https://www.trainsdepot.org/manufacturers/pdfs/download/2944/b-models-novelties-2025_pdf
De 5941 heeft aan 1 zijde enkele lampen. Met 5 lampen kan de loc dus mij inziens niet als 'museumloc' benoemd worden.
Info gevraagd:
Te kostelijk om de matrijs te maken met enkele lampen. Financieel niet haalbaar.
Is hij zich ervan bewust dat de 2 kanten niet hetzelfde zijn? ::)
Niets in deze catalogus interesseert me, verschillende modellen uit de vorige catalogus zijn nog niet eens uitgebracht, maar ze zeggen nooit wanneer ze uitkomen, verrassing verrassing, en ze zijn weg als je nog niet hebt gereserveerd. :-X
Edit : "Ep. IV-V-VI", het is niet mogelijk om een IV/V/VI-versie te maken ... Het behoort pas sinds 2002 tot de PFT-TSP.
Order nr : VB-3108 / Loc 25.5
Internationale versie : Nederland - Belgie - Frankrijk
Version internationale : Pays-Bas - Belgique - France
25.5 in Frankrijk, is dit nieuw? :o :o :o
De keuze voor de AM-MS 56 129 is ook bizar - waarom een treinstel nemen dat maar een paar jaar in deze versie heeft gereden?
Ik weet niet precies wanneer het zijn tweede stroomafnemer verloor, maar het was voor 1979. (ofwel bij de algemene revisie tussen 12/12/1973 en 01/02/1974, ofwel bij de tussentijdse revisie tussen 23/08/1978 en 28/08/1978).
Waarom kijken fabrikanten nooit naar de modellen die er al het langst zijn om een breder publiek te bereiken?
Hoe langer een model in een bepaalde versie op de weg is, hoe interessanter het is voor meer mensen.
<------
Huil je? :o
Dus het treinstel is niet de variant zoals die eind jaren 90 heeft gereden?
Ik zoek vooral modellen die tussen 1995 en 2003 inzetbaar zijn. Nadeel is dat ik er veel te weinig van afweet en die TP IV en V aanduidingen zijn voor mij steeds veel te vaag.
Dus help! ;D
Zijn de gele reeks 51 en de reeksen 23 en 25.5 uit de brochure wel inzetbaar in die periode? Als ik vergelijk met foto's vermoed ik van wel, maar soms zit het in de details en die mis ik meestal. ::)
De 2383 is jaren 80, de 5174 en 2553 2e helft jaren negentig
Geen van de fabrikanten geeft de juiste periode aan op hun catalogi of verpakkingen.
De verschillen zitten vaak in de gebruikte lettertypen.
Bijvoorbeeld
(https://ferrovia.be/Images/Dessins_Faces/SNCB-NMBS_HLD_51_Jaune_3.svg) (https://ferrovia.be/Images/Dessins_Faces/SNCB-NMBS_HLD_51_Jaune_4.svg)
Links
Oud NMBS-NMBS lettertype
Rechts
Univers lettertype, lettertype aanbevolen door de UIC voor gelijkwaardige leesbaarheid in heel Europa
Het is al wijdverbreid in gebruik sinds het midden van de jaren 1980 (HLE 12's gebruikten dit lettertype bijvoorbeeld al toen ze werden geleverd) en werd geleidelijk geïntroduceerd tot het einde van de jaren 1990.
Voor de 2383
In 1993:
(https://live.staticflickr.com/2845/10628656434_ce19457028_z.jpg) (https://flic.kr/p/hcdDg9)
In 1997:
(https://live.staticflickr.com/8273/29105462874_5003667a65_z.jpg) (https://flic.kr/p/LkX76q)
Het beste is om foto's te zoeken van wat je wilt uit de periode waarin je geïnteresseerd bent en deze te vergelijken met het schaalmodel (kleurstelling, lettertypen, Magellan logo's, enz.).
