Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Belgische modellen => Topic gestart door: thor op 27 september 2015, 09:20:41 AM

Titel: M5 rijtuigen
Bericht door: thor op 27 september 2015, 09:20:41 AM
Lichtpuntje op Euro Modelbouw te Genk : de M5 rijtuigen van LS Models aangekondigd voor (begin) 2016. Laat ons hopen dat het ook zo zal zijn, 2016 komt om de hoek kijken en nog geen M5 prototype daarvan te zien.

Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: 755philippe op 27 september 2015, 09:51:08 AM
Spijtig dat op de site van LS nog geen afbeeldingen/aankondigingen hierover zijn.
Mvg

755philippe
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Ralf Wittkamp op 27 september 2015, 10:30:48 AM
Hello.
Here the scan of the M5 side of the flyer:
http://abload.de/img/lsm2laaya.jpg


greetings
Ralf
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: TBCédric op 27 september 2015, 11:00:10 AM
Wat zie ik daar nog? Een AM 96! :o :)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Rangeerduivel op 27 september 2015, 11:10:07 AM
Citaat van: LS Models op 27 september 2015, 11:00:10 AM
Wat zie ik daar nog? Een AM 96! :o :)

Waarschijnlijk weer een creatie van Luc D. ;D ;D

;)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: ward op 27 september 2015, 11:28:51 AM
Khoop wel dat ze de tekeningen nog wat aanpassen..
Een M5 met gf koppeling? Ofwel ben ik nog niet goed wakker  :o
Allesinds zeer goed nieuws dat deze er nu (eindelijk) komen!
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Jurgen op 27 september 2015, 11:51:20 AM
Ik heb de kleine lettertjes even gelezen.
Als ik het goed begrijp heeft een gemoderniseerde stam slechts 1 gewoon rijtuig (dus niet de stuurstand) met sluitseinen en is dit steeds aan de kant van de locomotief gekoppeld.

Klopt dit en waarom rust men maar 1 rijtuig met sluitseinen uit? Een vaste stam, ja, maar wat als dat ene rijtuig defect geraakt en er geen ander rijtuig met sluitseinen beschikbaar is? Gaat men dan de hele stam uit dienst halen om een sluitsein te herstellen? Lijkt me straf.


Afin, ik ben blij dat ze er komen. Hopelijk valt de prijs wat mee. Als klein manneke kwamen ze hier langs gereden en dat waren steeds 8 rijtuigen. Stel dat ze dezelfde prijs hebben als de I11-rijtuigen, dan kom ik op een totaal van meer dan € 500,00 voor een stam en dan heb ik de gepaste loc nog niet.
Ik ga nog een tweede job moeten nemen om mijn hobby te bekostigen...  :-\
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 27 september 2015, 12:39:05 PM
Citaat van: Jurgen op 27 september 2015, 11:51:20 AM
Afin, ik ben blij dat ze er komen. Hopelijk valt de prijs wat mee. Als klein manneke kwamen ze hier langs gereden en dat waren steeds 8 rijtuigen. Stel dat ze dezelfde prijs hebben als de I11-rijtuigen, dan kom ik op een totaal van meer dan € 500,00 voor een stam en dan heb ik de gepaste loc nog niet
ja, met die productieverschuiving zal het wel opnieuw wat later komen en geeft jou meteen de kans die tweede job te gaan zoeken. Eén ding staat vast die gaan duurder worden dan I11'en ! De eerste reeks M6'en werden laag van prijs gehouden om concurrent Classix uit de markt te concurreren (en misschien nog wel enkele redenen waar wij niks van  afweten).
De tweede produktie M6'en waren merkelijk duurder dan de eerste en I11'en.
M5 die wat weg hebben van M6(ook dubbeldekkers) zullen nagenoeg evenveel kosten als M6'en daar een even groot hoeveelheid materiaal ien werk zal in zitten !

Groeten Peter ;)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Jurgen op 27 september 2015, 13:23:04 PM
Vergeet niet dat er bij de M6 in alle rijtuigen elektronica moest voorzien worden voor de verlichting van de koersborden waar dit bij de M5 niet nodig is, behalve dan bij de stuurstand.

