Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Algemeen => Topic gestart door: n/a op 23 oktober 2005, 21:39:45 PM

Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 23 oktober 2005, 21:39:45 PM
Hallo,

Ben op zoek naar info over bouw controlepaneel.
Heb hier eens een artikel over gelezen in MSM,maar kan dit helaas niet meer terugvinden.
Kan er iemand mij hier in helpen.
Dank bij voorbaat en
Spoorse groetjes
Locorail
Titel: Controlepaneel
Bericht door: Gerolf op 23 oktober 2005, 22:12:30 PM
Er stond een artikeltje van Jacques Leplat in MSM 40, maar dat ging vooral over de mooie afwerking van een paneeltje, en minder over de elektro...
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 24 oktober 2005, 08:10:21 AM
Ik kan je wel vertellen hoe ik dat heb gedaan.

Ik heb van 8 mm dik hout een lange bak gemaakt van ca. 10 cm hoog en daar melkglas in geplaats, dat melkglas is zeer makkelijk om in te boren voor de lampjes en schakelaartjes.

Ik wil er eventueel wel een foto van maken.
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 24 oktober 2005, 15:59:56 PM
Hallo,

@ Gerolf / Het gaat mij voornamelijk over het maken van de kast.
@ Laurens66 / Graag had ik een foto ontvangen,en moet men speciale technieken gebruiken om in melkglas te boren.
Reeds bedankt voor jullie antwoorden.
Spoorse Groetjes
Locorail
Titel: Controlepaneel
Bericht door: Peter op 24 oktober 2005, 16:18:53 PM
Heb als afdekking plexiglas (acrylplaat gaat ook) van 3mm dik.
Dit is te koop een diverse kleuren (en diktes) gaande van glashelder tot zwart. Ik heb zelf voor wit gekozen. Boren in dit materiaal gaat vanzelf, zolang je geen te hoog toerental gebruikt.
Dit materiaal verkoopt men oa in Gamma, Brico in slechts een paar kleuren, en bij de firma's zelf in alle variaties en kleuren (zie gouden gids) Makkelijk proper te houden en bijna onbreekbaar.
Peter
Titel: Controlepaneel
Bericht door: Gerolf op 24 oktober 2005, 20:45:08 PM
De constructie van het paneel zelf, dus...
Ik heb zelf ook een plexiplaat gebruikt, maar hierop gelijmde afgeprinte kartons, dit om mijn vrij complexe synoptisch bord niet te hoeven schulderen.
Door karton en plexi werd op laag toerental (met mijn elektrische schroevendraaier) gaatjes geboord voor de LED's, schakelaars, ...
De plaat rust in een houten kader, dat in zijn geheel opklapbaar is tussen de wanden van mijn baan. Het voordeel hiervan is dat je makkelijk onder de plaat kan werken, of ze kan wegklappen om beter bij de baan te kunnen.
Het paneel scharniert trouwens rond een 50mm dikke buis, waardoor de bedrading loopt. Op die manier kunnen geen draden beschadigd worden bij het wegklappen van het paneel.
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 25 oktober 2005, 20:12:14 PM
Ik zal binnenkort even een foto maken, ik ben er nog niet aan toe gekomen en nu is het te donker
Titel: Controlepaneel
Bericht door: Gerolf op 25 oktober 2005, 21:16:24 PM
Wat fotookes van mijn hoofdpaneel:

(http://meb.gerolf.be/sturing/bm/htab002.jpg)

(http://meb.gerolf.be/sturing/bm/htab%20001.jpg)
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 26 oktober 2005, 11:59:09 AM
Ik heb foto's gemaakt, dit is de schaduwbaan, de bovenbaan zou net zo worden maar dan wat breder en wat meer toetsen etc erin.

Het is minder proffesioneel dan de bovenstaande foto's

Foto's:

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355785.jpg)

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355787.jpg)

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355789.jpg)

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355790.jpg)

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355791.jpg)

(http://websitemaker.kennisnet.nl/natuur-foto/2252549/2355792.jpg)
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 26 oktober 2005, 12:17:23 PM
Goh,

Ben ik even blij dat ik digital rij via de computer.



