Dit is meteen de reden waarom ik een 3D printer aankocht. Dergelijke details, zoals het smeedijzer, zijn nu relatief eenvoudig vorm te geven.
Een echte aanrader.
(https://cdn.johnythecarrot.com/rik/xcN8eNxJ8N.png)
Gaaf
welke printer heb je Rik?
Citaat van: Dirky op 19 september 2020, 19:57:34 PM
welke printer heb je Rik?
Mars Elegoo Pro, getekend met Solid Works.
Is een knappe voorbeeldgetrouwe rustieke voordeur.
Als midden-rechts de ronde slotcilinder zichtbaar is dan ziet men links bovenaan wellicht het ovale plaatje van een mechanische draaibel ... ?
Citaat van: Herwig op 19 september 2020, 21:25:33 PM
Is een knappe voorbeeldgetrouwe rustieke voordeur.
Als midden-rechts de ronde slotcilinder zichtbaar is dan ziet men links bovenaan wellicht het ovale plaatje van een mechanische draaibel ... ?
Het blokje links boven is de bedieningsknop van een elektrische deurbel die op de deur gemonteerd is, een mechanische deurbel met een ovalen plaatje is echter een heel goed idee.
Bij een volgende voordeur is dit iets wat ik beslist ga proberen vorm te geven, dit geeft variatie en zijn leuke details. Je zou er versteld van staan welke impact kleine details soms hebben.
De huizenrij arbeiders woningen die ik ga maken hebben dikwijls dezelfde voordeur, de kunst zal er dus voornamelijk in bestaan er toch voldoende variatie in te steken.
Het geheel mag natuurlijk geen circus worden. :P Bedankt voor de hint Herwig :)
Je hebt duidelijk plezier aan je printer. Erg mooie voordeur, trouwens 8)
Deur: over details gesproken >
> in (achter) dat bovenlicht werd soms ook een figuur aangebracht in ijzer, een (levens)boompje bijvoorbeeld, maar dit was meestal eerder landelijk
dan stedelijk
> geen (verticaal) deurraampje maar gesloten paneel met een 'loketje' (spioentje), een mini-deurtje om te kijken wie er aanbelde of aanklopte met
de deurklopper
> naast het venster dichtst bij de voordeur: een spiegel op een stang , ook om zich te vergewissen wie er voor de deur stond
> en van die kleine (blauwe ?) bordjes van de nachtwacht (Oud Strijders) die kwamen controleren of de voordeur afgesloten was
> versierde (messing) brievenbuskleppen ....
> Je kan de slotcilinder ook een merk geven ..... ;) Zou denkelijk meer iets zijn voor schaal 0 ....
( In West-Vlaanderen was dit meestal Litto (Littoral, Nieuwpoort) , in het Antwerpse BKS, CES, Simeca of Yale e. a. . "Yale" dat een soortnaam
werd voor slotcilinders of cilindersloten ....).
Mooie deur met inderdaad de gebruikelijke vormgeving.
In het "ossenoog" (bovenlicht) werd dikwijls een raam in lood met brandglas geplaatst. Een teken dat het huis gezet werd door een iets rijkere burger. Anders was het de traditionele onderverdeling in 3 met kathedraalglas.
De deurpanelen hadden dikwijls ook een afschuining (veilingkant) in de zetting en een centraal dikker deel zodat er wat reliëf in de panelen kwam.
Details genoeg dus om te variëren.
Mooi resultaat hoor. Ik zou vooral deur gaan... (door, haha)