Maar dan nog zal de prijs niet van de poes zijn, dat is een feit!
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 27 september 2015, 16:31:26 PM
Chinezen hebben ondertss ook al die jaren opslag gekregen ! ;D ;)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Mattias op 27 september 2015, 19:17:12 PM
Heren!
Vergeet niet dat je bij de aanschaf van de M5-rijtuigen, om een commerciele rit na te bootsen ALTIJD in je sleep een stuurstand hoeft te steken (al dan niet meteen achter de loc)..
De (echte) M5-rijtuigen beschikken niet over omvormers.
Die omvormers zitten enkel in het stuurstandrijtuig en enkel die leveren stroom aan alle "passieve" rijtuigen.

Dus een sleep op de modelbaan zonder stuurstand, is feitelijk onmogelijk in het echt..
Tenzij bij wijze van niet-commerciele overbrenging..
Kwestie van de modelbouwer op kosten te jagen..  ;D
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Houdini op 27 september 2015, 19:17:37 PM
 ;D  ;D E I N D E L I J K  ;D  ;D

(Sorry, dat moest er even uit  :P)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: SuSke op 27 september 2015, 22:37:54 PM
Citaat van: Jurgen op 27 september 2015, 11:51:20 AM
... Hopelijk valt de prijs wat mee...
Citaat van: Metpetergaathetbeter op 27 september 2015, 12:39:05 PM
...M5 die wat weg hebben van M6(ook dubbeldekkers) zullen nagenoeg evenveel kosten als M6'en daar een even groot hoeveelheid materiaal ien werk zal in zitten !...

Reken maar op een aardig stukje duurder. Als ik zie dat de CIWL's al voor bijna €70,00 over de toonbank gaan, zullen de M5's niet voor minder gaan.
En dan alles nog aanbieden in sets  >:(
Iedereen wordt geacht Rockefeller te zijn  >:(
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: vanmiegroet op 28 september 2015, 15:44:43 PM
Ben ik blij dat ik student ben  :)
Dankzij dat beperkte budget hoef ik me geen zorgen te maken deze rijtuigen te kopen want ik kan ze sowieso niet betalen
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 28 september 2015, 18:09:42 PM
@Mattias, hebben ze altijd dat stuurrrijtuig nodig gehad, ik meen mij treinen (bordeaux) te herinneren zonder stuurrijtuig, trouwens hebben die tijdens de havendagen in gent ooit tss de 6005 en 6215 gehangen ! ;)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Jurgen op 28 september 2015, 19:39:50 PM
Ik heb de trein hier nooit zonder stuurstand geweten. Al ben ik niet meer 100 procent zeker of het nu 8 of 9 rijtuigen waren.

Iemand die het toevallig wel weet? Ik heb het over de trein die door Aarschot reed, als ik me goed herinner Hasselt-Brussel en terug.
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: SuSke op 28 september 2015, 19:42:04 PM
Tel het dan maar uit: stuurstandrijtuig à €100,00 en dan nog eens 8 rijtuigen à €70,00...  :( Waar staat die ezel ook al weer...
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Houdini op 28 september 2015, 20:06:21 PM
Citaat van: Jurgen op 28 september 2015, 19:39:50 PM
Ik heb de trein hier nooit zonder stuurstand geweten. Al ben ik niet meer 100 procent zeker of het nu 8 of 9 rijtuigen waren.

Iemand die het toevallig wel weet? Ik heb het over de trein die door Aarschot reed, als ik me goed herinner Hasselt-Brussel en terug.

Ook op basis van herinneringen...maar het waren op 't laatste inderdaad bepaalde piekuurtreinen die vanuit Hasselt vertrokken naar Brussel, hetzij over Aarschot, hetzij over Sint-Truiden.

Voor zover ik weet, zijn in Hasselt alle M5-stammen inderdaad voorzien van een stuurrijtuig.

Nu, in de vernieuwde livrei nog steeds trouwens...
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: ERVIN op 28 september 2015, 23:46:04 PM
Zelf heb ik ze ook nog nooit zonder stuurstand gezien , hier tijdens zijn doortocht in het station van Diest ( 9 rijtuigen).