Aarzel niet om vragen te stellen - het kost niets. ;D ;D ;D
Ja daarbij heeft de 2383 geen UIC stekker op de loc en is dus van voor 1990
Er is nog een kleine folder verschenen met enkele nieuwe wagons.
https://www.trainsdepot.org/manufacturers/pdfs/download/2969/b-models-exclusieve-modellen_pdf
In deze bijkomende folder wordt wel iets nieuw getoond. Het gaat om de Eaos met versterkte zijwanden terwijl de oudere versie geen versterkingen heeft. Naast de versie die gebruikt werd door NV Inter Ferry Boats met verwijderde deuren voor containervervoer kan je oneindig veel nummervarianten uitbrengen met gesloten deuren. Toch knap dat deze wagen er komt nadat vele jaren geleden hiervan reeds een eerste proto getoond werd. Vorig jaar werd in de folder het model ook opgenomen in een B-Cargo groene uitvoering met deuren. Er werd toen alleen een foto getoond.
Jammer van die rangeerankers waarmee je iemand van zijn paard kunt slaan. Dan zijn de Kleinbahn en Roco toch beter geslaagd. Bovendien lijken die eleganter te ogen dan de BM's die veel robuster door het leven lijken te moeten gaan. Ook de verhoudingen wagon/container stoort mij wat of ligt dat aan de container?
Citaat van: Metpetergaathetbeter op 03 februari 2025, 08:52:06 AMJammer van die rangeerankers waarmee je iemand van zijn paard kunt slaan. Dan zijn de Kleinbahn en Roco toch beter geslaagd. Bovendien lijken die eleganter te ogen dan de BM's die veel robuster door het leven lijken te moeten gaan. Ook de verhoudingen wagon/container stoort mij wat of ligt dat aan de container?
De dikte van de wagon is schokkend, dit is duidelijk zichtbaar bij de "deuren". :o
Citaat van: JerryCrazy op 03 februari 2025, 09:55:39 AMDe dikte van de wagon is schokkend, dit is duidelijk zichtbaar bij de "deuren". :o
ook die bedenking gemaakt ;) ik keek er naar uit als zijnde mijn favoriete "cult" containerwagon. Dus wachten op een nieuwe Roco ;)
Roco zijn niet zo moeilijk tweedehands te vinden!
Klein Modellbahn met zinkpest zijn soms te repareren, ik heb 12 Eaos "container" wagons gered. ;D
Ik begrijp jullie reacties. Anderzijds ben ik vergevingsgezind wegens de faire prijs van net geen 40 euro per wagen. Dan wil ik de grove details erbij nemen. Zeker omdat ikzelf mijn wagens niet in de vitrinekast zet maar ze inzet in rijdende bloktreinen. Al te dure details op wagens verdwijnen dan in het geheel van het omringende landschap van de baan. Fragiele details die bij het nemen van de wagen afbreken daar heb ik sowieso niets aan. Dus zeker een mooie aanvulling voor de rijdende modelspoorder. De hoger uitstekende containers tegenover de Roco wagens lijkt me ook niet onrealistisch. In realiteit stak niet elke container even hoog boven de wagen uit zoals bijgevoegde foto toont.
(https://live.staticflickr.com/65535/54304326434_0f13cd3f53_z.jpg) (https://flic.kr/p/2qJFSjf)T6503B0 @ Rhisnes (https://flic.kr/p/2qJFSjf) by Peter Van Gestel (https://www.flickr.com/photos/petervangestel/), on Flickr
Voor welke periode zijn die containerwagens die Van Biervliet in die folder heeft staan?
Als ik de periode niet weet van een wagen, schaf ik deze helaas ook niet meer aan.
Dat zouden ze er toch even bij mogen vermelden, is een kleine moeite.
De ombouw was in 1998 schat ik. Lang hebben ze het niet vol gehouden in dienst omdat ze ontsporingsgevoelig waren. Zou het kunnen dat het rond 2005 alweer afgelopen was?
Ja, het was +/- 1998, de wagen werden omgebouwd door AC Cuesmes geloof ik.
