Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Nieuwe leden => Topic gestart door: Andress24 op 04 november 2015, 15:21:54 PM

Titel: Hallo uit München
Bericht door: Andress24 op 04 november 2015, 15:21:54 PM
Hallo iedereen,

Ik ben ooit eens heel lang geleden als kleine jongen aangestoken geweest door het modeltreinvirus, had als tiener dan ook een treinbaan die dan in de vergetelheid is geraakt.

Nu, ettelijke decennia later, ben ik na een bezoek aan Miniatuur Wunderland in Hamburg "hervallen". Nu ik er ook de plaats (en iets meer budget  ;) voor heb, heb ik het plan opgevat er weer aan te beginnen: ik wil een treinbaan bouwen naar Belgisch model, met focus op een locale diesellijn. Aangezien ik in München woon, wordt het af en toe wel wat zoeken, maar dat maakt het net zo spannend. Ik zou graag ook digitaal rijden, maar waarschijnlijk begin ik er analog aan.

Ik heb hier op het forum al heel veel interessante ideen opgedaan en ik kijk er naar uit ermee te beginnen. Op dit ogenblik heb ik al een beetje materiaal verzameld: een oude 59 (die ik al had in de jaren '80), een 62, een 51, een rangeerlocomotief 73 en een paar goederenwagons. Ik heb ook nog een oude Y8000 van de SNCF die ik ooit eens cadeau gekregen heb en een oranje TGV die ik wreed lang geleden van mijn zakgeld heb gekocht, die ga ik dan maar in de kartons laten zitten.

Ik ben ook al aan de onderbouw van de tafel begonnen en de eerste huisjes hebben we ook al gebouwd. Mijn zoon wil in ieder geval ook een Duits gedeelte, dus misschien maken we er een grensgebied van met twee delen.

Dus er valt nog heel wat te plannen. Ik heb geen deadline, geen specifieke plannen er ooit mee klaar te worden, dus we zien wel waar we landen! :-)
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Rangeerduivel op 04 november 2015, 15:30:17 PM
Welkom op dit forum Andres,
Hopelijk kunnen wij van elkaar iets opsteken

;)
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Steam.N op 04 november 2015, 15:32:32 PM
Welkom op ons forum, Andres !
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Peter op 04 november 2015, 15:39:27 PM
Welkom Andres.

Een goede winkel in München is in het Hauptbahnhof, is Gleis 11. Eind van het perron, linksaf, of anders gewoon langs de Bayerstrasse.
Die heeft soms wat Belgisch materiaal staan
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Snobby Crash op 04 november 2015, 17:48:25 PM
Hey Andres,

Hartelijk welkom !
Ik zou niet analoog beginnen, gewoon direct digitaal !
Ergens een goedkoper type centrale kopen, tweedehands of nieuw in bvb
een startset van Roco. Heb je een goeie centrale met Multimaus voor een
vrij leuke prijs ! Nadien kan je de loks die je reeds hebt voorzien van een
decoder...

Succes en nogmaals welkom

Geert
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Andress24 op 04 november 2015, 18:27:28 PM
Citaat van: Peter op 04 november 2015, 15:39:27 PM
Welkom Andres.

Een goede winkel in München is in het Hauptbahnhof, is Gleis 11. Eind van het perron, linksaf, of anders gewoon langs de Bayerstrasse.
Die heeft soms wat Belgisch materiaal staan

Hey Peter, ja die winkel ken ik. Gelukkig is er ook het internet voor de wat specialere details (seinen, huisjes, etc) of Olaerts als ik weer eens in België ben...
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: loebaske op 04 november 2015, 18:28:48 PM
Of nog effe wachten op de digitale set van Piko, meteen de max in huis, met afstand bediening afkomstig van ESU...
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Andress24 op 04 november 2015, 20:14:13 PM
Citaat van: loebaske op 04 november 2015, 18:28:48 PM
Of nog effe wachten op de digitale set van Piko, meteen de max in huis, met afstand bediening afkomstig van ESU...

