tot stand komt zou beter zwijgen...
Citaat van: traxx2837 op 23 december 2025, 08:53:57 AMJa mannen, Luc vreest een nieuwe besmettingsgolf van Ingelmunsteritis en begint al mondmaskers uit te delen.
Prettige feestdagen.
Ik vind de opmerking van Luc zeer terecht en correct.
Mvg, Erik.
Citaat van: edemul op 22 december 2025, 23:52:18 PM@Klaas
Weet u misschien in welk nr.van railmagazine dit verschenen is.
Misschien heb ik dit liggen.
nummer 165, jaargang 1999.
Wat ik me wel afvraag :
- Is er bij het gemoemde stel (Desiro) geen handleiding geleverd cq. een lijst met vervangstukken, een lijst met slijtonderdelen met identificatienummers?
- Is het nummer van een vervangmotor (en prijs) niet gevraagd bij de fabrikant ?
Je kunt natuurlijk wel motoren kopen met dezelfde buitenafmetingen, maar zijn de elektrische eigenschappen wel dezelfde of vergelijkbaar?
Terzijde : is het hele stel niet in de PCR (China) gemaakt?
Mvg, Erik.
Citaat van: ERVIN op 22 december 2025, 22:56:44 PMNiks mis met Ali Express , maar staan die niet bekend om hun relatief goedkope produkten??
nee - het is een platform. Hangt af van de winkels, daar zitten zowel cowboys als bonafide firma's tussen. Tot m'n verbazing kan je bij veel van deze op bezoek in bvb Shenzen. Dat zijn heus geen kwieten in een Sampan, maar eerder te vergelijken met de Cotubexen of Gotrons van alhier.
Luc, was onlangs op zoek naar een onderdeel van mijn stofzuiger van een bekend Duits merk, hetzelfde onderdeel was op Ali te krijgen aan 1/5 de van de prijs dan bij het merk, heb ze alle twee besteld en ze zijn krak hetzelfde...dat betekent dat (Chinese) fabrikanten hetzelfde onderdeel verkopen via andere wegen dan dat van hun opdrachtgever en het kan dus best dat het hetzelfde motortje als van die Desiro inderdaad via Ali te krijgen is
Citaat van: Boemeltrein op 23 december 2025, 10:09:23 AMLuc, was onlangs op zoek naar een onderdeel van mijn stofzuiger van een bekend Duits merk, hetzelfde onderdeel was op Ali te krijgen aan 1/5 de van de prijs dan bij het merk, heb ze alle twee besteld en ze zijn krak hetzelfde...dat betekent dat (Chinese) fabrikanten hetzelfde onderdeel verkopen via andere wegen dan dat van hun opdrachtgever en het kan dus best dat het hetzelfde motortje als van die Desiro inderdaad via Ali te krijgen is
Dat betwijfel ik niet hoor.
Als je het nog niet zou weten, :
praktisch alles wat hier verkocht wordt, komt van China en wordt daar gemaakt.
Zodus kwaliteitsverschil, voor sommige zaken, ja, voor de meeste zaken, neen.
Alle grote merken laten hun onderdelen ginder fabriceren.
De EU is gekant tegen de Chinezen, maar als we ze buitensluiten, werkt hier niets meer.
Het enige probleem ginder , zijn de werkomstandigheden voor het personeel, en dat ook al niet meer in elk bedrijf.
Voor al diegene die DENKEN dat het dezelfde kwaliteit is, volgende mededeling.
Een product bestemd voor een Europese verkoper moet voldoen aan bepaalde hogere kwaliteitseisen. De producten met goede kwaliteitseisen maar niet goed genoeg worden gedumpt bij de grote online-verkopers.
Het ziet er hetzelfde uit, maar al de rest is verschillend.
Roland
Heb me al zot gezocht op die Chinese site naar een even goede vrouw als dat ik nu heb, niets te vinden zelfs niet in de hogere prijsklasse, dus met andere woorden "niet ALLES" is daar te vinden. 8) Moet ook niet hier altijd negatief en klaagelijk aan toe gaan gasten, het leven is soms veel te kort , denk daar eens over na deze tijd vant tjaar
Den Eric
Citaat van: rgp op 23 december 2025, 12:30:42 PMEen product bestemd voor een Europese verkoper moet voldoen aan bepaalde hogere kwaliteitseisen. De producten met goede kwaliteitseisen maar niet goed genoeg worden gedumpt bij de grote online-verkopers.
Het ziet er hetzelfde uit, maar al de rest is verschillend.
In bericht #5 geeft Saskia een link naar een motortje bij Aliexpress.