De wagons werden omgebouwd omdat het bulkverkeer afnam en het containervervoer toenam.
Deze wagons werden omgebouwd in afwachting van de komst van nieuwe wagons.
Er waren verschillende verbindingen, waarbij de blauwe en grijze (Inter Ferry Boats / SeaLand) vaak pendelden tussen de havens Antwerpen-Angola - Rotterdam Maasvlakte.
Ze werden voornamelijk gebruikt in bloktreinen, maar soms later ook met conventionele containerwagons.
Het lijkt mij dat de bruine wagons regelmatig op weg waren naar Frankrijk.
Aan hun carrière kwam vrij snel een einde toen de nieuwe wagons arriveerden.
(https://live.staticflickr.com/5158/5838367293_40139979e3_c.jpg) (https://flic.kr/p/9TVac4)
1209 Ekeren 16.09.98 (https://flic.kr/p/9TVac4) by Bahnbilder von W. + H. Brutzer (https://www.flickr.com/photos/42309484@N03/), sur Flickr
(https://live.staticflickr.com/7014/6500437443_0112c77d0d_c.jpg) (https://flic.kr/p/aUqrzD)
Railion Benelux 6515 en 6511 te Oudenbosch (https://flic.kr/p/aUqrzD) by Arno Verhagen (https://www.flickr.com/photos/spoorstad/), sur Flickr
Leuk dat een bespreking leuke foto's oplevert
https://youtu.be/BDzjELbwv2Q?si=6jmohP7dxxfzOtCw. Hier een aantal tss 2000 en 2004
https://www.rmf-magazine.com/phpBB/viewtopic.php?t=189503
De nieuwe 59'ers zijn reeds in dezelfde kleurstelling uitgebracht in het verleden, dus nu een heruitgave met als enkel verschil dat het om een ander nummer gaat. Goed voor de mensen die een vorige uitgave gemist hebben of voor de nummer verzamelaars.
Ik zit eigenlijk te wachten op de meer oudere kleurvarianten zoals de vereenvoudigde ster en expo
(https://live.staticflickr.com/65535/54310312461_e2cd3abbef_c.jpg) (https://flic.kr/p/2qKdxKB)
Links Digitalshop rechts Roco
Van Biervliet heeft bij zijn model een zakje bijgeleverd waarin handgrepen en een remwiel zitten voor montage. Ook bevat dit zakje een paneel waarop het IFB logo prijkt. Net zoals bij het grote voorbeeld kan dit paneel iets vooruit stekend gemonteerd worden. Jammer is dat bij de grijze versie het IFB logo niet opgedrukt werd. Bij de blauwe versie van de wagen is dit wel uitgevoerd.
Van Biervliet heeft gekozen voor een hoge container als lading terwijl het Roco model een lage container bevat.
U kan op de foto klikken om deze te vergroten indien gewenst.
Het grote voorbeeld
(https://live.staticflickr.com/65535/53524094371_3245dbdfe3_c.jpg) (https://flic.kr/p/2pxJYvi)
Meer fotos van het wagentype 6505 (https://flic.kr/s/aHBqjBdRJa)
Die Digitalshop staat wel hoog op zijn poten.
Het valt wel op als die zo naast die Roco staat.
Hetzelfde was(is) er aan de hand met de Sggmrs wagons van B-Models.
Dit zou toch beter kunnen.
Leuk van die details Roco mankeert; trouwens hebben sommige 2 op te plaatsen metalen logo borden....zo te zien. De verhoudingen zullen mij weerhouden ze niet te kopen omdat ze visueel minder mooi,fijn lijken t.o.v die tiental Roco en Kleinbahns waarbij Kleinbahn's sommige een nieuwe bodemplaat moeten krijgen......Trouwens werden die containers vastgezet met houten balken.Trouwens de binnenkant bak bleef roestig bij herschilderde wagons. Deze verkoop stortwagons voor.... werd gedaan door Schouppe dacht ik....waarbij wagons werden verkocht aan de prijs van oud ijzer
Hoe de containers werden vastgezet weet ik niet. Op de foto van het grote voorbeeld zie je een metalen geleider op de bodem geplaatst. Hierdoor werden de containers gecentreerd vermoed ik.
