Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Grootbedrijf => Topic gestart door: Peter op 17 januari 2016, 14:08:40 PM

Titel: treinbestuurder in tweetjes (AM 54 enz)
Bericht door: Peter op 17 januari 2016, 14:08:40 PM
Heb me dit al een tijd afgevraagd. Waarom zit de treinbestuurder in de tweetjes (AM 54 enz) eigenlijk aan de rechterzijde in plaats van aan de linkerzijde. De meeste signalen, en perrons, staan toch ook aan de linkerzijde (in rijrichting gezien)
Vroeger hadden die stelletjes twee ramen (dat in het midden niet meegeteld) en werden die links dichtgemaakt, witgeschildert enz.
Titel: Re: treinbestuurder in tweetjes (AM 54 enz)
Bericht door: mark7758 op 17 januari 2016, 14:12:58 PM
Domme opmerking misschien van een Hollander.
De conducteur zat links en die kon daar uit het raampje kijken op het perron??
Titel: Re: treinbestuurder in tweetjes (AM 54 enz)
Bericht door: Peter op 17 januari 2016, 14:16:15 PM
CiteerDe conducteur zat links en die kon daar uit het raampje kijken op het perron?

Nee, want die stond normaal aan een van de deuren om het signaal deuren sluiten aan de bestuurder te geven
Titel: Re: treinbestuurder in tweetjes (AM 54 enz)
Bericht door: Anarchy op 18 januari 2016, 12:17:10 PM
Peter,

Kant pakwagen had je inderdaad de twee vrije ramen. De andere kant was dit altijd 'wit' of zelfs dichtgemaakt bij gemoderniseerde versies. Dit omdat de hoogspanningskast zich achter dit gedeelte bevond.
Titel: Re: treinbestuurder in tweetjes (AM 54 enz)
Bericht door: Mattias op 18 januari 2016, 19:21:18 PM
Ooit laten wijsmaken dat dat was om de mechanische seinen makkelijker te kunnen zien destijds..
Of het klopt, weet ik niet..