Bij micromotor.nl en bij tramfabriek.nl vind ik motortjes die er exact hetzelfde uitzien, maar wel 3 keer zo duur zijn.
Zijn die duurdere dan echt beter, en hoe kan je dat zo zeker weten?
Ik ben van plan om er een paar bij ali te bestellen, gewoon om te zien wat het is.
Citaat van: eve op 22 december 2025, 21:42:56 PMCitaat van: ERVIN op 22 december 2025, 20:25:13 PMMotor van Ali express?? >:( En dan kost dat stel nog zoveel!! Man man...het is om te :'(
Wat is er mis met "Motor van Ali express??" ?
Ik leer graag nog iets bij.
Mvg, Erik.
Erik,
Erwin beweert niet dat de motor van Ali niet goed is, maar vraagt zich af of de prijs van zo'n motortje de hoge kostprijs van zo'n desiro wel verantwoordt...
;)
Ik vroeg ooit eens aan een vertegenwoordiger om een dummy loc uit te brengen. Hij antwoorde er zou nauwelijks prijsverschil zijn en waarom koop je niet eentje met motorisatie. Verwijder je aandrijving/motorisatie en....... je hebt een dummy en bovendien veel wisselstukken
Het bestellen bij Ali is geheel de mist in gegaan. Bij het afrekenen moest ik eerst mijn e-mailadres invullen en daarna een code die ze op dat e-mailadres zouden toesturen.
Maar nu na een paar uren is die code nog steeds niet gekomen. Zo win je geen klanten.
Gisteren een pakje ontvangen,en een nieuwe motor ingebouwd.
Desiro rijdt terug.
Mvg,
Eddy
Goed nieuws hé, Eddy.
Staat er een merk op die motor?
Er staat geen merk op.
Er staat enkel 13000 rpm in gegraveerd.
Deze motor heeft dezelfde afmetingen van de originele motor.
Toch vind ik dat de Desiro niet super rijdt .
Maar dit komt wellicht door dat ik een baan heb met klimspiralen,en dat de stroomafname van het model onvoldoende is.
Enkel eerste vier wielen nemen stroom,de vier andere wielen nemen ook stroom maar zijn voorzien van antislip bandjes waardoor de stroom afname reduceerd.
Ik denk dat het drieledige stel te zwaar is.
Ofwel is de motor niet sterk genoeg?
Waarschijnlijk,maar dan zal er ook een aanpassing moeten gebeuren aan het stel zelf.
Een zwaardere motor zal andere afmetingen hebben, wellicht groter.
Citaat van: edemul op 30 december 2025, 09:43:54 AMWaarschijnlijk,maar dan zal er ook een aanpassing moeten gebeuren aan het stel zelf.
Een zwaardere motor zal andere afmetingen hebben, wellicht groter.
Citaat van: edemul op 30 december 2025, 09:10:42 AMToch vind ik dat de Desiro niet super rijdt .
Hier rijdt het stel zonder problemen door men klimspiraal wat iets boven de 3% zit , hij kan er zelfs door kruipen , waarschijnlijk is het motertje toch iets te licht ,rij wel DCC (maw zonder sleeper onder)
Kris,
Wil dat zeggen dat u uw model ook voorzien heeft van een nieuwe motor?
Zo ja welke, en waar te verkrijgen.
Ook ik rij dcc tweerail en mijn klimspiraal is minder dan 3%
Citaat van: krispy op 31 december 2025, 10:12:48 AMCitaat van: edemul op 30 december 2025, 09:43:54 AMWaarschijnlijk,maar dan zal er ook een aanpassing moeten gebeuren aan het stel zelf.
Een zwaardere motor zal andere afmetingen hebben, wellicht groter.
Citaat van: edemul op 30 december 2025, 09:10:42 AMToch vind ik dat de Desiro niet super rijdt .
Hier rijdt het stel zonder problemen door men klimspiraal wat iets boven de 3% zit , hij kan er zelfs door kruipen , waarschijnlijk is het motertje toch iets te licht ,rij wel DCC (maw zonder sleeper onder)
Ook bij mij rijd de originele desiro mooi over de baan, ik rij DCC, geen klimpsiralen wel een helling (max 3%) vanuit het schaduw station naar het zichtbare deel (Ik heb maar een redelijk kleine baan.
Citaat van: edemul op 31 december 2025, 11:13:29 AMKris,
Wil dat zeggen dat u uw model ook voorzien heeft van een nieuwe motor?
Zo ja welke, en waar te verkrijgen.
Ook ik rij dcc tweerail en mijn klimspiraal is minder dan 3%
Neen hier steekt nog altijd de originele in ;)