Modelspoormagazine forum

Modelspoor, Algemeen en H0 => Grootbedrijf => Topic gestart door: PeterC op 09 augustus 2011, 21:35:49 PM

Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 09 augustus 2011, 21:35:49 PM
Om Marc te helpen met roestkleuren en anderen ook te laten meekijken, heb ik besloten om mijn fotocollectie 'online' te zetten.
Het betreft veelal foto's van 'vergane glorie' en vooral Duits materieel.
Alle foto's zijn door mij genomen dus is er geen copyrightschending.

Als eerste een reeks van Hermeskeil in 2006:
URLhttp://foto.pctoytoy.be/URL

Wordt vervolgd...

Edit: 20110811 URL aangepast.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: Steam.N op 09 augustus 2011, 22:24:11 PM
Peter,  hartelijk dank voor het delen van deze fotos.
Het doet je hart bloeden, als je die mooie machines teloor ziet gaan ...
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: Gerolf op 10 augustus 2011, 00:36:02 AM
Mooie foto's van een schrijnend onderwerp [8D] / [xx(] / [;)]
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: janjozef op 10 augustus 2011, 13:36:04 PM
inderdaad hermeskeil is een kerkhof, ik ben er in 2010 geweest toen waren allen voorkanten van deze machines voor een film in het zwart geschilderd, toen viel het verval pas echt op

Jan
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 10 augustus 2011, 16:14:49 PM
Nog een collectie toegevoegd.  Deze keer voor de bruggenbouwers.  Foto's van de verdwenen spoorweg- en voetgangersbrug over de Leie aan de Snepkaai in Gent en enkele foto's van een klein kraantje dat daar destijds aan de jachthaven stond.

De collecties zijn samengevoegd onder ??n URL
http://foto.pctoytoy.be

Hoe meer ik in mijn foto's snuister, hoe meer ik er tegen kom die misschien voor andere mensen ook interessant kunnen zijn.
Wordt vervolgd...
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: doomslu op 10 augustus 2011, 16:50:26 PM
Schitterend initiatief. [:p]

Meer van dat. Alles wat we kunnen gebruiken zou hier mogen gepubliceerd worden; ik denk aan straten, huizen, fabrieken, bruggen, trappen, daken, velden, weiden, bermen, alles wat rond een spoorweg staat en hangt... (nu en vroeger) etc.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 10 augustus 2011, 16:58:58 PM
Luc, bedankt!
Met de volgende collectie kom ik al iets dichter bij jou in de buurt: de heel oude (verlaten) spoorwegbrug in Ciergnon.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 10 augustus 2011, 22:00:05 PM
Spoorwegbrug Ciergnon staat er ook op.  De foto's dateren van 2002.
De ganse spoorlijn is ingericht als fietspad maar in Ciergnon moet je het pad verlaten en een deel door het bos rijden om daarna de spoorlijn terug te volgen.  Op het deel dat niet als fietspad is ingericht ligt deze brug.
Ik heb me destijds laten wijsmaken dat onze vorst niet wou dat het fietspad doorliep vlak voor zijn kasteel (om privacy redenen en inkijk te vermijden) en dat het daarom (vlak voor het kasteel) een deel in het bos verdwijnt.  Weet iemand daar iets meer over???
Wanneer je de (verwijderde) spoorlijn volgt als het fietspad afslaat kom je (na wat geworstel met doornen en struiken) bij de brug terecht.  Volgens Google Maps ligt ze er nog steeds...

