Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Spoorwegen in de media => Topic gestart door: Boemeltrein op 09 december 2024, 12:35:37 PM

Titel: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: Boemeltrein op 09 december 2024, 12:35:37 PM
https://www.hln.be/reizen/eurostar-is-slechtste-spoorwegmaatschappij-van-europa-nmbs-in-middenmoot~a249aa0b/ (https://www.hln.be/reizen/eurostar-is-slechtste-spoorwegmaatschappij-van-europa-nmbs-in-middenmoot~a249aa0b/)
Titel: Re: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: janieburton op 09 december 2024, 12:49:02 PM
Ik kan niet geloven dat Trenitalia beter is dan de SBB.

Opmerkelijk is dan wel dat de NS(op 23) slechter scoort dan NMBS.
Titel: Re: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: rgp op 09 december 2024, 14:46:19 PM
Janie,

Ik verschiet er niet van als je weet dat de prijs van een treinticket voor 25% in de beoordeling meetelt !
Sommigen zouden nog willen dat ze geld krijgen als ze een treinticket kopen en tegelijkertijd niet in staat zijn een deftige vergelijking te maken tussen de verschillende transportmodi.

Roland
Titel: Re: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: nmbssncb op 09 december 2024, 15:11:34 PM
Inderdaad, Trenitalia doet het goed.  Vooral eind vorige eeuw was de dienstverlening beroerd.
De NS heeft vrij regelmatig storingen en gemiddeld veel last van kapotte bovenleidingen.  De Schiphol-tunnel is notoir wat betreft storingen veroorzaakt door het beveiligingssysteem, signalisatie die het laat afweten (software?), kapotte locomotieven (vaak de "internationale" verbinding met Brussel).
Momenteel is er op een deel van de HSL tussen Schiphol en Rotterdam een probleem met bepaalde constructies met als gevolg dat er slechts tegen "gewone" snelheid kan gereden worden.

En dan de peperdure Eurostar van Amsterdam naar Parijs (en ook naar Londen) die momenteel nog nauwelijks of geen concurrentie heeft (ja, er is een reguliere verbinding op komst tussen Brussel en Parijs).  Alleen zeer vroeg boeken loont de moeite als je niet te duur wil uitkomen.  Maar ook als je een vroeg-boek-ticket tijdig annuleert dan nog wordt er € 25,-- in rekening gebracht als "administratiekosten".  En verkopen ze vrijwel altijd de vrijgevallen zitplaats tegen het hoogste tarief.

Het "internationale" treinvervoer binnen de EU-landen blijft omslachtig en vaak duur.
Titel: Re: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: Herman op 09 december 2024, 22:52:25 PM
Mijn laatste treinervaringen waren met de Shinkansen in Japan.... enne daar zijn geen woorden voor: kraaknette wagons, alles rijdt bijna op de seconde...
Titel: Re: Beste spoorwegmaatschappij. And the winner is....
Bericht door: nmbssncb op 10 december 2024, 12:36:58 PM
Wisselstoring Schiphol (https://nos.nl/artikel/2547754-door-wisselstoring-treinverkeer-rond-schiphol-ontregeld)

En m.b.t. dienstregeling Amsterdam-Brussel vanaf 15 december a.s. (NS mededeling (https://www.ns.nl/reisinformatie/dienstregeling?utm_source=ns&utm_medium=email&utm_campaign=24_wk50_nsr_c12996_dienstregeling_2025&utm_content=16882_21&utm_term=service_intro_dienstregeling_2025_btn&NSR_ID=75E4B22AACF429A4CD7B77F6B206C7B8DA4BE12A278754C6B4D96022B86ED13F&ESI=D8613589-9404-4141-9111-ED31F6898F4A)):

"...
Sneller en vaker naar Brussel
Samen met de Belgische vervoerder NMBS verdubbelen we het aantal treinen tussen Nederland en Brussel van 16 naar 32 per dag. Dit betekent voor jou meer keuze en flexibele reistijden. Daarnaast ben je dankzij de nieuwe Eurocity Direct zo'n 45 minuten sneller op je bestemming. Reizen naar Brussel wordt dus nóg makkelijker en sneller!
..."
We gaan het zien  ;)

En:
"...
Wijzigingen Intercity Direct: nieuwe route en extra stations
In de nieuwe dienstregeling rijdt de Intercity Direct tussen Breda, Rotterdam en Schiphol Airport door naar Amsterdam Zuid, in plaats van naar Amsterdam Centraal. Daarna rijdt de Intercity Direct door naar Almere en Lelystad, of via Hilversum naar Amersfoort. Reizigers naar Schiphol vanuit Oost-Nederland moeten overstappen op station Amersfoort.
..."
Geen Beneluxboemel meer vanaf Amsterdam-Centraal terwijl alle andere Eurocity en internationale treinverbindingen nog steeds vanaf Amsterdam-Centraal zullen vertrekken en aankomen.