De verhoudingen van de bak kloppen ook niet (lijkt te laag), als je de foto bekijkt,en de diameter van de wielen te groot ? en de Roco's zijn veel fijner en mooier gedetailleerd.
Dat is mijn indruk.( maar ik kan fout zijn )
Weet iemand of die ook in rest van Europa ts zien waren? Ik doe Duits maar vind dit wel een leuke varuant op een gewone Eaos
Grtn
Rudy
De normale zeecontainer hoogte bedraagt 2390 millimeter (intern) en 2591 millimeter (extern). Kortom, een standaard zeecontainer is ruim 2,5 meter hoog. Er zijn echter ook high cube zeecontainers die iets hoger zijn dan de "standaard" containers.
Vandaar de verschillende hoogtes van containers, het is geen fout van Roco of Van Biervliet, het is gewoon realiteit.
Dat ze hoog op hun " poten" staan is echt wel een probleem dat je alleen bij B-Models terug vind , ik heb net twee nieuwe containerwagons laten afkomen van B-Models en deze hebben hetzelfde probleem , weeral veel te veel speling tussen de draaistellen en de wagon. :(
Daar ze hoger op hun wielen staan, heeft zo te zien ook invloed op de hoogte van de koppeling.
Mogelijk een bewuste keuze van B-Models om ze op alle rails te kunnen laten rijden.
Bij mijn weten hebben jammergenoeg verschillende modellen van hen dat. Van graanwagens en containerdraagwagens tot deze wagens... In een bloktrein valt dit minder op als je bij hetzelfde merk blijft.
Is het eventueel een oplossing om de assen te vervangen door een as met wiel van kleinere diameter, of is dat visueel in combinatie met andere merken een gedrocht?
Ook al kwamen ze vaak hier voorbij, en valt het in mijn tijdperk... Ik pas, en laat ze me voorbij gaan.
Ik ben blij dat ik in Klein Modellbahn / Roco heb geïnvesteerd, ze zien er gedetailleerder en fijner uit dan de B-Models (ook al zijn ze 27 jaar ouder) :-X.
@ Jérôme
Ik ook. Klein Modellbahn was nog zo slecht niet qua goederenwagens!
Persoonlijk gaat mijn voorkeur ook steeds naar de grote merken uit. Maar ook naar Tillig, die hun nieuwe producten zijn zeer mooi afgewerkt
Mvg
Rudy
In oude nummers van 'Op de baan' heb ik het volgende gevonden omtrent de Eaos voor containervervoer:
- In 1995 werd een eerste lot aangepast voor Ferry Boats en Interferry (toen nog twee aparte bedrijven). De wagens behielden hun bruine kleur, opschriften werden aangepast
- vanaf 1998 werd een aantal omgeschilderd in het grijs voor de 'Delta Express' tussen Antwerpen en Rotterdam
- Vanaf 2000 werden ze omgeschilderd in het blauw. De drie kleurvarianten waren gezamenlijk te zien. Ze werden ingezet in de zogenaamde 'Railbarges' tussen Zeebrugge en Antwerpen.
Hier is een mooi video-fragment te zien: https://youtu.be/BDzjELbwv2Q?t=61
Bedankt voor deze informatie, het verklaart ook waarom Klein Modellbahn de bruine in 1998 uitbracht en de andere in 2000.
Dries, over welke nr's Op De Baan spreek je ?;)
Citaat van: JerryCrazy op 30 januari 2025, 21:45:36 PMAarzel niet om vragen te stellen - het kost niets. ;D ;D ;D
Heb ik dus gedaan en jij en Sicco hebben geantwoord waarvoor dank! :)
En foto's zoeken, ja, maar dubbelchecken kan nooit kwaad. ;)