Wordt vervolgd...
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: Gerolf op 11 augustus 2011, 09:02:33 AM
citaat:
Open je ogen voor de mooie zaken in het leven...
Je maakt je handtekening waar, Peter [8D]
Prachtige foto's, en erg tof om die op deze manier te bundelen en te delen [:p]
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: loco op 11 augustus 2011, 11:03:02 AM
PeterC
Ik passeer regelmatig met de fiets in Ciergnon. Zoals je beschrijft wordt het fietspad onderbroken en afgeleid naar het dorpje Ciergnon en loopt het verder langs het koninklijk domein. Dan veranderd het betonbaantje in onverharde weg en loopt het langs de rivier verder aan de voet van het koninklijk domein. Het domein is niet echt afgesloten. Zeker geen prikkeldraad en op vele plaatsen is de omheining minder goed onderhouden. Je kunt op deze onverharde weg wandelen, fietsen, vissen aan het water, ... Niemand houdt je tegen en ik heb niet de indruk dat er koninklijke onwil is. Het kasteel ligt boven de berg en kan je goed zien liggen niet ver van het oude station (priv?). Als je wilt kan je daar wandelen en met een verrekijker de privacy schenden. maar ik heb daar nog niemand op die manier zien rondlopen. Alleen jammer dat het stukje onderaan het domein niet verhard wordt. Waarschijnlijk rijd je hier door een deel van het domein dat opengesteld is voor het publiek. Ik maak steeds met mijn fiets een omweg naar boven en naar beneden langs de drukke baan om platte band te vermijden. Maar met een gewone fiets of MTB is dit best te doen. Ik wist wel dat de spoorberm niet meer werd gevolgd. Ik wist niet dat er nog een brug lag. Ik dacht dat delen van de oude lijn geprivatiseerd zijn. Maar het zou ook kunnen dat de oude brug de hinderpaal vormt om het fietspad rechtdoor te laten gaan. Als ik in de winter niet weet wat doen, rijd ik eens met mijn MTB aan den andere kant van de rivier op zoek naar de brug.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 11 augustus 2011, 13:08:53 PM
Peter (Loco),
Als je er gaat en je hebt er zin in, kijk dan eens.  Het is zeker de moeite waard om eens te worstelen met struiken en doornen.  Hou ons op de hoogte.  Let wel op want de brug (vooral de metalen 'begaanbare' platen) zijn in erbarmelijke staat (de klimkoorden en veiligheidsharnas waren niet voor niets [;)] )
Er zijn twee bruggen: een kleintje (over een baantje) en de grote over de Lesse.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 11 augustus 2011, 14:14:43 PM
Mariembourg Treignes 2006 bijgevoegd.

Zal vermoedelijk alles zijn voor deze week (trek er een weekend op uit - gewapend met mijn portrettentrekker [;)] )
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: janjozef op 11 augustus 2011, 14:39:35 PM
knappe fotoreeksen,

Jan
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 05 september 2011, 16:22:17 PM
Voor de liefhebbers van oud ijzer, rivettentellers en anderen:
Tot nu toe zijn er 8 foto-albums online.

Leie brug 11/08/2002 (http://foto.pctoytoy.be/#2.0) (71 foto's)
Spoorwegbrug Ciergnon 15/08/2002 (http://foto.pctoytoy.be/#3.0) (84 foto's)
Marienbourg Treignes 23/09/2006 (http://foto.pctoytoy.be/#4.0) (32 foto's)
Hermeskeil 04/06/2006 (http://foto.pctoytoy.be/#1.0) (160 foto's)
Hermeskeil 02/07/2006 (http://foto.pctoytoy.be/#5.0) (120 foto's)
Hermeskeil 06/05/2007 (http://foto.pctoytoy.be/#6.0) (192 foto's)
Hermeskeil 21/08/2011 (http://foto.pctoytoy.be/#7.0) (169 foto's)
Afwatering Schellebelle 05/08/2011 (http://foto.pctoytoy.be/#8.0) (81 foto's)

Van zodra de tijd het toelaat volgen er nog...
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: Steam.N op 05 september 2011, 17:05:52 PM
Peter,
hartelijk dank vanwege een oud-ijzer vreter.  
Veel foto's die me voorthelpen.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 06 mei 2012, 12:24:36 PM
Een nieuw album: Stoomcentrum Maldegem 05/05/2012 (http://foto.pctoytoy.be/#11.0).

Niet echt 'sfeerfoto's' maar wel een collectie met wat detailfoto's van een dieselsmalspoorlokje, roest en verweerde wagons (inspiratie en voorbeelden voor oud-ijzer-liefhebbers) en vooral een rongenwagen als werkwagen ingericht (iets waar ik nog 'plannen' mee heb).
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: dgrr57 op 06 mei 2012, 14:53:04 PM
Bedankt voor het delen [:)]

Moes, Waremme. Op een 500 meter van thuis [;)] Omvormt tot parking [:(][xx(]
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 06 mei 2012, 18:16:51 PM
citaat:
Geplaatst door dgrr57

...Moes, Waremme...



Patrick, Moes?  Google Maps maakt mij niet wijzer...
Iets meer uitleg?
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: dgrr57 op 06 mei 2012, 19:35:47 PM
Ja Peter, met google maps ga je zeker niets vinden. Moes is geen stad, maar wel een locomotieven fabriek die in Waremme was gevestigd (Waremme ga je wel vinden, of misschien Borgworm. Ik weet niet of google maps Waremme vertaald of niet).

En dat bedrijf lag hier 500 m van thuis (nu weet je ook waar ik woon).

HIER (http://www.rail.lu/moes.html) een kleine beschrijving.
Titel: Fotocollectie...
Bericht door: PeterC op 06 mei 2012, 20:58:52 PM
Patrick,
Mo?s/Waremme...

...Ik had wat beter naar mijn eerste foto moeten kijken [:I][:I][:I]...