(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/Controle.jpg)
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 26 oktober 2005, 12:22:36 PM
Ik heb gekozen voor knopjes, omdat ik en mijn vader dat veel mooier vinden om met je vinger een knopje in kunnen drukken.

Zoveel werk was het helemaal niet, zo'n paneel maken.
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 26 oktober 2005, 12:37:12 PM
citaat:
Geplaatst door laurens66

Ik heb gekozen voor knopjes, omdat ik en mijn vader dat veel mooier vinden om met je vinger een knopje in kunnen drukken.

Zoveel werk was het helemaal niet, zo'n paneel maken.



Oh, maar je kunt van mij aannemen, dat dit via de computer ook mogelijk is, om op knopjes te drukken, alleen dan neemt de computer de beveiliging over en het aansturen van de wissels ect. dat is heel wat minder werk, en een verandering is zo gemaakt. Dus een paar wissels en een paar sporen erbij, een kwestie van een aantal minuten en het werkt weer.
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/Extern.jpg)
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 26 oktober 2005, 13:14:19 PM
Ja je hebt wel gelijk, maar deze schaduswaan bevalt mij prima.
Je ziet keurig de wissel en de bijbehorende knopjes, op de pc zou je toch eerst de muis moeten pakken, en naar de wissel gaan.
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 26 oktober 2005, 13:42:05 PM
citaat:
Geplaatst door laurens66

Ja je hebt wel gelijk, maar deze schaduswaan bevalt mij prima.
Je ziet keurig de wissel en de bijbehorende knopjes, op de pc zou je toch eerst de muis moeten pakken, en naar de wissel gaan.



Het werkt iets anders dan je nu denkt, met het bedienings paneel, stel je geen wissels, maar stel je een bepaalde rijweg, de computer en het digitale systeem zorgt voor de beveiliging, de wisselstraten en de seinstanden. Op het beeldscherm zie je dan de geselecteerde rijweg inclusief de wisselstanden. Dus daar komt geen muis aan te pas, alleen maar het indrukken van 1 of 2 knoppen op je bedieningstableau.

Wim
Titel: Controlepaneel
Bericht door: laurens66 op 26 oktober 2005, 14:53:01 PM
oke, ik hou het zo en dat bevalt mij prima.
Titel: Controlepaneel
Bericht door: Gerolf op 26 oktober 2005, 19:04:28 PM
citaat:
Geplaatst door Wim
alleen maar het indrukken van 1 of 2 knoppen op je bedieningstableau.
Dat is voor mij ook de bedoeling, alleen heb ik wat meer draad nodig hiervoor [^]
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 26 oktober 2005, 20:29:39 PM
@ Wim

Met welk computerprogramma werk jij?

Spoorse Groetjes
Locorail
Titel: Controlepaneel
Bericht door: eibtrain op 26 oktober 2005, 20:39:44 PM
Ja manne, Gerolf en Laurens jullie synoptisch bord ziet er mooi uit.
En Wim, op PC ziet het er ook mooi uit maar m.i. is dit vooral geschikt voor details. Opletten dat deze draad niet "ontspoort"[:D] door een discussie wat nou het mooiste en eenvoudigste is: controlebord  of PC.
Overigens is het in het grote voorbeeld beide van toepassing: in de dispatching van Brussel zuid bvb. is een gigantische synoptiek geplaatst (voor de ge?nteresseerden, met het mozaieksysteem)van ruim 4m hoog en 14m breed, met daarvoor behoorlijk veel PC's, die elk 1 bepaalde info tonen.

Maar goed, de vraag was om idee?n, Ik probeer een bord te maken volgens het grote voorbeeld, met moza?ek dus. (hoewel ik de PC ook een warm hart toedraag, ik hou me zelf om den brode bezig met het ontwerp van visualisatiesoftware voor gebouwen)[;)]

Rik
Titel: Controlepaneel
Bericht door: n/a op 26 oktober 2005, 21:07:28 PM
citaat:
Geplaatst door Locorail

@ Wim

Met welk computerprogramma werk jij?

Spoorse Groetjes
Locorail


Dit programma is te vinden op en bij www.pahasoft.nl

Wim