Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Algemene praktijkvragen => Topic gestart door: railtravelmanager op 15 oktober 2013, 12:27:58 PM

Titel: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: railtravelmanager op 15 oktober 2013, 12:27:58 PM
hallo,

één koppeling is eruit gevallen  :) hoe krijg je de kappen eraf om de koppeling terug in het mechanisme te willen steken ?

het liep wat fout bij wissel koppeling Marklin kortkoppeling die ik wilde vervangen door een Roco NEM koppeling gewoon dan kan ik mijn trekduwtrein door een Roco lok met rocokoppeling laten duwen want bij combi rocokoppeling + marklin ontspoort de
eerste dubbeldekswagon dichtste bij de loc in bochten.

Erwin
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: dani op 15 oktober 2013, 13:59:10 PM
Dat is toch een wagon uit set 43474 (3 wagons)  of 26572  (diesel loko en 3 wagons) ?

eerst haal je voorzichtig de beide balgen er af aan de uiteinden  (gewoon af trekken)
en dan klik je het bovendeel van de wagon er gewoon af.  Kan zijn dat je er even een tandenstoker moet tussen halen aan de zijkant.

Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: railtravelmanager op 17 oktober 2013, 12:59:25 PM
hallo Dani,

gelukt man, weer iets bijgeleerd met die balgen, binnenin veertje los van de koppeling  :)

zo kan ik mijn stam terug inzetten met 4 rijtuigen met duwende Roco lok met normale rocokoppelingen tussen loc en eerste
dubbeldekwagon  :)

http://youtu.be/BGqIgBkv9zo

Erwin
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: dani op 17 oktober 2013, 13:05:11 PM
leuk filmpje.   Ik zie dat je hetzelfde praktisch probleempje hebt als ik :  kleurverschil !

De stuurstand is eerder groen met wit, terwijl de andere dubbeldekwagens blauw met wit zijn, klopt dat ?
Ik had het ook vlaggen !   Eerst de set gekocht en dan de stuurstandwagen via eBay apart.    Van pure miserie heb ik dan nog de rest van de  dubbeldek sek in groen-wit bij aangeschaft :( :(
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: Jurgen op 17 oktober 2013, 15:01:40 PM
Van miserie koopt 'm een setje extra.  ::) :P :D

Maar zo'n Alex-set heeft toch helemaal geen stuurstandrijtuig? Märklin heeft dat toch nooit in productie genomen. De groene stuurstand hoort gewoon bij de gewone groene dubbeldekkers.
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: dani op 17 oktober 2013, 15:27:46 PM
net daarom, ik dacht ook dat het een kleurverschil op de foto was  (onwetend als ik toen was dat de Alex-Arriva geen stuurstand heeft)
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: railtravelmanager op 25 oktober 2013, 19:57:18 PM
tja ik heb ook stuurstand gekocht in andere kleur omdat Alex die niet heeft, de Alex dubbeldekkers zijn wel mooier  :)
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: Metpetergaathetbeter op 25 oktober 2013, 21:41:44 PM
hopelijk straks geen draadje hoe krijg ik Alex-dubbels weer dicht ? :) ;)

Groeten Peter ;)
Titel: Re: openen Marklin dubbeldekswagons ALEX
Bericht door: railtravelmanager op 08 november 2013, 16:13:23 PM
 :) toch niet Peter want in elkaar steken gaat sneller dan uit elkaar halen  ;)