Modelspoormagazine forum

Modelspoor, praktijk => Algemene praktijkvragen => Topic gestart door: kasteel op 20 oktober 2005, 17:10:54 PM

Titel: zeildoeken belading zelf maken
Bericht door: kasteel op 20 oktober 2005, 17:10:54 PM
vraag van Havoc

Maak uit wat restafval (bv hout) een vergelijkbaar 'model' van het te laden voorwerp bv de omvang van een kist - een voertuig.
Bedek dit met enkele laagjes van een oude vertrouwde verbandwindel of verbandgaas of papieren zakdoekjes.
Insmeren met 'POWERTEX' en laten drogen - kan dan worden geschilderd in de gewenste kleur.
Bij voorzichtig losmaken kan het 'model' terug worden gebruikt.
'Powertex' = milieuvriendelijke decoratieverharder voor het maken van kunstwerkjes - te verkrijgen oa De Banier Antwerpen aan 7.95 euro voor 500 gr ( goed voor jaren )
Jan
Titel: zeildoeken belading zelf maken
Bericht door: erik de noorman op 20 oktober 2005, 17:53:13 PM
Ik doe het op een nog andere manier.

Vb: vrachtwagen met huif. Pak de vrachtwagen in met een laagje alluminiumfolie. De onderkant gelijk knippen en open laten.
De folie instrijken met behangerslijm. Enkle laagjes wc papier over draperen en instrijken met behangerslijm en uitstrijken met een half zacht penseel. Een nachtje laten drogen. Schilderen met latex verf en laten drogen en uitharden. Haal de vrachtwagen vanonder het ondertussen uitgeharde dekzeil.  Schilderen met de airbrusch en je hebt een vrachtwagen of eender welk voorwerp onder een dekzeil.

Erik

Ik plaats nog wel een foto.[im(http://i20.photobucket.com/albums/b234/erikdeboeck2000/IMG_0067.jpg)g][/img]
Titel: zeildoeken belading zelf maken
Bericht door: glamo op 20 oktober 2005, 20:34:34 PM
heb op de manier van ERIK ook al zeilen gemaakt, werkt prima en is goedkoop.

KURT
Titel: Re: zeildoeken belading zelf maken
Bericht door: rixke rail op 11 mei 2014, 19:01:05 PM
CiteerWaarschuwing: er is al ten minste 200 dagen geen nieuw bericht geplaatst in dit topic.
Tenzij je zeker weet dat je hier wilt reageren, overweeg je beter om een nieuw topic aan te maken.

Toch vond ik het nuttig, dit stokoude draadje te heropenen.
Ik vond namelijk een foto van de fameuze "Deur tot deur"-containers van de NMBS uit 1963.
Men is hier bezig ze met zo'n zeildoek te bedekken.
Misschien leuk idee voor belading :
(http://i60.photobucket.com/albums/h13/rixkezrail/docs%20and%20pics/May1107_zps06f9d45f.jpg)]

Nu nog een manier vinden, om dat nummer er op te drukken ...
Iemand een idee ?
Modelspoorse groeten,
Eric
Titel: Re: zeildoeken belading zelf maken
Bericht door: PeterC op 11 mei 2014, 19:08:43 PM
Net een berichtje gepost in een ander draadje (http://forum.modelspoormagazine.be/index.php/topic,70.msg257822.html#msg257822) omdat ik het één en ander onder een canvas verberg:

(http://www.pctoytoy.be/2014/20140511_3.jpg)
Tissue en verdunde houtlijm en reeds van een basislaagje verf voorzien (nu nog washes en vooral drybrushen om de textuur te doen uitkomen).