Hey Eric, klinkt interessant - waar vind ik meer infos over deze set?
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: loebaske op 04 november 2015, 20:15:49 PM
euh....denk op piko.com
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: loebaske op 04 november 2015, 20:15:56 PM
euh....denk op piko.com
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 04 november 2015, 20:17:47 PM
waar Eric ?

Andress, alvast welkom hier op het forum, hopelijk breng je hiereen aangename en leerlijke tijd door !

Groeten Peter ;)
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Andress24 op 04 november 2015, 20:27:23 PM
Citaat van: loebaske op 04 november 2015, 20:15:56 PM
euh....denk op piko.com

:D tzal dan piko.de zijn, piko.com is eerder de hobbyshop van mijn vrouw😉
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: BC911 op 04 november 2015, 20:41:13 PM
Hier ook wel benieuwd wat we mogen verwachten van Piko, ik kan het niet meteen terugvinden op hun website ...

Welkom trouwens Andress24. Munchen, prachtige stad om te wonen volgens mij ...
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: efl045 op 04 november 2015, 20:45:32 PM
't Zal hier wel over gaan zeker?
http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=1&vw_name=download&vw_id=13130
Prijzen: http://www.piko-shop.de/index.php?vw_type=warengruppe&vw_id=286
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: loebaske op 05 november 2015, 06:55:32 AM
Bedankt Franky, dat is wat ik bedoelde....

En voor de prijs moet je het niet laten, je krijg een volledige startset...een loc en wat wagons er boven op!!!
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: efl045 op 06 november 2015, 11:47:06 AM
Ik wil de pret hier nu niet bederven maar alhoewel de Piko SmartController ongetwijfeld gebaseerd is op de ESU Mobile Control II (http://www.esu.eu/produkte/digitale-steuerung/mobile-control-ii/) zal de Piko enkel werken met de Piko Smartbox en blijkbaar niet met de ESU Ecos (zou misschien een interessante update kunnen zijn)...

(http://i1006.photobucket.com/albums/af186/frankyvandammefl045/Piko/piko%20controller_zpssozw5g8r.jpg) (http://s1006.photobucket.com/user/frankyvandammefl045/media/Piko/piko%20controller_zpssozw5g8r.jpg.html)

Zal dat dan geen impact hebben op de besturingssoftware die je kunt gebruiken? De Ecos werkt bijvoorbeeld met het gratis Koploper, maar met wat werkt de Piko Smartbox?
Sorry als ik hier voor niks onrust zaai en dit geen probleem is, ik heb het zelf nog niet grondig bekeken, maar ik dacht dat dit misschien wel een aandachtspunt was.
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: BC911 op 06 november 2015, 11:54:43 AM
Onrust stoken lijkt me dit niet. Is toch geen probleem dat je bedenkingen maakt en beginners zoals ik bewust maakt van beperkingen / verschillen tussen bepaalde systemen. In ben alvast benieuwd naar de antwoorden.
Titel: Re: Hallo uit München
Bericht door: Andress24 op 06 november 2015, 17:05:23 PM
Iedereen, bedankt voor de verwelkoming en de tips!

Ik moet eerlijk toegeven dat ik het niet zo heb voor startersets. Natuurlijk is de prijs wel interessant en zijn zulke sets zeker een aanrader voor mensen die nog helemaal niets hebben en direct uit het karton willen beginnen rijden, maar vaak is het rollend materiaal niet werkelijk wat ik wil en leg je je wat de besturing betreft toch ook vaak vast. Dan geef ik liever een paar centjes meer uit - misschien wat gespreid over een periode - en kies ik zelf wat ik wil/nodig heb. Ik schrik er zeker en vast niet voor terug direct naar een Uhlenbrock, Lenz of ESU te grijpen, belangrijk voor mij is dat ik er binnen een paar jaar tijd ook nog wat aan heb en dat ik nu al geen mogelijkheden uitsluit.