Ik vertrek maandagmorgen samen met mijn vriendin voor 15 dagen naar Duitsland. Steden die we aandoen zijn Göppingen (Märklin museum, voor de jeugdige nostalgie), München, Nürnberg, Berlijn, Wolfsburg en Bremen. We verblijven tussendoor ook in het Zwarte Woud.
Weet er iemand nog interessante winkels die ik zeker gezien moet hebben? Ik ben uiteraard ook al op de hoogte van het DB Museum in Nürnberg, al heb ik niet de indruk dat er veel treinstellen (mijn interessegebied) staan.
München
Museum op de Museumsinsel op een eiland in de Isar rivier. een aanrader
De stachus winkelstraat...
Modelspoorwinkel: München hauptbahnhof (op zich al een aanrader met vele perrons) naar perron 1, dit perron naar buiten gaan, bijna aan het einde, trapje af, een "echte" modelspoorwinkel (ook te bereiken langs de straatkant)
Freiburg ...een aanrader (slechts een kleine modelspoorwinkel - Hanke)
Hausach... Schwarzwald modellbahn - gewoonweg prachtig.
Triberg...een echte baureihe 50 stoomlok voor het station, prachtig gerestaureerd
In Göppingen is niet zo heel veel te zien vind ik zelf. Gelukkig is de inkom gratis.
Het Märklin-museum is eigenlijk meer iets voor de echte die-hards