(http://i24.photobucket.com/albums/c33/ervingti/grootbedrijf/163_zps1v82ehcg.jpg) (http://s24.photobucket.com/user/ervingti/media/grootbedrijf/163_zps1v82ehcg.jpg.html)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: ward op 29 september 2015, 00:26:42 AM
De vernieuwde kunnen sowieso niet rijden zonder stuurrijtuig omdat in dat rijtuig de omvormer zit voor de voeding van de rijtuigen zoals Mattias al zei.
Of het met de bordeaux anders was weet ik niet..

Mvg
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: ward op 30 september 2015, 00:13:42 AM
Citaat van: 755philippe op 27 september 2015, 09:51:08 AM
Spijtig dat op de site van LS nog geen afbeeldingen/aankondigingen hierover zijn.
Mvg

755philippe

Website is aangepast, deze staan er nu wel op..
Nu afwachten naar de prijzen / levering..
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: SuSke op 30 september 2015, 10:08:02 AM
Die M5 stonden toch al een eeuwigheid op de webstek van LSM.
Dacht zelfs indertijd nog ergens een voorbestelling te hebben geplaatst voor die dingen, gelukkig zonder voorschot.
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Jurgen op 30 september 2015, 11:41:39 AM
In hun productielijst staan enkel de M5-rijtuigen vermeld, de nieuwe M4 staan hier nog niet op.
En ooit is over de M4 ook al een folder verschenen op de site, ik denk zelfs ook samen met de M5 erop.
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: ward op 30 september 2015, 12:59:14 PM
Van de MR96 is ook jaren geleden een folder verschenen (2008-2009)
Laat ons nu gewoon hopen dat ze effectief uit zullen komen, en eerlijk hoop ik zelfs niet allemaal tesamen in 2016..
Voor één keer mogen ze het eens wat meer rekken..
Maar ik vermoed dat het nog wel even zal duren.. We zijn bijna 2016, en er zijn enkel nog maar 3D-tekeningen, waar dan nog eens met een snelle blik enkele fouten inzitten. Maar ze hebben nog tijd, en ondertussen kunnen we nog wat sparen.
We kunnen alleen maar blij zijn dat LSM terug wat belgische modellen zal gaan produceren!!
Ik heb hier zowel een set Lima's liggen (M4m), maar ook één setje LS zal erbij komen.
Dat ze duurder zullen zijn weten we allemaal, maar ik denk dat het onnodig is hier opnieuw de discussie te voeren zoals in de tijd met de M6 (Classix-LSM). Iedereen is vrij in zijn eigen keuze, maar liefst de andere niet afbreken.
De LSM zullen beter afgewerkt zijn, en meer details hebben. Voor sommige is dat een pluspunt en die willen er graag meer voor betalen, anderen zeggen dat het van ver toch niet opvalt als ze op de baan rijden..

Mvg
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Anarchy op 04 oktober 2015, 13:36:44 PM
Zowel de oude Bordeaux M5'en als de vernieuwde moesten/moeten steeds het stuurrijtuig hebben in de samenstelling. Zoals eerder hier vermeld bevat het stuurrijtuig M5 als enige de omvormer. Dus alle andere M5 rijtuigen in de samenstelling hebben het stuurrijtuig nodig om te kunnen functioneren.
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 05 oktober 2015, 16:27:41 PM
Tot grote schande moeten vaststellen dat in het verleden met 6005 en 6215 ook een stuurrijtuig aanwezig was  :-[ ;)
Titel: Re: M5 rijtuigen
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 07 oktober 2015, 11:56:10 AM
Citaat van: SuSke op 28 september 2015, 19:42:04 PM
Tel het dan maar uit: stuurstandrijtuig à €100,00 en dan nog eens 8 rijtuigen à €70,00...  :( Waar staat die ezel ook al weer...
de tijd dat LS models zijn concurrent wou pijn doen met die gedrukte prijs van de M6'en is lang voorbij reken maar voor een stuurstand (hier heel zeker als je ziet wat een Marklin M2 tuurrijtuig al kost)en elke wagon een hogere aankoopprijs nu dat ook in China de produktiemogelijkheid sterk verminderd is ! :-\